Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 6308 razy
  • Autor

Zapotrzebowanie na składniki pokarmowe

• Kufu
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Na forum: 8 lat
    • LPA: 164

Wysłano 01 lipca 2007 00:50

zgłoś naruszenie

Witam,
    chciałbym sobie ułożyć dietę, obliczylem zapotzrebowanie kaloryczne (wyszlo mi jak licze waga * 24 = 2151,36
    kalorii a jak np. licze ze strony http://serwisy.gazeta.pl/zdrowie/0,51205,1833732.html to wychodzi 2650 wiec nie wiem ktorym sie sugerowac.. te 500 kalorii roznicy to sporo;/

obliczylem tez Body fat ale nie moge znalezc jak sie oblicza zapotzrebowanie dzienne w gramach białek, węglowodanów i tłuszczów ...
    zapewne był taki temat na forum ale jakoś umknał mojej uwadze..
    i jak juz bede mial te informacje to mam skorzystac z jakichs tabel i jesc tyle odpowiedninch produktow zebym zjadal mniej wiecej takie ilosci tych skladnikow jak sobie wylicze?

i trzecie pytanie:
    czy przez 2 tygodnie zdarze pozbyc sie tkanki tluszczowej z brzucha jezeli bede codziennie stosowac trening HIIT (chyba najefektywniejszy do tego typu celow...?)
    oczywiscie wiem, ze teoretycznie jest to niemozliwe jezeli zaczynalbym od 0 ale juz wczesniej cwiczylem i tego tluszczu na brzuchu nie mam zbyt duzo.. 182cm 66,5kg. Miesnie mam juz dosyc (nawet bardzo) dobrze wytrenowane takze teraz wystarczy pozbyc sie tluszczu, ktory je zaslania)

pozdrawiam i prosze o odpowiedz:)
    Kufu
  • Wysłano 01 lipca 2007 01:59

zgłoś naruszenie
    Polecamy zaufać naszym specjalistom, dobierając plan treningowy, plan odżywiania czy suplementację, potrzebujesz indywidualnego podejścia. Poproś o przygotowanie planu dla Ciebie http://potreningu.pl/plany. Profesjonalny, kompletny plan: diety + treningi + suplementacja, już od 149 69
  • Kufu

Wysłano 01 lipca 2007 01:59

zgłoś naruszenie
    znalazlem arkusz w excelu dziennik posilkow i on wyliczyc ilosc bialek itd. takze to juz zalatwione
    jezeli mozna , to prosze o odp. na pozostale 2 pytania (wg. czego liczyc zapotzrebowanie kalorii - w tym arkuszu tez jest waga * 24 takze chyba to bedzie dobre? na forum widze, ze tez tak licza , a drugie pytanie, to czy przez 2 tyg beda jakiekolwiek efekty?)

przy okazji zadam jeszcze inne pytania:)
    3. tluszcz (np. ten na brzuchu) odklada sie z tluszczu z np. masla czy tez potraw tlustych czy z cukrow w slodyczach i innych produktach..
    4. diete ukladac tak zeby lacznie sporzywac (tutaj podaje to co mi wyliczyl ten arkusz) 132 gramy bialka, 66 tluszczu i 179 g weglowodanow? czyli lacznie przez caly dzien mam zjesc niecale 400g pokarmu? czy to sie jakos inaczej liczy?:)
    5. czego stanowczo unikac przy ukladaniu takiej diety.. jakich produktow?
    6. cukier w slodyczach to to samo co weglowodany w np. makaronie?

pozdrawiam, mam nadzieje, ze jasno sie wyrazilem i mnie zrozumiecie chociaz jest juz pozno takze jak co to napiszcie co jest niejasne, to jak wstane poprawie:)

Zmieniony przez - Kufu w dniu 2007-07-01 02:05:08
  • soltys88
    • Na forum: 9 lat
    • Trenuje: 13
    • LPA: 70325

Wysłano 01 lipca 2007 10:24

zgłoś naruszenie
    3. odklada sie z dodatniego bilansu kalorycznego, czyli ze wszystkiego w sumie, zalezy jak diete ulozysz
    4. nie wiem jakie zapotrzebowanie Ci wyszlo ale ogolnie rzecz biorac masz tyle pokarmu zjesc B+ww+tl
    5. cukier w slodyczach to cukier prosty a makaronie zlozony, powinienes unikac cukrow prostych, chyba ze w porach okolotreningowych
  • Kufu

Wysłano 01 lipca 2007 11:52

zgłoś naruszenie
    dzieki
    a zapotzrebowanie to mi roznie wychodzi;/ jak licze waga *24*aktywnosc to jakies 2100-2200 -> to jest dobry wzor? bo jak w necie z jakichs kalkulatoryw licze to mi wychodzi (czasem duzo) wiecej.

thx jeszcze raz za odp i czekam na pozostale odpowiedzi:)