SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zatłuszczenie po 3 msc masy - co dalej?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 834

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 181
Cześć wszystkim, postanowiłem napisać, bo mam mały problem z podjęciem decyzji jeśli chodzi o dodatni bilans kaloryczny. Zrobiłem sobie dzisiaj pomiary bf itd. Wyszło mi że od końca października (od tamtej pory masuje) mój procent tkanki tłuszczowej wzrósł z 14,5% do 19,5%. Wagowo to wygląda następująco - 74,6->81,8 kg, jeśli chodzi o czystą masę mięśniową przybyło +3kg. Zdaje sobie sprawę, żeby ślepo się nie sugerować tymi pomiarami, aczkolwiek tak wysoki bf lekko mnie zaniepokoił i teraz mam dylemat - czy redukować znowu do ok 14% bf czy mimo wszystko dalej na dodatnim bilansie lecieć? Jeśli chodzi o samą sylwetkę, ten bf głównie odbił się na brzuchu bo w innych miejscach jakoś specjalnie tego ulania nie widać. Generalnie skłaniam się ku opcji, żeby zredukować ten fat do właśnie min 14%, a później znowu zacząć nieco bardziej przemyślaną masę z przewagą tłuszczy w diecie i węglami okołowysiłkowo. Chciałbym jednak poznać zdanie nieco bardziej doświadczonych osób na ten temat, co zrobilibyście na moim miejscu? (poniżej fotki przedstawiające obecną sytuację). 5! :)




Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9018 Napisanych postów 82651 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699140
Jeżeli chcesz nadal masować to zdecydowanie musisz bardziej przyłożyć się do diety i utrzymywać delikatny bilans dodatni . Choć kilkutygodniowa redukcja rownież była by tutaj właściwa .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na przyrost masy, do oceny

Następny temat

Owady - źródło białka

Wiecej