SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zamiast ubwać, powolutku przybywa... :/

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2339

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 88 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1152
Witam.

Na początku wakacji postanowiłem, że zrzucę w końcu "troszkę" sadła, gdyż w wieku 24 lat, przy wzroście 168 cm ważyłem 75 kg, a "w porywach" waga niebezpiecznie zbliżała się do 77 kg.
Początkowo tylko ograniczyłem jedzonko, nie patrząc czego i ile spożywam, ważne,żeby było tego mało. Potem zakupiłem hantle( 2x 5 kg :) ) i zacząłem wykonywać proste ćwiczenia na górne partie( łapki, klatka itd.) oraz brzuszki. Ćwiczenia robiłem takie,jak pokazywał pan z "8 minutes training" (zarówno górne partie jak i brzuszki) przez 5 dni w tygodniu. Od jakichś 3 tyg. robię te same ćwiczenia,tylko w seriach 2x12 powtórzeń( z rozgrzewką zamykam się w 30 minutach, co wydawać się może żenujące, ale niestety nie mam możliwości korzystania z siłowni :/, a poza tym teraz chcę tylko zrzucić). Do tego jakiś miesiąc temu dodałem rower + fat burner (scorch remix v3 - 2 kapsy na czczo przed śniadaniem i 2 przed rowerkiem). Jeżdżę 5-6 dni w tygodniu, min. 23 km(najkrótsza trasa,jaką mogę jechać), jednak najczęściej jest to 28 - 32 km na dzień( ok. 1,5h ). Zszedłem z wagą do ok 69,5 kg. Do tego wszystkiego doszła dieta redukcyjna,którą układam sobie w dzienniku posiłków Vitalmax. Jestem na niej od 1,5 tygodnia (i już żądam efektów! Tak! :) )Jem 5 posiłków na dzień. Układam je tak, żeby zmieścić się poniżej 1500 kcal, a jednocześnie dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość białka; tłuszcze ograniczam do ok 85% dziennego zapotrzebowania(nie wiem czy słusznie); co do węgli staram się nie przekraczać 100% dziennego zapotrzebowania, ale ze względu na to co mam "pod ręką" do zjedzenia , bywa to niezwykle trudne,jednak wszystko w granicach normy.
Teraz sedno problemu. Zauważyłem, że zamiast iść z wagą w dół, powoli mi przybywa. Do wyznaczonych porcji przykładam się z aptekarską dokładnością(czyt. na tyle, na ile waga pozwala,bo wagę mam z czasów długich kolejek i kartek na żywność). To co wiem na pewno, to to, że jem zdecydowanie za mało warzyw. A poza tym nie wiem czy taki rozkład kalorii w poszczególnych daniach jest odpowiedni...Wrzucam tu "rozpiskę" na dzisiaj,tj. na 12 sierpnia(mogę wrzucić z innych dni także jeśli zajdzie potrzeba). Byłbym niezmiernie wdzięczny jeśli ktoś mógłby mi wyjaśnić dlaczego moja waga nie chce ruszyć w zamierzonym kierunku oraz wskazać co mam zdecydowanie zmienić w mojej "diecie". Od jutra zaczynam także bieg interwałowy przed śniadaniem, może on coś zmieni.

Wtorek

1.ŚNIADANIE 10:00:

- 1 kromka WASA graham (ok 10 g) + 25g makreli wędzonej z przyprawami + 30g orzechów nerkowca + 15 g izolatu białka(CMF Whey protein 90 isolate)+ łyżeczka błonnika . W sumie Białko 27g ; Tłuszcz 19g ; Węgle: 14g; 318 kcal

2.DRUGIE ŚNIADANIE 13:00- przed ćwiczeniami:

-Jogurt owocowy Jogobella 150g + białko sojowe 15g + 125g mleka 3,2%. W sumie B 22; T 8; W 28; 276 kcal

3.OBIAD po 16- przed rowerem :

-Risotto grzybowe 130g + 1 parówka Berlinka(??)50g + 30g izolatu + 1 herbatnik z czekoladą :) 11g + łyżeczka błonnika .
W sumie: B 37; T 17; W 25; 396 kcal

4.PODWIECZOREK ok 19-tej

-120g brzoskwini + 25 makreli wędzonej z przyprawami + 15g izolatu + pół szklanki mleka 3,2 %. Daje to: B 26; T 9; W 18; 246 kcal.

