SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zakwasy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4377

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 109 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 598
Witam.

Mam pytanie, czy jeżeli mam zakwasy - to lepiej nie rozciągać ich czy lepiej delikatnie rozciągnąć? , kiedy szybciej / lepiej urosną ? Poprzez rozciąganie czy poprzez nic nie robienie? Jak jest lepiej?

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 138 Wiek 3 lata Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3045
gdyby ktoś był zainteresowany odpowiedzią na postawione przez mnie pytanie, to sprawdziłem to w praktyce, i potwierdzam, że magnez w tabletkach działa podobnie jak musujący na zakwasy, czyli na drugi dzień prawie nic mnie nie boli w mięśniach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2196 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 27667
nie rozumiem pytania, co ma rosnąć przy zakwasach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
imo chyba chodzi o rosniecie zakwasow ale moge sie mylic

jezeli tak to rozciagaj sie po treningu a zakwasy beda mniejsze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2196 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 27667
maście rozgrzewające, gorące kąpiele to na pewno pomoże.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 109 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 598
Ludzie nie chodzi mi jak zrobić żeby nie było zakwasów !!

Posłuchajcie:

Chodzę na siłownię, mam przerwę, wracam, mam zakwasy ( poszedłem na siłownię w środę). Jest czwartek, mam zakwasy. Następnym razem idę wpiątek na siłownię.
Co mam w czwartek zrobić? Czy powinenem rozćwiczyć zakwasy czy nic nie robić aby mięśnie urosły??

Kiedy rosną lepiej mięśnie? Gdy się zakwasy rozćwiczy (np. jakaś rozgrzewka, leciutki bieg, skłony, przysiady) czy kiedy się ich nie rozćwiczy?

Pozdrawiam

Zmieniony przez - robinn1 w dniu 2009-05-22 19:01:57

Zmieniony przez - robinn1 w dniu 2009-05-22 19:03:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1081 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10270
wiesz w ogóle co to są zakwasy ?
nie wiem w jaki sposób miały by Ci pomóc w rozwoju tkanki mięśniowej skoro jest to kwas mlekowy powstały w wyniku niedotlenienia mięśni na treningu, złej rozgrzewki i nierozciągnięcia mięśni przed treningiem

Edit: zakwasy...hmmm chyba po prostu są i trzeba poczekać aż przejdą

Zmieniony przez - albiii w dniu 2009-05-22 19:07:29

bo inni nie maja tyle determinacji i jaj by wygladać tak jak ty!
___________________
ban na koncie albi666

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
to kwas mlekowy powstały w wyniku niedotlenienia mięśni na treningu, złej rozgrzewki i nierozciągnięcia mięśni przed treningiem

tylko ze kwas mlekowy znika maxymalnie po 40 min po skonczonym treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1081 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10270
nawet do godziny...zależnie od organizmu
ale przecież to ON pisał o zakwasach na 2 dzień...
na 2 dzień to bóle mięśni pozostałe po tym całym zakwaszeniu ale każdy i tak mówi na to zakwasy

bo inni nie maja tyle determinacji i jaj by wygladać tak jak ty!
___________________
ban na koncie albi666

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 109 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 598
albiii fajnie że przeczytałeś kawałek regułki i już wiesz co to jest i jak powstaje, ale i tak jak napisze zakwasy to każdy wie o co chodzi więc po co te gadanie??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
na 2 dzień to bóle mięśni pozostałe po tym całym zakwaszeniu

tez nie trafiles
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 589 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15078
robinn1 proponuję przed treningiem PORZĄDNĄ rozgrzewkę i lekkie rozciąganie aktualnie ćwiczonych mieśni po każdej serii + porządne rozciąganie po zakończeniu treningu. Na następny dzień jest po herbacie. Mi osobiście pomagają bicze szkockie zaraz po treningu, chociaż panowie zaraz się pewnie czepią, że ich działanie regeneracyjne nie zostało udowodnione naukowo
I pamiętaj o odpowiedniej dawce magnezu - działa cuda na "zakwasy". Ze swojej strony polecam ZMA.
A tak w ogóle, to cudów nie ma i swoje wycierpieć musisz. Nie wiem ile masz treningów w tyg i ile miałeś przerwy, ale może nie przesadzaj z intensywnością i ćwicz, przynajmniej na razie, co drugi dzień.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ławka na brzuch za krótka?

Następny temat

Wzrost + ćwiczenia

WHEY premium