SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Zwichnięty bark, a nie boli?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5793

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1603 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 24079
Szukałem na forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania więc postanowiłem rozpocząć nowy temat A więc oto moje pytania:
-czy gdy miałem zwichnięty bark powinny być widoczne jakieś zmiany na zdj. rtg?
-na necie czytałem, że po zwichnięciu zakłada się gips na jakieś 4 tyg. mi kazano zrobić rtg (już po tym jak mi bark z powrotem wskoczył) i nic nie było na zdj. widać to zapisał mnie tylko na prądy diadynamiczne i przepisał tabletki na miesiąc. Czy to normalne?
Po raz pierwszy zwichnołem (prawdopodobnie) sobie bark na początku września br. podczas treningu mma, a konkretnie upadłem na wyprostowaną ręke i coś mi w barku chrupneło. Chwile mnie bolało, ale kontynuowałem trening. Za 2 dni poszedłem do lekarza i stwierdził zbicie, przepisał jakieś tabletki i maść, i powiedział, że za 2-3 dni przestanie bolec i moge dalej trenować. Przestawało boleć i poszedłem na trening. Akurat przez kilka treningów była stójka podczas ćwiczenia której nie odczuwalem żadnych bólów ani dyskomfortu. Parter ćwiczyłem bez sparingów, a podczas ćwiczeń bjj otczuwałem mały ból tylko podczas wyginania ręki w nienaturalny sposób, ale ćwiczyłem nadal. Dodam ,że na siłowni z ciężarami na siłce nie dawałem rady z powodu bólu. Po jakimś miesiącu sparowałem się w parterze i koleś wyciągał mi balache i znowu ten ból w barku. Poszedłem do lekarza ten dał mi skierowanie na rtg i do ortopedy, który właśnie przepisał tylko diadynamike i tabletki.Przestałem ćwiczyć mma, poszedłem na MT bo przy stójce nic mnie nie bolało. Po ok. 2 tyg. już nic mnie nie bolało zaczolem ćwiczyć hantlami (na wszystkie partie mięśni), najwyżej coś zabolało przy szarpnięciu, ale nie bardzo. Po miesiącu od treningów MT miałem zamiar wznowić treningi mma i na dziń przed treningem mma na w-f'ie serwowałem z wyskoku i znowu to samo tym razem tylko bark nie wskoczył od razu i przez jakieś 2 min. nie moglem ręką ruszyć, ale sam sobie nastawiłem Pojechałem na pogotowie i już z nastawionym barkiem poszedłem na zdj. rtg i lekarz powiedział, że nie ma żadnych zmian i przez pięć dni mam bardzo uważać na ręke, ą po 2 tyg. na treningi moge wrócić. Praktycznie po dwóch dniach ręka przestała boleć, teraz po 2 tygodniach mogę ją wyginać jak chce i nie czuje już żadnego dyskomfortu. I moje pytanie brzmi: czy moge już wrócić na treningi, ale się za bardzo nie forsować? Może na treningi zakupić jakiś stabilizator? Stójke będe trenował i tak bo nic nie czuje, tylko chodzi mi o powrót na mma.
Za pomoc Sog.

Do moderatora: naprawde nic podobnego nie znalazłem więc prosze o nieusówanie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1238 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3498
Problem tkwi w braku stabilności barku i częstych podwichnieciach stawu. Może się to przyczynic do powstawnia zmian zwyrodnieniowyh i nawykowego zwichniecia. Na rtg nic nie wyszlo poniewaz nie obrazuje on struktur miekkich czyli pierscienia rotatorów ( 4 miesnie stabilizujace glowe kosci ramiennej i centrujące jej polozenie podczas kazdego ruchu)

Uszkodzenie polega na tym ze podczas kazdego ruchu barku obojętnie w jaka strone najpierw napinaja sie miesnie pierscienia rotatorów aby ustabilizować głowe kości ramiennej a dopiero po kilku milisekundach prace rozpoczynaja właściwe miesie poruszajace barkiem czyli naramienny, piersiowy piększy, najszerszy grzbietu .

