SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Zatykający ból w plecach podczas robienia "brzuszków"

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1380

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 20 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 20
Podczas robienia "brzuszkow" oraz innych cwiczen na miesnie brzucha odczuwam zatykajacy bol w plecach,nie wiem czym jest to spowodowane,wydaje mi sie ze prawidlowo robie te cwiczenia.Moze powienienem udac sie do lekarza? prosze o pomoc z gory dziekuje.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 66 Napisanych postów 379 Wiek 35 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 29429
Od jak dawna Cię boli? Postaraj się opisać jak robisz brzuszki lub wstaw filmik. Napisz dokładnie w którym odcinku pleców odczuwasz ten ból. Napisz również czy podczas ćwiczenia innych partii mięśniowych zdarza Ci się odczuwać te dolegliwości. Z tego co nam przedstawiłeś nie da się za bardzo nic sensownego doradzić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 20 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 20
więc.. nie wiem dokladnie kiedy sie to zaczelo,bo czesto robilem przerwy z silownia ze wzgledu na brak czasu ,ale mysle ze od okolo 3/4 msc dlatego tez rzadko co robie brzuch ,bo boje sie ze bedzie to cos powaznego.Brzuszki robie na lawce skośnej odrywam plecy razem z lędźwiami,po jakiś 7/8 powtorzeniach odczuwam zatykajacy bol między łopatkami,wtedy musze przestac po czym probuje zlapac oddech (2/3 sek zanim bol minie).Podczas cwiczen innych partii miesniowych nie zdarza mi sie cos takiego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 66 Napisanych postów 379 Wiek 35 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 29429
Gdzie znajdują się Twoje ręce podczas robienia tych "brzuszków"? masz je splecione za głową czy może krzyżują się one na Twojej klatce piersiowej? 3-4 miesiące to bardzo długo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
krzyzuja sie na klatce piersiowej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Niech ktoś zweryfikuje Twoją technikę. Wina leży zapewne w niewłaściwym wykonaniu tego ćwiczenia. Być może ciągniesz karkiem. Zrezygnuj na pewien czas z tego ćwiczenia. Jeżeli technika jest ok. a ból się utrzymuje może jednak konsultacja z lekarzem będzie wskazana.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
wydaje mi sie ze raczej to nie bedzie wina techniki,bo na maszynie jest to samo.W kazdym razie dziekuje za poswiecony czas :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Przyczyn może być wiele. Słaba rozgrzewka, wada postawy, problemy z kręgami, zła technika, nie zaleczona kontuzja itp. Nikt Ci nie powie co na 100% jest przyczyną. Ja na Twoim miejscu bym się wybrał do lekarza specjalisty bo w przyszłości może być gorzej i problem wyjdzie przy innych ćwiczeniach jak będziesz targał większe ciężary.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ronie220 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3216 Napisanych postów 41839 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 322530
Może jakieś problemy z mostkiem/odcinkiem piersiowym kręgosłupa.
Ja bym się udał do specjalisty.Lepiej dmuchać na zimne.

Trener personalny Lotar Hryniewicz (kontakt fb lub pw)
Nowy blog:

http://www.sfd.pl/[BLOG]_Wojo_zmc_i_Ronie220_rywalizacja_i_wzajemny_doping-t1157467.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
czyli do lekarza sportowego masz na mysli tak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ronie220 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3216 Napisanych postów 41839 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 322530
Moze pierw ortopeda i przeswietlenie.

Trener personalny Lotar Hryniewicz (kontakt fb lub pw)
Nowy blog:

http://www.sfd.pl/[BLOG]_Wojo_zmc_i_Ronie220_rywalizacja_i_wzajemny_doping-t1157467.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening do oceny - MC, Przysiad, BP

Następny temat

coś dla wszystkich