SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zerwane wiązadło (ACL) oraz naderwane MCL

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1964

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 424
Witam,
półtora tygodnia temu niestety doznałem dosyć przykrej kontuzji - zerwanie więzadła krzyżowego prostego (ACL), oraz naderwanie boczne piszczelowe (MCL) - dziś zostało fachowo zdiagnozowane po USG. Od jutra prawdopodobnie z gipsu przerzucam sie na stabilizator. I tutaj pojawia sie moje pytanie: czy nie bedzie zadnych przeciwskazan do cwiczenia gornych partii miesniowych? Czy wystarczy, ze odpuszczam nogi na razie, a pozostale na siedzaco, lezaco aby nie obciazac nogi?

Lekarz rowniez powiedzial, ze konieczna operacja (najpierw rehabilitacja bocznego, a dopiero potem operowac proste) - ile mniej wiecej moze zajac powrot do mozliwego biegania badz cwiczenia innych aerobow?
Czy po tym urazie mozliwy jest powrot do sportow walki czy niestety musze sie z tym pozegnac raz na zawsze?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 7541 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45102
Poltora tygodnia temu to jestes swiezo po kontuzji. Koniecznie skonsultuj to z lekarzem prowadzacym. Mozesz rowniez udac sie do lekarza sportowego i o tym porozmawiac jak to widzi, aczkolwiek teraz pewno czeka cie dluga rehabilitacja

desiderata

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 424
Po wykonaniu rezonansu magnetycznego (ktory nie wyszedl korzystnie), pytalem lekarza czy moge cwiczyc gorne partie miesniowe. Powiedzial, ze nie widzi zadnych przeciwwskazan, takze gitara.
Ale mam kolejne pytania. Mozna wykonywac jakies aeroby, aby nie obciazac kontuziowanej nogi?

Zmieniony przez - blueye w dniu 2012-12-13 14:11:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 38 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5058
Ja bym na Twoim miejscu odpuścił trening góry do operacji. Przy ćwiczeniach siedzac nogi mimo wszystko pracują stabilizując ciało, więc moze to spowodować jakies powikłania. Trening aerobowy bez uzycia nóg jest raczej niemożliwy, jedyne co przychodzi mi do głowy to trening metaboliczny górnych partii, ale to też raczej po operacji... Pozdrawiam i życzę zdrowia:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 424
Nie posłuchalem. Od poczatku stycznia chodzilem na silownie i cwiczylem gorne partie miesniowe. Dwa dni temu mialem wizyte u ortopedy i wrecz KAZAL mi chodzic na silownie i wzmacniac miesnie ud oraz lydek.
I tu mam pytanie - macie jakies wskazowki, rady badz cwiczenia ktore mozna i trzeba wykonywac aby nie narazic tez za bardzo nogi na poglebienie kontuzji?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 412 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13926
tu nie o siłe chodzi bo ona nie zapewni Ci stabilnosci kolana. Tylko o trening sensomotorczyny.Poczytaj.
I żadnego prostowania czy zginania na maszynie. POzdr

pain is a weakness, which leaves in time

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 209 Napisanych postów 8489 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 129311
Panowie, starczy tego. Nie po to jest zbiorczy temat, aby potem co chwila powstawały kolejne.

https://www.sfd.pl/Kolano,_łąkotka,_więzadło,_ACL,_rekonstrukcja_4-t898200.html

Autor ma bana na tydzień, akurat, żeby poczytać.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

3 tygodnie regeneracji

Następny temat

Candidia

WHEY premium