SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zupełne pozbycie się cukrów dla endomorfika?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3184

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 337 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2652
Witam.
Jestem na forum od niedawna, jak widać po profilu starałem się dużo czytać, dużo tematów przeczytałem od A do Z, jednak mam jeszcze braki. Ale do rzeczy:

Kończę właśnie dość ostrą redukcję: https://www.sfd.pl/Proszę_o_pomoc/porady_w_zakładzie.-t586136.html
Brakuje mi dokładnie 4kg i dam radę. Dokonałem tego dzięki diecie low carb/high proteine (coś a'la Dukan), aerobom na rowerze i suplementom.

Jednak jestem endomorfikiem, od dziecka zbędne kilogramy odkładały mi się pod postacią tkanki tłuszczowej głównie na brzuchu. Mimo iż po zakładzie będę ważył 78kg przy wzroście 178kg to dalej będę miał brzuch a mam zamiar zacząć chodzić poważnie na siłownie i z kolei nabierać czystej masy mięśniowej. Najpierw trochę poćwiczę na sucho a potem mam zamiar brać kreatynę. Równolegle dalej będę ćwiczył aerobowo.

Teraz w czym problem:
Ostatnio byłem na diecie redukcyjnej z dość dużym bilansem na minus, czasami było to 500 a czasami i 1000-1500kcal na dzień. Problem jest oczywisty - na jaką dietę z dodatnim bilansem kalorycznym mam jako endomorfik przejść, żeby zwiększać czystą masę mięśniową i nie zostać z powrotem zalanym?

Powiedzcie mi czy na początek dieta na +300-400kcal która będzie składać się tylko z białka i tłuszczu ma sens? Z tego co się naczytałem za zalanie odpowiadają cukry. Jeśli chodzi o węgle to od dawna jem dziennie mniej niż 0,5g na 1kg masy ciała, po prostu byłem na diecie low carb.

W obawy przed ponownym zalaniem tłuszczem myślę o diecie typu 2,5-3g białka, około 0,3g węgli oraz reszta żeby wychodzilo zgodnie z bilansem tylko z tłuszczów. Czyli very low carb z dodatnim bilansem 300-400kcal na początek masowki.

Co o tym sądzicie? Tylko mnie nie wyśmiejcie
Naczytałem się że diety tłuszczowe pomagają zmniejszyć %bf - że największym złem prowadzącym do zalania są węglowodany, więc teoretycznie dieta białkowo-tłuszczowa dla endomorfika powinna być najlepsza.

A ja na prawdę bardzo łatwo łapię sadło. Tak zwana tendencja do tycia (pieprzone geny).

Mam rację?

Zmieniony przez - anoxic w dniu 2010-06-03 18:31:31
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 337 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2652
W temacie mialo być endomorfika... może to ktoś zmienić? Pomyliłem się.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 337 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2652
Nikt..?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 848 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11694
Mozesz sprobowac carb cycling.
Sam jestem endomorfikiem, i obecnie zamierzam prowadzic trening HST + dieta carb cycling, tyle ze z podzialem tylko na dni HIGH CARB i LOW CARB

Tj:
Poniedzialek: Trening HST / High Carb
Wtorek : Aeroby / Low Carb
Sroda : Trening HST / High Carb
Czwartek : Aeroby / Low Carb
Piatek : Trening HST High Carb
Sobota : Aeroby / Low Carb
Niedziela : Aeroby / Low Carb

Do tego jablczan kreatyny TCM z Olimpu, i moze jakis termogenik na zwiekszenie metabolizmu.

Aeroby 30 minut.

Mysle ze takim sposobem uzyskam w miare sucha mase, ale kazdy jest inny wiec nie wiem jak to na Ciebie by zadzialalo.
Ja lubie eksperymentowac

Deep into yourself is where You will find motivation.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 1869 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6274
Proponuje ww około terningowo ze powolnym powrotem do bilansu 0 i później na + mozesz zostać na low carb i powoli dodawac ww po treningu a później około terningowo.

Pamiętaj...małymi kroczkami.
Pozdro i powodzenia.

PS wklej diete.

Praktyk nie teoretyk, f***'ty nie bzdety

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 337 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2652
Jeszcze diety nie ma bo redukcja (tzn zakład) trwa do 13.06 więc mam trochę czasu. Potem sobie odpocznę kilka dni od aerobów i wtedy zacznę masówkę powoli.

Chciałem się właśnie was poradzić czy to dobry pomysł dieta masowa bez węgli (tzn. z mniej niż 0,5g na kg).

Zmieniony przez - anoxic w dniu 2010-06-04 23:18:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 1869 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6274
tak, dieta masowa low carb istnieje. Ale z tego co widze to średnio jesteś zorientowany więc proponuję zbilansowaną
Ew. ww około treningowo.

Praktyk nie teoretyk, f***'ty nie bzdety

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
masz pewność że jesteś endo? ja też myślałem że na początku jestem endo a okazałem się być zalanym ekto, też miałem redukcje (-17kg) i powiem Ci że po 2 miesiącach masy,łatwiej mi się ją traciło niż teraz nabiera ;/
a jeśli jesteś endo to wydaje mi się że na masie i tak musisz miec ww,przynajmniej w okołotreningowych i w tych posiłkach z tłuszczy musisz zrezygnować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 848 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11694
Odpowiednio zbilansowana dieta z lekkim + kalorycznym powinna dac dobre efekty.
Tak jak pisalem wczesniej, polecam Carb Cycling.

Deep into yourself is where You will find motivation.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 337 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2652
Kumpel który trenuje twierdzi że nie jestem typowym endo. To jest tak - po prostu bardzo łatwo łapię fat, ale masa mięśniowa u mnie jest dość słaba. Od dziecka miałem lekką nadwagę i odkładało się to w postaci wiadomej opony.
Dlatego jak już teraz nieźle ten fat zrzuciłem (jeszcze trochę zostało, ale poszło sporo) to boję się żeby nie wrócił - dlatego kombinuję z pomysłem diety masowej bez ww.

Ale ok chłopaki obczaję carb cycling. Czytałem już o tym trochę, to teraz poczytam więcej.

Po prostu nie chce żeby mnie zalało dalej mimo iż chce robić masówkę to chcę żeby %bf mi spadał (wiem, każdy tak chce ;P ), ale nie ma rzeczy niemożliwych :P
Nawet jeśli nie będzie spadał lub tylko minimalnie to ważne żeby mięcho się rozrastało :>

Zmieniony przez - anoxic w dniu 2010-06-05 00:02:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
to daj ww w okołotren i ewnetualnie rano na śniadanie. tylko w około tren około 1g/kg masy ciała
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prośba o pomoc, poradę

Następny temat

Niedowaga problem z przytyciem!

WHEY premium