SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zmierz poziom swojego kwasu żołądkowego

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 55144

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Banan z działu Charles Poliquin.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 158 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5194
Zmierz poziom swojego kwasu żołądkowego
Autor: Charles Poliquin

Z jednej strony kwas solny jest silnie żrącą substancją, z którą należy obchodzić się ze zdwojoną ostrożnością. Używa się go w produkcji przemysłowej do wyrobu skóry, PVC, można również użyć go do usunięcia rdzy ze stali, czy żelaza.

Z drugiej strony kwas solny (HCl) pomaga nam w trawieniu spożytego pożywienia. Błona śluzowa w układzie trawiennym chroni nas przed żrącym kwasem. Bardzo często uważamy, że mamy za dużo kwasu w żołądku, jednak faktycznie jest go tam za mało, a winą należy obarczyć śluzówkę, która nie chroni nas dostatecznie.

Zapotrzebowanie osób dorosłych na witaminy, minerały oraz pozostałe składniki kształtuje się na stałym poziomie po przekroczeniu dwudziestego roku życia. Niestety nasza zdolność do trawienia pokarmu, a następnie wchłaniania szerokiej gamy składników pokarmowych takich jak na przykład kwas foliowy, witamina B12 spada wraz z wiekiem. Co ciekawe jedną z przyczyn obniżonej wchłanialności pożywienia wraz z wiekiem jest niski poziom produkcji kwasu solnego w żołądku.

Kwas solny pozwala na strawienie białek, jest również odpowiedzialny za aktywację enzymów i hormonów ważnych dla waszego organizmu. Chroni także przed rozwojem bakterii w przewodzie pokarmowym. Bezkwaśność żołądkowa (achlorhydria gastrica),czyli zanik kwasu żołądkowego oraz jego niski poziom są bardzo często spotykanymi problemami gastrycznymi, niestety w większości wypadków niezdiagnozowanymi. W zależności od lokalizacji i poziomu opieki zdrowotnej odsetek rzędu 40-98% populacji cierpi w pewnym stopniu na brak niedoboru kwasu solnego.

Do najczęściej spotykanych symptomów możemy zaliczyć zgagę, niestrawność czy wzdęcia. W dodatku chroniczne dolegliwości takie jak alergie, astma, czy kamica żółciowa są powiązane z upośledzeniem wydzielania soków żołądkowych. Nawet objawy demencji starczej mogą zostać zwielokrotnione właśnie przez brak wspomnianego kwasu.


Kwas solny rozkłada duże kawałki pożywienia na mniejsze molekuły. Wbrew szerokiej popularności środków neutralizujących bądź obniżających poziom kwasów żołądkowych, ich poziom jest niezbędny zarówno dla zdrowia, jak również dla optymalnego funkcjonowania naszego organizmu. Kiedy blokujesz wydzielanie kwasu żołądkowego, to ograniczasz wchłanianie składników pokarmowych, tworząc jednocześnie środowisko sprzyjające rozwojowi chorób. Nawet jeśli nie zażywasz leków, to i tak wraz z wiekiem nasza zdolność wydzielania kwasu maleje, co potwierdzają badania na przestrzeni ostatnich 70 lat.

Właściwy poziom kwasu żołądkowego to pierwszy krok. Zanim zaczniecie analizować poziom waszej tkanki tłuszczowej, ilość spożywanych węglowodanów, białek, dopilnujcie, żeby poziom kwasu solnego pozostał na optymalnym poziomie. Pożywienie, a nie suplementy są podstawą dla funkcjonowania waszego organizmu, jeśli jednak nie możecie strawić białka, przyswoić minerałów, gdzie w tym logika?

Przed zakupem drogich suplementów, sprawdźcie poziom waszego kwasu żołądkowego. Nie ma sensu ich kupować, kiedy wasz organizm nie jest w stanie ich wchłonąć.

