SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zmiana treningu barków

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2941

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6453 Napisanych postów 62216 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776802
Dotychczas ćwiczyłem bark tak:
1) wyciskanie hantli 12/12/12/12
2)unoszenie hantli bokiem 12/10/8
3) unoszenie hantli w opadzie 12/10
Teraz chciałbym zmienić na taki plan:
1)wyciskanie hantli 12/12/12
2)unoszenie hantli bokiem do kąta 45st (moze troszke wyzej)+ unoszenie hantli nad głowe Tzw "pajacyki" 12/10/8 + po 10 powt "pajacyków"
3) podciąganie sztangi wzdłóż tułowia do wyskokości mostka (szeroki chwyt)12/10/8
Treining z priorytetem na boczny akton i dodatkowowe "poruszenie" zębatego
Trening barków jest połączony z kapturem szrugsy 3 serie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6453 Napisanych postów 62216 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776802
Wiem ale troszke w innej formie zobacz na filmik to tez podobno krucyfiks.
Ważne ze wiem o co chodzi i jak to wykonywać pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Nie kombinuj z pajacykami tylko zrób porządną progresję w wyciskaniu i unoszenia bokie i bokiem w opadzie.

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14655 Napisanych postów 53127 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400412
Tak jak michail. Wrzuc dobra progresje do wyciskania a do unoszen bokiem mozesz dac regres

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6453 Napisanych postów 62216 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776802
Pajacykiem chciałem dobić troszke barki i pobudzić zębaty.Pajacyk znalazłem w arcie Mawashiego.Ewentualnie mógłbyś Michail coś polecić na zębaty poza "pajacykiem" i przenoszeniem hantli?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Zębate w treningu barków?

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6453 Napisanych postów 62216 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776802
Z tego co wiem to zebate można pobudzić albo unoszeniem hantli ponad linie barków albo przenoszeniem hantli lub sztangi( jedni uwazaja to za ćwiczenie na klatke inni na plecy) Czy jestem w błędzie?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
zebate przyciagaja lopatki dolem i srodkiem ku przodowi, a wiec kazde cwiczenie z wyciskaniem nad glowe bedzie je angazowalo.. niemal polowa pracy katowej kosci ramiennej wzgl tulowia to praca obrotowa lopatek


nawet unoszenie bokiem stojac bedzie pobuzao zebate

cwiczenia klaty tez, ale nie wszystkie, przenoszenie lezac wymaga wrecz wylaczenia tch miesni by nie przeszkadzaly


czy pajacyki to krucyfiks?

jesli tak to dobre cwiczonko

poza tym

zestaw wyciskanie progr + un bokiem + un bokiem w opadzie

hmm

ile mozna?

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6453 Napisanych postów 62216 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776802
Wydaje mi sie ze dobrze zrozumiałem art Mawashiego przeanalizowałem cały a potwierdzenie mam na 4 stronie tego arta pierwsza wypowiedz Mawashiego
https://www.sfd.pl/jak_zniwelować_odstające_łopatki-t160646-s4.html
Jeśli źle go zinterpretowałem to bede wdzięczny za wyjaśnienie pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6453 Napisanych postów 62216 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776802
Fachowa odpowiedz dzieki WODYN
Mając na myśli "pajacyki" rozumie przez to ćwiczenie podobne do unoszenia hantli bokiem stojąc jednak ręcę idą ponad linie barków prawie stykając sie nad głową.Jako że jako chuderlak borykam sie z odtającymi łopatkami (teraz juz jest ładnie było tragicznie- plusy treningu) Po przeczytaniu arta Mawashiego który do korekty tejże wady poleca wzmocnienie zębatego i środkowej częsci pleców chciałem coś wpleść do treningu żeby je wzmocnic.

WODYN masz jakąś alternatywe dla wyciskanie unoszenia bokiem i unoszenia w opadzie??

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
jasne

wspomniany krucyfiks

podrzut
rwanie

high pull

unoszenie bokiem w opadzie jednoracz
wioslowanie jednoracz (tylny akton dostaje po garach )- rob jesli masz klopoty z lopatkami

izometryczne trzymanie hantli lub spacer farmera

PS
ten "pajacyk" to inzczej krucyfiks - Sven Karlsen przypisuje sobie ten pomysl

ale , heheeh

w podstawowce sam go obmyslilem i nadalem mu nazwe rozpietki siedzac/stojac


porownaj jak wg mnie zamienia sie cw z planu na plan

https://www.sfd.pl/temat322662/


pozdr

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6453 Napisanych postów 62216 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776802
Wielkie dzięki poczytam o tych ćwiczeniach i coś wplote trzeba cos urozmaicic trening pozdrawiam

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zaczynam ćwiczyć i prosze o Bardzo Początkowy PLAN.

Następny temat

Jak dobrac odpowiedni trening i diete ???

Wiecej