5.KOLACJA ok 21.

-10g białka sojowego + 90g tuńczyka z sałatką meksykańską(z puszki) + łyżeczka błonnika . W sumie: B 17; T 5 ;W 9.

Wychodzi: 1387 kcal(zazwyczaj jest to w okolicach 1440 - 1480)

Oprócz nerkowców jem jeszcze orzechy laskowe (zamiast bądź też w innym posiłku. Dzisiaj mi brakło, na jutro już są). To samo z serami(Camembert i chudy twaróg - zazwyczaj w podwieczorku i kolacji. Mięso miałem zamiar zjeść, lecz zapomniałem rozmrozić,więc musi odczekać swoje, w każdym bądź razie mięso jem (tylko piersi). Dodam jeszcze, że piję tylko wodę i przeczytałem temat o 10 wskazówkach żywieniowych(widzę,że mam np. nadmiar węgli nad tłuszczami):) Jedzonko na jutro/dzisiaj jest już bogatsze w warzywa i dodałem oliwę. Jest też odpowiednio więcej tłuszczy w stosunku do węgli, wtedy kiedy powinno tak być. Ogólnie teraz wiem (chyba) troszkę więcej, gdzie robiłem błędy, jednak nadal nie potrafię dojść do tego,dlaczego mimo ujemnego bilansu moja waga rośnie...i na pewno nie są to muskuły. Mój cel to przynajmniej 65 kg(chociaż bardzo bym chciał zejść do jakichś 63,5 kg)do października.

Za wszelkie komentarze i uwagi z góry wielkie dzięki.
Pozdrawiam. Łukasz.

EDIT: Właśnie się doczytałem, że nie można łączyć treningu interwałowego z aerobami, a w dodatku nie należy wykonywać go na czczo :/ Czyli niewesoło, bo tak sobie właśnie zaplanowałem. Są jakieś odstępstwa od tych reguł? Czy zamiast tych przejechanych mil, zrobić sobie zamiast biegu taki trening na rowerze?? Albo na razie to zostawić w spokoju...?

Zmieniony przez - luk1984 w dniu 2008-08-12 23:51:44
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1670 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 33139
Ja tu w ogóle mięsa nie widze? gdzie jest posilek przed i po rowerze

<<ICI LA LUNE>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 88 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1152
Posiłek "przed" to obiad(na rower chodzę w godzinach 16-17),a "po" to podwieczorek(wracam 18-19)...A co do mięsa, to zapewniam, że jest, tylko akurat w tym dniu go nie było, bo jak napisałem , nie rozmroziłem go odpowiednio wcześnie.

Btw, jeśli bez "siłowni" się nie obejdzie, to mogę wydać do 400 złociszy na ciężary, bądź też jakąś ławkę ze sztangą, jeśli to pomoże. Ale tylko w przypadku, gdy jest taka konieczność.