Zanim zaczniecie analizować ilość serii, powtórzeń, tempo w waszych programach dopilnujcie, aby mieć właściwy poziom kwasu solnego. Jeśli wasz organizm nie może przyswoić składników budujących mięśnie szkieletowe, to inwestując wiele czasu i nakładów finansowych nie otrzymujecie w zamian zbyt wiele. Ponownie odsyłam do pierwszego kroku.


Testowanie poziomu kwasu żołądkowego

Na całe szczęście nie jest to trudne i w łatwy sposób można to naprawić. Bardzo rzadko inwestując tak niewiele, można otrzymać tak dużo w zamian. Lubię używać testu zalecanego przed dr Michaela Murray oraz dr Joe Pizzorno NDs.

W trakcie stałego posiłku ( nie płynnego dop. tłum.) spożyj jedną kapsułkę Digest Force (200 mg HCl). Kontynuuj podnosząc dawkę o jedną kapsułkę przy każdym następnym posiłku, aż do momentu uczucia ciepła rozchodzącego się w twoim żołądku (jak po wypiciu gorącego napoju dop. tłum.)NIE PRZEKRACZAJ DOZY SIEDMIU KAPSUŁEK SPOŻYWANYCH NA RAZ.

Po tym jak określiłeś dawkę, po której następuje uczucie ciepła, zmniejsz ją przy następnym posiłku o jedną kapsułkę (postępuj tak, aż dojdziesz do jednej kapsułki dop. tłum.). Właśnie oszacowałeś ile kwasu solnego twój żołądek powinien wydzielać samoistnie, co jednak nie ma miejsca. Mniejsze posiłki mogą wymagać mniej kwasu żołądkowego, a większe objętościowo oczywiście większej ilości HCl. Powinniście natychmiast odczuć różnicę w postaci mniejszego wzdęcia, odbijania oraz niestrawności.

Ta mała zmiana w waszych programach może przynieść niesamowity wpływ. Białko, które nigdy nie trafiało do waszych mięśni nagle zostaje rozbite na mniejsze molekuły. Węglowodany, które mogły dać wam energię, teraz są trawione i gotowe do użytku. Zdrowe tłuszcze, które są potrzebne do budowy membran waszych komórek mają w końcu szansę na bycie użyte. Drogie suplementy, które były przyjmowane i wydalane, w końcu są trawione i uwalniane do organizmu.


Poza tym wszystkimi korzyściami, kwas solny chroni was przed bakterią Helicobacter pylori, która w głównej mierze przyczynia się do rozwoju wrzodów żołądka. Należy spojrzeć jeszcze na parę innych kwestii, takich jak na przykład enzymy trawienne, jednak pierwszym krokiem jest odpowiedni poziom kwasu żołądkowego. To może brzmieć zbyt pięknie, ale to naprawdę powoduje wielką różnicę.

Posłowie

Po napisaniu artykułu „Zwiększ swój postęp dzięki kwasowi solnemu", jak również po niezliczonej ilości seminariów BioSignature odkryliśmy alarmująco dużo liczbę osób, których organizmy wydzielają bardzo znikomą ilość kwasu żołądkowego.

Dr. Bob Rakowski szacuje, że 98% Amerykanów ma upośledzoną zdolność do produkcji HCl, ze względu na wysoki poziom stresu. To potwierdza się z moimi własnymi obserwacjami i rezultatami, jakie otrzymałem na przestrzeni lat. Moi koledzy pracujący z czołowymi rugbistami i piłkarzami nożnymi donoszą o podobnych wynikach. Nawet młodzi sportowcy, tacy jak gracze NFL na poziomie uniwersyteckim mają duży deficyt HCl.

W odpowiedzi na wyzwanie

Stworzyliśmy preparat Ultra HCL 4.0 w odpowiedzi na zaistniałą sytuację. Środek ten zawiera 520mg HCl, 21mg pepsyny i 250mg goryczki, rośliny która stymuluje wydzielanie kwasu solnego.

