SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zalecenia treningowe dla ektomorfika

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5063

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W najnowszym KiF przeczytałem ciekawy artykuł, którego treść powinna przydać się szczególnie początkującym użytkownikom naszego forum.
Tekst dotyczy sposobów najefektywniejszego odnośnie przyrostów ćwiczenia.
Dla ektomorfika ogólne zalecenia brzmią:

1) grupa mięśniowa powinna być trenowana nie częściej niż raz w tygodniu
2) 6-8 serii na każdą grupę
3) wydłużone do 2-3 minut przerwy między seriami przy jednoczesnym maksymalnym wysiłku w każdej serii
4) lepiej trenować rzadziej, powiedzmy 3 razy w tygodniu, by mięśnie ektomorfika miały więcej czasu na regererację
5) ogranicz aeroby, raczej nie rób ich po treningu, jeśli już musisz, to nie więcej niż 2 razy w tygodniu

i apropos diety:
1) 1,5-1,8g białka, nawet do 7g węgli (przesada?), do 1,5g tłuszczy /kg mc

jeśli mądrzy ludzie z forum uwazaja ze trzeba cos jeszcze dodac, prosze dopisywac
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 71 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4813
Po co się odzywasz jeśli nie masz nic do powiedzenia?

Nie chciałem zaśmiecać forum nowym wątkiem, więc poszukałem takiego do którego pasuje mój post.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 4270 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32466
Tzn jest tutaj ogolny zarys zawarty jak cwiczysz jesli ma sie bardzo szybka przemiane materi, max przy kazdej seri dawac z siebie, dluzsze odpoczynki i jedziemy

nawet do 7g węgli (przesada?),
wcale nie przesadza, ektomorficy (ja) maja naprawde szybka przemiane materi wiec te 7g w/w to wcale nie zaduzo

"Never Give UP"
"After the rain ,comes the sun"
----------------------------- Pozdrawiam ceo
Doradca w dziale "Trening"
Doradca w dziale "Kulinaria"
Pomoz glodnemu dziecku http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1841 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29343
Ktoś kiedyś napisał i pare osób potem to powielało, że ekto powinien trenować HIT-em, ponieważ ma zdolność do szybkiej regenracji. A tutaj jest podane zupełnie inaczej. Co w związku z tym? Co jest prawdą?

Co Cię nie zniszczy to Cię wzmocni !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
3x w tyg, podstawowe ćwiczenia, duzo jeść i spać.

ekto o fat nie musza sie martwić

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
nie powinno sie stosowac areobow po treningu na silowni? lepiej np nastepnego dnia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1001 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11914
ja jestem ekto i mam pytanie. W piatek przychodze do domu o 14:30 i wcinam torebke ryżu z piersią kurczaka. O 15:45 ide na trening i trenuje do 17:00. Potem ide ciosać w piłe grać z 2 godziny. i Jem znowu ryz i kurczak.

Czy jest oki? Czy raczej powinenem przyjsć do domu i najpierw coś zjeść. Ja tylko wpadam wcinam troche miodu, bo podobno po treningu dobrze węgle uzupełnia i ide grać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1841 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29343
"3x w tyg, podstawowe ćwiczenia, duzo jeść i spać" - mam to rozumieć, że jedna partia raz w tygodniu, czy trzy razy w tyg. całe ciało?

Co Cię nie zniszczy to Cię wzmocni !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3691 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84035
Amadi
Uuu... Trening na siłowni, łyzka miodu i od razu gra w piłkę? Duży błąd. Zjedz duży posiłek po siłowni.

And1Player
Najważniejsza rzecz - DIETA, trzeba dużo, bardzo dużo (i dobrze) żreć. W kwestii treningu naprwade nie odczujesz różnicy w przyrostach (jeśli zastosujesz każdą z metod z odpowienimi założeniami).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 210 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1862
Don Garcia napisałeś że podstawowe ćwiczenia...to jakich NIE powinno się robić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 975 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5555
w sumie sam mam problem z dość szybką przemianą materii, nawet mając dobrą diete waga bardzooo powli idzie w góre. 7g węgla nie sądze że za dużo, można nawet więcej :P byle fatu jak najmniej bo to przy tej ilości węgla zawsze się odłoży, białka można nawet do 2,5g dowalić. Zależy od człowieka. Dłuższe przerwy ok, ale sądze, że lepiej 4 razy w tygodniu jeżeli chce się mocniej rozbudować łapy

Czas - Totalitarny nadzorca

Każdy może być wielki - trzba tylko chcieć

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3691 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84035
białko zupełnie starcza 1,5-2g do pewnego poziomu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanko

Następny temat

Trening sztangielkami

Wiecej