SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zatoki problemy od paru lat

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12680

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 590 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21339
witam. moja historia z zatokami zaczela sie w 2005r. wowczas po kapieli nad jeziorem nastepnego dnia zaczela mnie bolec prawa zatoka przynosowa,lekarz zapisal amoksyluine i krople-pomoglo. w grudniu problem powrocil,znowu antybiotyk i krotkotrwala poprawa. w 2007r w maju znowu antybiotyk i nastepnie punkcja,po zabiegu poczulem wielka ulge(okazalo sie ze mialem torbiel na prawej zatoce przynosowej)w styczniu 2008r problem z zatokami znowu zaczal powracac. lekkie owianie i znowu bol,wizyta u lekarza i znowu antybiotyk i chwilowa ulga.co lekarz to antybiotyk az w koncu przestalem brac te antybiotyki. od tygodnia zaczela znowu bolec mnie ta sama zatoka.bol promieniuje az do oka i mam takie uczucie ze oko mialo by mi wypasc i cisnienie w nim czuje.spuchnieta jest takze prawa strona pod okiem. nie wiem juz co mam robic:(
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5
Szanowni Państwo,

w przypadku zapalenia zatok wywołanego przez bakterie stosuje się antybiotyki. Bardzo ważne jest, by przyjmować je przez cały wyznaczony przez lekarza czas, nawet jeśli objawy ustąpią wcześniej. W przeciwnym razie grozi nam nawrót choroby. Dodatkowo stosuje się środki farmakologiczne obkurczające błonę śluzową, a także specyfiki mukolityczne, rozrzedzające zalegającą wydzielinę i udrożniające ujścia zatok, najczęściej w postaci kropli do nosa lub spray’u. Po konsultacji z lekarzem leczenie można też wspomóc domowymi, ziołowymi inhalacjami oraz płukać jamę nosową roztworem soli fizjologicznej dostępnym w aptekach. Jeśli taka kilkumiesięczna kuracja nie daje rezultatów, zwykle konieczne jest wykonanie zabiegu, który umożliwia usunięcie chorych tkanek i udrożnienie ujścia zatoki.

Zespół poznańskiego Szpitala Med Polonia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 522 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4404
zatoki mają to do siebie że jak sie je raz przeziębi to lubią powracać;/ musisz tez starać sie bardziej dbać o siebie.

a na chwile obecną polecam Jonoforeze z NaCl albo też jest taki bardzo fajny żel na zatoki właśnie do jonoforezy tyle że zapomniałem nazwy. w Takiej grubszej plastikowej butelce z niebieska nalepka napewno.

Bardzo wielu osobom to pomaga.
Powiedz lekarzowi niech Ci przepisze to bedzesz miał za darmo, a jeśli będą długie kolejki to idź prywatnie. Jeden zabieg jonoforezy to koszt około 7 zł.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 20 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 295
Jakbyś miał możliwość wyjazdu do np. Rymanowa Zdr. Ja byłem przez weekend i dopiero tam otworzyła mi się lewa zatoka od wielu lat pierwszy raz. Też miałem punkcje nawet u profesora otolaryngologa i pomogło może na miesiąc. W Rymanowie pospacerowałem popiłem trochę wód zdrojowych trochę nabrałem w butelki do domu i popijałem. Już ze dwa miechy oddycham na obie zatoki. Spróbuję jeszcze tej jonoferezy co piszesz, obiecujące. Bo jeszcze katar mi troszkę mimo wszystko schodzi. Albo znowu Rymanów Podkarpackie. Z Krakowa nie mam tak strasznie daleko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Zaglądał Ci ktoś do nosa endoskopem, jakie masz wyniki tomografii?
Co Ci niby ten żel pomoże jeśli masz zatkane ujścia zatok i konieczny jest zabieg?
Przewlekłe zapalenie zatok ma okresy remisji ale nie warto się łudzić, ze jakieś wody zdrojowe czy żele mają tu coś do rzeczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 590 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21339
pod koniec miesiaca mam umowiona wizyte u laryngologa. narazie od wczoraj biore antybiotyk. punkcji juz nie chce:(zbyt nie przyjemne uczucie a efekt krotkotrwały
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24
Hej Ja mialam problemy z zatokami od podstawowki, punkcja, wiecznie antybiotyki i choroba. Teraz jestem po operacji przegrody nosowej i udroznieniu nosa. Czuje sie bardzo dobrze i polecam jak Wam zatoki daja do wiwatu to jest dobre rozwiazanie. pozDrawiaM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 20 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 295
Tylko najpierw trzeba by jednak jak kradam pisze endoskopem sprawdzić czy to wina przegrody. Bo również może jakiś szczep gronkowca być tu powodem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24
Masz racje. Ja mialam przed operacja dwie wizyty u laryngologa i wlasnie sprawdzenie endoskopem. Mnie lekarze wczesniej namawiali na operacje, jakies 2 lata temu. Balam sie wtedy ale teraz jest duo lepiej pozDrawaM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 144 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6707
Tez mam problem z zatokami mnóstwo antybiotyków i ciągle nawroty. Dopiero rehabilitacja pomogła magnetronic i lampa sollux i dziękować już 2 lata mam spokój
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24
To gratulacje, oby tak dalej :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 522 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4404
fizykoterapia dobra sprawa, i co najwazniejsze bezbolesna i niedroga. Bo zabiegi wahają sie w granicach 5-15 zł. Także grosze wychodzą.

oczywiscie nie jest z góry powiedziane że każdemu pomogą
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

stłuczenie palca

Następny temat

Grzybica pachwionowa

WHEY premium