SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Zapotrzebowanie kaloryczne na masie.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 446

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 20 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 138
Witam, nazywam się Kamil mam 16 lat i chciałbym zacząć stosować dietę na masę gdyż jestem dość chudy (ektomorfik). Z kalkulatora na PoTreningu.pl wynika że moje zapotrzebowanie to:
Współczynnik BMR 1754.1
Aby utrzymać wagę
Kalorie 3025.82
Węglowodany 55% 1664.2kcal = 416.05gram
Białko 15%% 453.87kcal = 113.47gram
Tluszcz 30% 907.75kcal = 100.86gram

1.Ile muszę dodać do Węgli,białka,kalorii i tłuszczy aby dobrze masa wchodziła ?
2.Czy dam radę utrzymać taką dietę wyłącznie z naturalnych produktów bez jakichkolwiek odżywek ?

ps. siłownia około 3-4 razy w tygodniu ! (W kalkulatorze uwzględniłem aktywność duża 3-5 dni)
pozdrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
dudee Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1382 Napisanych postów 24953 Wiek 23 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 396198
Nie ma w tym żadnego problemu.

Dodajesz około 200-300 kcal do swojego zapotrzebowania i układasz dietę, po czym dajesz do sprawdzenia/poprawy w postaci zrzutu potreningu.pl

Czytaj tematy podwieszone, tam masz wszystko.

Zmieniony przez - dudee w dniu 2013-09-02 20:26:59

Dietetyk (kontakt tylko prywatnie)

napisał(a)
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 20191 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady dietetyka, dieta zostanie opracowana precyzyjnie dla Ciebie.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening FBW+Siłka+Weider

Następny temat

Podstawowe pytanie.

Kolejne sukcesy Polaków na scenie kulturystyki i fitness! Kolejne sukcesy Polaków na scenie kulturystyki i fitness! Ernestine Shepherd- najstarsza kulturystka na świecie! Ernestine Shepherd- najstarsza kulturystka na świecie! Podstawowe ćwiczenia na przyrost mięśni Podstawowe ćwiczenia na przyrost mięśni Owoce to kluczowy element diety? Jakie owoce wybrać? Owoce to kluczowy element diety? Jakie owoce wybrać? Jaki jogurt pitny jest najlepszy i najzdrowszy? Jaki jogurt pitny jest najlepszy i najzdrowszy? Jak otoczenie i styl życia obniża Twój poziom androgenów Jak otoczenie i styl życia obniża Twój poziom androgenów Wyniki sekcji zwłok Dallasa McCarvera! Wyniki sekcji zwłok Dallasa McCarvera! Rodzaje napojów kawowych. Napoje na bazie kawy okiem dietetyka Rodzaje napojów kawowych. Napoje na bazie kawy okiem dietetyka