SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zwapnienie stawu skokowego

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11689

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24
Witam.

Mam pasmowate zwapnienia wielkosci 7x 2mmi wokół delikatny przerost błony maziowej w stawie skokowym(więzadło trójgraniaste).Lekarz skierował mnie na rehabilitacje (pole magnetyczne lasery i ultradźwięki) na 10 zabiegów . Powiedział że po tej rehabilitacji będę mógł wrócić do gry w piłkę nożną.Odbyłem już 5 zabiegów ale jakoś wiekszej poprawy nie widzę (chociaż jeszcze piłki nie kopałem).Czy to napewno mi pomożę?Proszę o odpowiedź:)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Może i pomoże ,ale na pewno nie wystarczy 10 zabiegów.
Proponowałbym Ci wizytę u lekarza sportowego.

Pozdrawiam
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24
Jakieś ćwiczenia powinienem wykonywać?Ile takich zabiegów powinno być? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 428 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1818
Czy możesz ćwiczyć mimo, że boli czy to jest taki ból, że zupełnie Cię wyłącza ?

Na zwapnienia w tkankach miękkich generalnie nie ma zawsze skutecznej metody, oprócz zabiegu operacyjnego. Ja mogę polecić falę uderzeniową, w połączeniu z porządnym rozciąganiem i różnymi ćwiczeniami pomogła mi na zwapniony przyczep mięśniowy.
J/w nie spodziewałbym się cudów po tej serii zabiegów dokończ je, ale co powinieneś zrobić to udać się jeszcze raz do lekarza, poprosić o skierowanie na falę uderzeniową, następnie do rehabilitanta, niech Ci pokaże ćwiczenia stabilizujące staw skokowy i mobilizujące mięśnie.

Jeśli ból tylko jest, ale ćwiczyć możesz to nie przerywaj treningów. Dopóki nie trafisz na falę uderzeniową to przed treningami leki przeciwzapalne/przeciwbólowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24
Biegać mogę itp tylko przy strzelaniu , kopaniu piłki odczuwam ból.Ile taka rehabilitacja falami uderzeniowymi zajmie mi czasu ? Liga sie niedługo i chciałbym być już zdolny do gry ;)

Zmieniony przez - shad95 w dniu 2012-02-16 22:39:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 428 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1818
No dobra ale ból jest tak przeszywający, że nie dasz rady z nim grać?
Zwapnienie to nie jest żaden uraz typu przerwanie ciągłości tkanki, boli ale nic sie złego ci nie może stać. Trzeba zacisnąć zęby i napjerdalać. Generalnie falę uderzeniową robi się raz w tygodniu, w sumie 4 zabiegi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24
Ostatnio jak wróciłem z turnieju to mnie bolało jak dotykałem nogi więc ciężko jest grać z zwapnieniem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1
Witam.Mam 24 lata i mam problemy ze stawem skokwym.. Pare dni temu robilem USG st. skokowego, w którym lekarz opisał następująco:

W badaniu USG lewy staw skokowo-goleniowy, skokowo-piętowy i poprzeczny bez zwiększonej ilości płynu.
Pogrubiała, nieco wydłużona blizna więzadła skokowo-strzałkowego przedniego z niewielkim zwapnieniem (4 mm.) srodwiezadlowym w części dolnej.
Zarysy przedniej części bloczka kości skokowej oraz szyjki i głowy kości skokowej, a także zewnętrzne obrysy kostki przyśrodkowej i bocznej bez uchwytnych zmian.
Więzadło piętowo-strzałkowe bez zmian pourazowych, prawidłowo napinające się w ocenie dynamicznej.
Więzadła piszczelowo-strzałkowe bez zmian pourazowych.
Część piszczelowo-skokowa tylna i przednia, piszczelowo-piętowa i piszczelowo-łódkowa/więzadłowa wiązadła trójgraniastego bez zmian pourazowych.
Niewielkie pogrubienie i wydłużenie więzadła piętowo-sześciennego grzbietowo-bocznego oraz części piętowo-sześciennej więzadła rozdwojonego z niewielkim zwapnieniem przy zarysie wyrostka przedniego kości piętowej, z widocznym niewielkim poszerzeniem stawu piętowo-łódkowego podeszwowego bez uchwytnych zmian.
Ścięgna mm. piszczelowych, strzałkowych, długich zginaczy i prostowników, pochewki i troczki bez cech patologii.
Ścięgno Achillesa bez uchwytnych zmian.

A w badaniu RTG wykazało:
Zdjęcie w pozycjach przymusowych.
W projekcji profilowej nasadzie dalszej strzałki lewej widoczny ubytek osteolityczny ok. 5 mm. Po za tym na zdj. st. skokowego lewego RTG uchwytnych zmian nie uwidoczniono...

I teraz mam problem bo w zasadzie nie wiem co mi jest bo z tych opisów i tak nic nie rozumiem a noga mnie boli i nie daje o sobie zapomnieć... Co może być przyczyna tego bólu???

Czy leczenie tego schorzenia wymaga operacji??
6
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przegroda nosowa a szwy w nosie

Następny temat

złamany palec!!!

WHEY premium