Mozliwościa wyleczenia jest wzmocnienie miesni pierscienia rotatorów i poprawa czucia stawowego.

tutaj masz fajne cwiczenia na stabilizacje barku poprzez wzmocnienie pierscienia rotatorów. Film jest po angielsku
1

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Wielkie dzięki oczywiście SOG.
A jak ustosunkujesz się do powrotu na treningi? Czy ćwiczenie w stabilizatorze będzie dla mnie odpowiednie?
No i mam wielką prośbę bo filmik jest bardzo fajny, ale mógłbyś mi opisać ile razy w tygodniu po ile serii poszczególnych ćwiczeń robić i ile powturzeń w każdej serii robić. Z góry dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Gdybyś jeszcze ustosunkował się do stabilizatora i do powrotu na trening byłbym wdzięczny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1238 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3498
Witam cwiczenia dbrze by było robic codziennie np 2 razy dziennie kazde cwiczenie w 4 seriach po 15 potwórzen. Co do stabilizatora moze przeszkadzac w cwiczeniach. Generalnie te cwiczenia z filmiku sa po to aby reka ustabilizować i przeciwdziałas ponownemu zwichnięciu a jak juz upadniesz na reke maja powodować ze nic sie nie stanie

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1046
Mam takie pytanie: czy to normalne, że po zwichnięciu barku można ćwiczyć po tygodniu czy dwóch? Wczoraj bark znów mi wypadł i zaraz wskoczył (jakieś 30s) Byłem na pogotowiu to koleś (ratownik) powiedział, że 5 dni nosić stabilizator i jak nie będzie bolało to już będzie ok. Wypadł mi już piąty raz i powiedział, że już i tak nic nie poradze i powinienem się do tego przyzwyczaić i uważać n atreningach. Wcześniej wypadł mi to lekarz powiedział, że przed powrotem na trening poczekać jakieś 2 tyg.
Na forum i nietylko czytałem, że trzeba czekać miesiące, a tu takie coś.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Nawykowe zwichnięcie barku z pewnościa w wyniku uszkodzenia obrabka stawowego.

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Mógłbyś troche rozwinąć ten temat? Jak ustosunkował byś się do trenowania SW, ćwiczeniu na siłowni bądź z ciężarem własnego ciała?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Nie wiem co to jest sw.

Jeżeli chodzi o cwiczenia na siłowni tonajlepiej je odłożyc i skupic się na poprawie stabilnosci stawu. Rób cwiczenie które masz powyzej na filmie i dopiero po tym jak bark bedzie stabilniejszy mozna zaczac cwiczyc. Poza tym jezeli miałeś juz 5 razy zwichnięcie to przypuszczam ze staw jest w bardzo złym stanie i proponuje rozważyc wizyte u ortopedy ewentualnie zabieg operacyjny ( to ostateczność)

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
SW są to sztuki walki. Trenuje mma czyli połączenie uderzeń i walki w parterze (dźwignie, duszenia).
Po jakim czasie wykonywania ćwiczeń staw zaczyna się stabilizować i można dorzucić ćwiczenia z własnym ciężarem ciała (nie chodzi o dokładny czas, ale tak mniej/więcej)? I czy mam teraz ćwiczyć, czy zrobić sobie powiedzmy 5 dni odpoczynku od wszystkiego?
Po 4 zwichnięciu byłem u ortopedy i on powiedział, że nie może mnie leczyć bo na rtg. nie widać rzdanych zmian więc jestem zdrowy Powiedziałem, że to podczas serwownia to on powiedział mi żebym nie grał
O co do operacji to słyszałem, że państwowo bardzo trudno siędostać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Takie wycwiczenie stabilności moze trwac pilka miesiecy 3-4 miesiace najlepiej widac takie uszkodzenia na rezonansie magnetycznym

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

cwiczenia rehabilitacyje na plecy. Pytanie

Następny temat

Ból głowy!