SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zaniżony testosteron.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9939

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 103 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 21754
Kasę na leczenie będę mieć, byle pomogło. A jakie to może być leczenie? Ktoś coś się domyśla? Strzały z teścia w tyłek będę dostawać, czy to będzie zupełnie coś innego?

I druga sprawa, strasznie zimą pęka mi skóra na dłoniach, czasem bywa aż do krwi. Czy sucha skóra może być jedną z przyczyn niskiego poziomu teścia bądź innych hormonów?


Zmieniony przez - Pat91 w dniu 2016-12-17 15:16:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pat91
Kasę na leczenie będę mieć, byle pomogło. A jakie to może być leczenie? Ktoś coś się domyśla? Strzały z teścia w tyłek będę dostawać, czy to będzie zupełnie coś innego?

I druga sprawa, strasznie zimą pęka mi skóra na dłoniach, czasem bywa aż do krwi. Czy sucha skóra może być jedną z przyczyn niskiego poziomu teścia bądź innych hormonów?
Masz pracę może gdzie ręce w okresie zimowym mają styczność z wodą lub innymi płynami? W tym okresie gdy ręce kilka razy będą mokre a na dworze zimno to dużo tu nie trzeba. Dobry krem mogę Ci polecić nie taki gdzie trzeba na blat położyć ładną monetę ale zwykłą Nive ę.



Zmieniony przez - Pat91 w dniu 2016-12-17 15:16:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2060 Napisanych postów 3646 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 78425
183cm i 80kg wagi a Ty jeszcze redukujesz? czy oby napewno odpowiednio sie odzywiasz. Nie glodzisz sie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 103 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 21754
Nie pracuje nigdzie w zimowych warunkach. Dodatkowo, zawsze jak gdzieś wychodzę to obowiązkowo rękawiczki, nawet z nimi jest ciężko jak dłuższa wyprawa ale zawsze to lepiej niż bez bo wtedy to już w ogóle tragedia.

Ja przy wzroście 183 cm gdy ważyłem 84 kg to miałem BF około 20% także nie ma mowy o czymś takim. Poza tym mam dietę od Konia i się na 100% nie głoduje, czuję się bardzo dobrze na tym co zjadam. Wina wysokiego BF'a przy takich wymiarach jest prawdopodobnie również winą moich problemów hormonalnych.


Zmieniony przez - Pat91 w dniu 2016-12-17 17:15:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 103 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 21754
Witam ponownie, dzisiaj wróciłem od endokrynologa. Urolog mnie pogonił właśnie do endo więc jak ktoś ma podobny problem jak ja to już wie gdzie ma iść.

Miałem zrobione usg jąder i szyi. Wszystko tam wyszło ok ale zanim podejmie się jakiegoś leczenia (które prawdopodobnie będzie robione teściem tak wspominała) to powiedziała mi, żebym zrobił rezonans głowy aby wykluczyć jakieś guzy.

Mam pytanie przy okazji, są jakieś metody przy których testosteron jest lepiej przyswajalny przez organizm? Nie wiem co dla mnie przyszykuje ale z ciekawości wolałbym wiedzieć wcześniej. Są tabletki, zastrzyki itd. Co jest najlepsze?

Niepokoi mnie też to, że zaleciła abym zrobił ten rezonans głowy zanim jakiekolwiek leczenie zostanie podjęte. Nie chciałbym żadnej niespodzianki...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699678
Stosowałeś kiedykolwiek SAA ? Nie liczyłbym na to że jakikolwiek lekarz będzie się przypisywał testosteron, dlatego że twoje wyniki nie odbiegają za bardzo od normy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 103 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 21754
Nie odbiegają od normy?

Dajmy na to jeden przykład. Poziom teścia w normie wynosi 2.80 - 8.80.

Ja mam 2.34 w wieku 25 lat. To raczej nie jest normalne. Endokrynolog mi powiedział, że w tym wieku powinienem mieć w górnej granicy normy. Do tego bardzo, bardzo niski poziom lh i fsh, ledwo do normy się załapałem, wyniki wszystkiego co zbadałem można zobaczyć w poprzednich postach. Prawie zerowy poziom progestoeronu 0.09, sporo poniżej normy.

Do tego bardzo ciężko jest mi zredukować wagę a bardzo łatwo tyję, myślę, że teść tutaj też swoje odgrywa niestety.

I nie, nigdy nie stosowałem żadnego dopingu, żadnych sterydów. Zastosuje to tylko wtedy i to wyłącznie poprzez lekarza jeśli będzie to niezbędne do leczenia.


Zmieniony przez - Pat91 w dniu 2017-01-03 01:19:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 103 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 21754
Witam, ponownie. Mam wyniki rezonansu głowy i wykazało, że mam torbiel pajęczynówki. Czy coś więcej to nie wiem bo ciężko zrozumieć ten tekst. Może ktoś ogarnięty powiedzieć, czy dolega mi coś jeszcze?

Link do rezonansu:

http://imgur.com/a/pNqnJ

I pytanie na koniec, czy iść z tym do endokrynologa, czy może neurologa albo gdzieś indziej w ogóle?


Zmieniony przez - Pat91 w dniu 2017-01-25 19:08:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Neurochirurg, ew. neurolog - koniecznie przynajmniej dla konsultacji, nie musi to być nic groźnego, ale może!
Pytanie czy to spowodowało zaniżony wynik teścia. Jaki kortyzol wyszedł w badaniu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 103 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 21754
Powiem tak, byłem na wizycie u endokrynologa. Po wysłuchaniu moich problemów powiedziała, żebym zrobił rezonans głowy kierowany na przysadkę mózgową. Wyniki wyszły takie jak widać w zamieszczonym linku. Czy torbiel przeszkadza i powoduje problemy z moimi hormonami? Nie mam pojęcia. Z tego co wyczytałem może się powiększać i uciskać inne narządy w głowie. Może w jakiś sposób uciska mi przysadkę i blokuje to prawidłowe wydzielanie hormonów? Nie mam pojęcia. Kortyzol był w normie. Ogólnie z tego co wstępnie wyczytałem na necie torbiel pajęczynówki nie zagraża życiu ale jeśli powiększa się regularnie to przez to może uszkodzić inne narządy w głowie i wymaga to wtedy operacji. 15 lutego mam wizytę u endo u którego już byłem i mi ten rezonans zalecił. Zobaczę co powie a później zależnie od tego co usłyszę możliwe, że wybiorę się do neurologa. Chcę na początku zobaczyć co ona mi powie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wachania siłowe

Następny temat

ból w kregosłupa w odcinku lędzwiowym

WHEY premium