SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Zrób sam masło orzechowe.

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1865

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 67 Wiek 33 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 370
Masło orzechowe najczęściej robione jest z orzeszków arachidowych. Niezwykle popularne jest w USA, a od jakiegoś czasu również u nas. Dlatego podaję przepis jak można samemu zrobić takie masło.

Składniki potrzebne do zrobienia domowego masła orzechowego:
- 300 g orzechów arachidowych
- łyżka oleju rzepakowego
- łyżka miodu
- szczypta soli

Wykonanie:
Orzechy blendujemy w blenderze kielichowym, ok. 3 min. Następnie dodajemy pozostałe składniki i znów blendujemy ok. 3 min., aby konsystencja była gładka.

Wartości odżywcze 100% z orzechów:
Kalorie: 581
Białko: 26
Tłuszcz: 46
Węglowodany: 12

Wartości odżywcze masła z orzechów 89% i dodatkiem oleju i miodu:
Kalorie: 570
Białko: 23
Tłuszcz: 44
Węglowodany: 17
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5818 Napisanych postów 5010 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 257826
ja robiłem bez żadnych dodatków, prażyłem orzechy i blender, teraz się trochę rozleniwiłem, bo 1kg orzeszków w promo to ok 20zł a 1kg masła z all czy sfd to 23-25zł więc wolę kupić i nie męczyć blendera
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 161 Napisanych postów 245 Wiek 38 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 11210
a zrobie i ja. dawno już nie robiłem
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 67 Wiek 33 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 370
Ja kupuję orzechy po 15zł. kg, więc opłaca mi się robić masło
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5818 Napisanych postów 5010 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 257826
wczoraj kupiłem w auchanie orzechy laskowe 500g za 6 albo 7zł, to w weekend je obiorę zobaczę ile ich zostanie i może coś skręcę z tego, bo z laskowych nigdy nic nie robiłem takiego dam znać czy warto
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 24 Wiek 33 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 1246
robiłem podobne polecam, smaczne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
DJ_DoDo
wczoraj kupiłem w auchanie orzechy laskowe 500g za 6 albo 7zł, to w weekend je obiorę zobaczę ile ich zostanie i może coś skręcę z tego, bo z laskowych nigdy nic nie robiłem takiego dam znać czy warto

A jakby dodać kakao, albo karob i jeszcze odżywkę białkową i mleczko kokosowe to by wyszedł krem w stylu nutellii
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

obróbka swinskiego miesa z biedry