SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zatrzymanie wagi (minus ok. 40 kg)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1959

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 55
Nie wiem już co mam robić albo co robię źle. Dużo udało mi się schudnąć (przynajmniej moim zdaniem), ale waga teraz stoi w miejscu, mimo że zmieniłam ćwiczenia i o dziwo trzymam się diety. Boję się, że nieświadomie spowolniłam metabolizm. Każda rada mile widziana.

Wiek: 26 lat
Waga: 90 kg (początkowa 135 kg, zajęło mi ok. cztery lata wzlotów i upadków, żeby dojść do 90, teraz jestem w miarę stabilna, nawet jak mam gorszy okres, waga nie waha się za bardzo. Nie trudno się domyślić, że upadków było więcej niż wzlotów ;)
Wzrost: 1,68 m
Obwód w biuście (1): 95 cm
Obwód pod biustem: 90 cm
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 88 cm
Obwód na wysokości pępka: 101 cm
Obwód bioder (3): 110 cm
Obwód uda w najszerszym miejscu: 76 cm
Obwód łydki: 43 cm
W którym miejscu najszybciej tyjesz: brzuch i uda
W którym miejscu najszybciej chudniesz: piersi, górna część brzucha (pod piersiami?), twarz
Uprawiany sport lub inne formy aktywności:
Poniedziałek – albo sztangi, albo BPU (1 h)
Wtorek – ćwiczenia na pośladki (zajęcia trwają godzinę, są to różne ćwiczenia na uda i pośladki, przysiady, wykroki, trochę kardio)
Środa – Płaski brzuch i Dancehall (2 h)
Czwartek – cross (1 h)
Chcę zacząć chodzić na basen, ale na razie nie pozwala mi na to praca (zwyczajnie nie mam czasu, a wolę iść na w/w treningi).
Co lubisz jeść na śniadanie: od razu po wstaniu (5:30) wypijam koktajl z jarmużu (lub szpinaku baby) , małego kawałka świeżego imbiru i jakiegoś owocu, w pracy: jogurt naturalny z chia i płatkami owsianymi lub otrębami (ale przeczytałam artykuł o otrębach i będę z nich rezygnować), bułka grahamka z musztardą zamiast masła i chudą wędliną lub sałatką (sałata lodowa + takie warzywa jakie akurat mam w lodówce) bułkę dzielę na dwie połówki i jedną jem na I śniadanie, drugą po trzech/czterech godzinach na drugie). Lubię też tuńczyka w sosie własnym (czasami dodaję do sałatki). Czasami jem tylko owoce.
Co lubisz jeść na obiad: zupa krem (z buraka lub brokułów lub papryki, albo czegokolwiek innego), robię ją na kostce ze sklepu ekologicznego i dodaję łyżkę rzepakowego i trochę jogurtu naturalnego. Brązowy ryż/makaron pełnoziarnisty/kasza jaglana lub gryczana/komosa (jak mnie akurat stać) a do tego kawałek piersi z kurczaka lub jakiejś rybki, konieczne sałata z warzywami lub jakaś surówka. Wydaje mi się, że za bardzo ograniczam tłuszcze (czasami do niczego nie dodaję oleju). Warzywa na patelnię z jajkiem. Od razu pytanie co sądzicie o makaronie ryżowym. Jem go bardzo dużo, nie wiem czy sobie nie szkodzę.
Co jako przekąskę: owoce, gorzka czekolada, jogurt z miodem lub owocami, koktajl.
Co jako deser: to co na przekąskę.
Ograniczenia żywieniowe: nie jem pszenicy, odcięłam się od makaronów, ziemniaków i wszelkiego rodzaju sosów. Mleko 0.5%, jogurt tylko naturalny, owoce (staram się jeść mało winogron, bananów, melonów…), nie pijam kolorowych napojów. Niestety piję alkohol (średnio raz w tygodniu, czasem rzadziej).
Stan zdrowia: odkąd zmieniłam styl życia i sposób jedzenie nie pamiętam kiedy byłam chora, wyniki badań krwi mam wzorowe, ogólnie lekarze niczego się nie czepiają. Jedyne co to od ćwiczeń bolą mnie kolana i czasami chodzę trochę połamana (starość nie radość).
Czy regularnie miesiączkujesz: jak w zegarku.
Czy bierzesz tabletki hormonalne: nie.
Czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie.
Czy rodziłaś: nie.
Preferowane formy aktywności fizycznej: w tej kwestii jestem elastyczna, bardzo polubiłam wszelką aktywność fizyczną (dobra terapia na stresy w pracy i życiu). Czasami zdarza mi się nawet pobiegać, mimo że wcześniej nienawidziłam tej aktywności (rzadko biegam, bo jestem za ciężka i nie chcę obciążać stawów).
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: w przeszłości jakieś tam Thermaline, czy coś w tym stylu (jadłam tabletki i obżerałam się kanapkami, także jak się można domyślić guzik to dało). W przeciągu ostatniego pół roku stosowałam preparat 3d Chili razem z ich dietą i schudłam 10 kg (nie wiem czy to przez tabletki, czy zwyczajnie uregulowanie posiłków). Kiedyś miałam też styczność z African Mango.
Stosowane wcześniej diety: 3d Chili i Dukan 5 lat temu na studiach (broń Boże nie stosujcie!!, prawie się przekręciłam), od ok. dwóch lat zmiana nawyków żywieniowych, zdarzają mi się gorsze dni (orzeszki do piwa i ser do wina).





