SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zielona jestem! - jak zacząć?

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1144

Formularz - Proszę o pomoc

Zdjęcie sylwetki (mile widziane)

W opisie :)

Wiek

21

Waga

48

Wzrost

151

Staż treningowy

żaden

Obwód pasa

68

Obwód klatki piersiowej

80

Obwód uda

55

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

PoleDance 2x w tygodniu

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

Możliwe wrzody żołądka, bulimareksja

Stan zdrowia

Wyniki są dobre. Jednak choruję na zaburzenia odżywiania.

Preferowane formy aktywności fizycznej

Ćwiczenia w grupach

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

Niezdrowe diety, głodówki, obżarstwa.

Wrażliwość na stymulanty

Nie wiem

Możliwosci finansowe

Średnie

Cel/problem/opis

Wyrzeźbienie ciała, wysmuklenie ud
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 77
Cześć wszystkim :) Czytałam różne tematy, jednak nie wystarcza mi to. Albo czegoś nie rozumiem, albo mam zawsze jakieś ALE. Mam kilka problemów, których nie umiem powiązać z odpowiedziami na forum. Krzyczcie jeśli musicie, miałam potrzebę założenia własnego wątku ;)
Jestem KOMPLETNIE zielona, wskazany język jak najbardziej łopatologiczny, by do mnie dotarło

No więc - chciałabym zacząć wyglądać. Zależy mi na wysmukleniu (niektórych partii ciała np. uda) i przede wszystkim na zrobieniu mięśni (całego ciała).
Jestem bardzo niska, mam 151-2 cm, waga 48 kg, lat 21. Mam budowę gruszki/klepsydry (duże biodra choć nie ogromne, porządne uda, mocne wcięcie w talii). Niestety choruję na zaburzenia odżywiania, konkretniej bulimareksja (bulimia oraz anoreksja w jednym). Najprawdopodobniej mam wrzody żołądka. W razie pytań - nie próżnuję, staram się leczyć.
Wcześniej raczej nie byłam aktywną osobą, szybko się męczę. Jednak od 3 miesięcy chodzę na PoleDance dwa razy w tygodniu.

1. Do rzeczy - nie przepadam za siłownią. Za to mam możliwość zapisania się na zajęcia kettlebells. Czy ktoś miał styczność z taką aktywnością fizyczną i może mi powiedzieć o niej coś ciekawego? Czy to dobre na początek? Czy rozbuduje ładnie mięśnie? I jeśli tak to jakie? Czy nadaje się to dla takiej pchły jak ja? I czy moje udźce nie staną się większe i brzydsze?
2. Wiem, że często zażywa się jakieś suplementy, odżywki. Czy wrzody żołądka nie wykluczają mnie z tego? Czy w ogóle jest to potrzebne? Co jest najlepsze?
3. Ciężko mi trzymać dietę, wiadomo dlaczego. Staram się to kontrolować jednak nie zawsze wychodzi tak jak chcę. Mogę poprosić o rady co najlepiej spożywać w ciągu dnia? Spróbowałabym to sobie jakoś ułożyć by przetrwać
4. Czy jest coś jeszcze ważnego, czego nie poruszyłam? Jeśli tak to proszę wspomnieć :)

Dodaję dwa zdjęcia by można było zorientować się w moim wyglądzie. Niestety innego teraz nie mam. Avatar również mój.





Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 147 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5239
Hej.
Po pierwsze, nie masz z czego redukować,jesteś malutka,drobniutka,chudziutka!
Po drugie, nie bój się siłowni! Od samego chodzenia na siłownię nie bedziesz niewiadomo jak umiesniona, conajwyżej ćwiczenie podkresli twoje wdzięki. Polecam na potreningu zakladke inspiracje. Dziewczyny które nie unikają ciężkich treningów mają naprawdę świetne, wysportowane sylwetki. Co do tych zajęć kettlebels to jasne.Każda aktywność fizyczna super. ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Aleś posłodził Z tym, że ona nie chce redukować
Cóż, czasami to boli ale kobiety musimy kierować tutaj:
https://www.sfd.pl/Ladies_SFD-f446.html
Co do Twojego pytania - odpowiem Ci jedynie (a na reszte odpowiedzą panie), że jeśli nie przepadasz za siłownia to zapisz się na zajęcia crossfit

Życzę powodzenia i wytrwałości w celu
pzdr


Zmieniony przez - IneTheEnd w dniu 2014-03-19 00:10:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-kobiety

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 77
Dziękuję :) Zostałam wcześniej odesłana do dziewczyn i napisałam z tym samym tematem jak mi radzono :) Jednak raczej nie umiemy się dogadać i za dużo się nie dowiedziałam. No trudno :D Dzięki za link, przeglądnę wszystko jak tylko będę mieć czas :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cardio a przyrost masy mięśniowej

Następny temat

Pomoc w ułozeniu diety na mase

WHEY premium