Zmieniony przez - luk1984 w dniu 2008-08-13 00:38:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2100
Zainteresuj się chociaż treningiem domatora. Aerobami i hiitem sie odchudzisz, ale poleci Ci też z mięśnia i nie będzie to wyglądało zbyt estetycznie.
Kalorii chyba za mało?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 88 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1152
trening domatora...zaraz się wezmę za lekturę. Co do mięśni, to raczej nie ma z czego ubyć. Kalorii rzeczywiście mało,ale tak sobie układam, żeby wychodziło mniej niż powinno być wg. dziennika posiłków(normalnie, przy diecie redukcyjnej moje zapotrzebowanie to 1553 kcal z hakiem). Jak zrzucę to sadło, to się wezmę za "uczłowieczanie". ;). Dzięki za rady.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 5537 Wiek 53 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47895
Widac, ze wiedza mala.
Polacz 'uczlowieczanie' ze zrzutem sadla..., a wtedy naprawde trudniej wrocic do smutnego stanu. Trening silowy jest moim( i nie tylko ) zdaniem podstawa w trwalym odchudzaniu. W duzym skrocie mowiac, im wiecej miesnia, tym trudniej lapiemy tluszcz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 88 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1152
Zgadza się, wiedza bardzo fragmentaryczna...póki co.
Jak napisałem, poczytam o treningu w warunkach domowych i coś sobie na pewno dobiorę. Będę "pakował" na przemian z HIIT-em/ rowerkiem i udoskonalał swoją dietę. Jak się nic do września nie zmieni, to się wam poskarżę . Pięknie dziękuję za rady. Pozdrawiam. Łukasz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 5537 Wiek 53 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47895
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 88 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1152
Zanim wdrożę "plan" w życie (od poniedziałku), to prosiłbym o komentarz/ radę/ wskazówkę odnośnie diety, którą skrzętnie skomponowałem . Dodam,że "ruszam się" w godzinach od 16-17 do 18-19. Staram się te 2h poćwiczyć czy pojeździć, więc godziny posiłków są raczej ruchome i odstępy między nimi nie są stałe. Od poniedziałku chcę zacząć plan treningu dla początkujących, który zaproponował Mawashi i chyba będę musiał podzielić posiłki z 16 i 19 na dwa, bo sam trening trwa w założeniu od 20 do 40 minut, a coś przed i po trzeba zjeść. We wtorek i w sobotę HIIT,a w czwartek rower.Niedziela -fajrant. Taki plan,a co z dietą...bardzo proszę oceńcie. Dzięki wielkie. Pozdrawiam. Łukasz.

Przykład posiłku:
http://img247.imageshack.us/my.php?image=redukcjade6.jpg


Zmieniony przez - luk1984 w dniu 2008-08-14 22:59:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 5537 Wiek 53 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47895
To ma byc Low Carb jakis ? Gdzie weglowodany ? Bez doswiadczenia mozesz nie dac rady z tak restrykcyjna dieta. Zapotrzebowanie obliczone na sucha mase ? Nie wiem moim zdaniem za malo kalorii
Za duzo twarogu itd. Pomysl nad zwykla zbilansowana.
powodzenia,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 88 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1152
Dzięki Bolek za wskazówki, jednak co do węgli, to arkusz obliczył mi dzienne zapotrzebowanie na 90g. Kalorii faktycznie mniej niż powinno być,ale w podsumowaniu "świeci się" na zielono 95%. Poza tym z tego co zdążyłem się dowiedzieć, to powinno się oddzielać tłuszcze od węgli,więc w śniadaniu, posiłku przed i po "treningu" mam węgle, i jak najmniej łuszczy, a w 2-gim śniadaniu i kolacji z kolei dużo tłuszczy i minimum węgli. W każdym posiłku staram się mieć te 20-30g białka. Poza tym stosunek kalorii, wydaje mi się,że jest w porządku: białko: 39%, tłuszcz: 37%, węgle: 24%. Nad twarogiem popracuję (brakło mi inwencji).Jeśli jest coś, co powinienem jeszcze zmienić, to bardzo proszę o wskazówki.Dzięki raz jeszcze.Pozdrawiam.

Edit: Nie wiem czy na suchą masę jest to wszystko obliczane, po prostu stosuję się do tego, co mi arkusz wylicza :/

Zmieniony przez - luk1984 w dniu 2008-08-15 14:51:20
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Obliczanie BMR i określanie poziomu aktywnośći

Następny temat

Dieta do oceny !

WHEY premium