Zmieniony przez - Głodomor90 w dniu 2017-01-25 14:28:44
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
gratulacje osiągniętych efektów!

nie powiem nic czego nie powiedzieli poprzednicy
dieta głodowa.
Trzeba rozkrecić metabolizm
zacząć jeść dobrze, a nie dziobać

spróbuj jeść przykładowo

rano jajka i warzywa
potem koktajl na bazie banana, mrożonych owocó jagodowych, leczka kokosowego i może odzywki białkowej
potem obiad - mięso/ryba + ryż/kasza/ziemniaki + warzywa + oliwa
i na kolację nawet reszta z obiadu, żeby nie komlikować

na początek co najmniej 1500-1600kcal
w poczatkowym okresie nie zaczniesz chudnąć, ale organizm odżyje, a w efekcie metabolizm się nakręci i będziesz i jeśc i chudnąć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
Cześć

dobrze byłoby gdybyś jeszcze dodała zdjęcia swojej sylwetki i określiła do czego dążysz? do jakiego wyglądu?

Spróbuj tez spisać jedzenie z konkretnych dni, wczoraj i dziś, najlepiej gdybyś dodała do dziennikana potreningu, a tutaj wstawiła zrzuty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Straszne niekonsekwentna ta dieta. Np. rezygnujesz z ziemniaków a jesz jogurty z miodem. Gdzie tu sens i logika??
2

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 55
bziubzius Ok tak zrobię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 55
nightingal bo widzisz ja mogę ewentualnie czytać o tym co jest dla mnie dobre, a co nie, ale nie jestem dietetykiem i nie wiem czy nie popełniam błędów. Miło by było gdybyś napisał dlaczego jogurt naturalny z miodem to głupi wybór (skoro wszędzie czytam, że miód jest zaj**iście zdrowy).


Zmieniony przez - Głodomor90 w dniu 2017-01-25 14:46:56
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Tak dla ścisłości to jestem facetem Sam nabiał jest już dość problematyczny a uzupełniony cukrem prostym to dopiero zaczyna być hamulcowym w redukcji. Ogólnie u Ciebie widać dużo rzeczy które powinnaś eliminować - jak np. jakieś bułki, nabiał. Lepiej już właśnie zjeść ziemniaka niż bułę ze sklepu. Ale wrzuć to co jesz w dziennik żywieniowy na potreningu.pl to wyjdzie wszystko czarno na białym co masz nie tak w diecie.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 55
Ok, dzięki! Zrobię to jak najszybciej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Graham to maka pszenna. Dieta wyglada glodowo bo nie wyobrazam sobie jesc na sniadanie pol bulki z listkiem salaty i jakas tam wedlina ( ok bulek nie jem w ogole, ale tu chodzi o ilosc jedzenia bardziej). Wedliny kupne to w wiekszosci chemia. Zawsze zastanawia mnie dlaczego ludzie demonizuja biedne pyrki. Pakuja makarony i chleby a ziemniaka sie boja, ktory nie dosc ze sycacy, to zawiera najmniej wegli z calej grupy. Nie ma nic zlego w makaronie ryzowym.Zamiast rzepaku wrzuc dobra oliwe, nie ma co pchac w siebie "polskiego zlota" z GMO podlanego round-upem. Awokado jako tluszcze, maslo takie prawdziwe to bajka. Z bieganiem to uwazaj. I ehm ehm co za starosc? Ja mam 4 dychy i nic mnie nie boli hehe poza udreczonymi miesniami :)


Zmieniony przez - Tetiszeri w dniu 25/01/2017 15:33:27
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 55
Zastój wagi trwa ok. 2 miesiące. Z tym, że zaczęłam intensywniej ćwiczyć, a błędem jest, że nie zmierzyłam się wcześniej tylko zważyłam. Na wadze nic się nie rusza, po ubraniach może faktycznie troszkę widać. W każdym razie po Waszych odpowiedziach widzę, że faktycznie nie prowadzę tej diety za mądrze, wczoraj cały dzień myślałam o tym, że chyba faktycznie za mało jem, zbyt mało wartościowych rzeczy. W każdym razie wstawiam zdjęcia całkowicie przed i na chwilę obecną plus posiłki. Nie dążę do żadnej konkretnej sylwetki, po prostu nie chciałabym być określana, jako osoba otyła. Chcę być zdrowa i silna. Serio będę wdzięczna za każdy komentarz.
Sorry za zdjęcia, wiem daremne, ale nienawidzę zdjęć.













...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 55
i jeszcze posiłki




Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w redukcji

Następny temat

zatrzymanie wagi po rozpoczeciau treningu silowego

WHEY premium