Kiedy po przyjęciu siedmiu kapsułek preparatu DigestForce nie zaobserwowałeś żadnej reakcji, przyjmij 3 kapsułki Ultra HCL 4.0 do każdego posiłku. W momencie, kiedy doznasz uczucia ciepła w żołądku, zmień dozę na 1 kapsułkę Ultra HCL 4.0 i 3 kapsułki DigestForce. Ta dawka da ci 1120mg HCl w zamian wcześniejszych 1560mg. Redukuj ilość przyjmowanego HCL o 200mg z każdym posiłkiem, jeśli poczułeś ciepło rozchodzące się w twoim żołądku.

Artykuł dostępny pod: http://www.charlespoliquin.com/ArticlesMultimedia/Articles/Article/433/The_HCL_Acid_Test.aspx
3
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6262 Napisanych postów 76002 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754672
Skoro nie ma efektow to zwieksz kcal. Raczej bym nie szukal problemu w kwascowosci soku zoladkowego.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Usunięty przez nuril za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 158 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5194
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Super zabieram sie do czytania!!

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 185 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9411
ciekawe, często miewam zgagę, czyli jeden z rzekomych objawów, muszę sprawdzić.
Tylko gdzie dostanę te kapsułki "Digest Force" bo w aptekach u nas chyba tego nie mają? Ewentualnie jakiś odpowiednik?
SOG za pracę

Posiłek bez mięsa jest jak seks bez orgazmu :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1700 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17197
zgage mialem bardzo czesto gdy bylem mlodszy - mialem nadkwsnosc przelyku itp

od dluzszego czasu nie mam zgagi wogole, za to pojawily sie wzdecia
aktualnie od dzis zaczynam probowac l-glutamine, nastepnie dorzuce hepaplus

rowniez, ciekaw jestem gdzie mozna dostac te kspy,

znam tylko jeden supel majacy w nazwie Digest - https://sklep.sfd.pl/Trec_Digest_Plus-opis541.html , ale nie widze w skladzie hCl
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 94 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 695
miałem okazje zrobić ten test. Poczułem pieczenie dopiero po 7 tabletkach... Moja dziewczyna po 7 nic nie czuła. Szczerze polecam wszystkim zrobienie tego testu. Jako sportowiec, spożywam suplementy codziennie - wkurzyłem się gdy okazało się że tak naprawdę nie wszystko się wchłania przez małą ilość kwasu. Nie ma sensu wyrzucać pieniędzy w błoto.
Wiem, że ciężko jest dostać w Polsce środek zawierający Betaine HCl, nie mówiąc o zamówieniu czegoś ze strony Poliquina. Udało mi się znaleźć środek o nazwie Super Enzymes z Now Foods który można dostać na popularnym serwisie aukcyjnym. Skład tego produktu jest praktycznie identyczny co w przypadku Digest Force.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1256 Wiek 53 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4956
jaworshtr dobrze ze tu trafiles!!zamowilem dzis z now foods!!!
zobacze co wyjdzie u mnie i dam znac!

Zmieniony przez - igon8 w dniu 2011-07-13 14:50:16
1

slonce mnie laduje!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 320 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7452
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 33 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1828
Jakie są naturalne metody mobilizacji organizmu do wytwarzania kwasu solnego poza tymi środkami Poliquina?
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 81 Napisanych postów 872 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 104026
mateusznik mnie pomagają zioła i ostre przyprawy typu imbir, czosnek, ostra papryka, pieprz kolorowy, bazylia itp. Może jeszcze ocet jabłkowy? Jest dosyć dobry ale nie należy z nim przesadzać ;)

Teraz... teraz wasze wargi praktycznie się już stykają...
A potem po prostu jej mówisz, jak bardzo jej nienawidzisz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 158 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5194
@igon - jak poszlo, zrobiles test? Mysle, ze bedzie szansa sprowadzic pare produktow Poliquina do SFD. Czekamy na jego przyjazd do Polski. DigestForce to koszt okolo 30zl. Trudno mi sie odniesc do innych prepartatow, bo ja nie mialam z nimi stycznosci.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dysproporcja?

Następny temat

Brzuszek.

WHEY premium