SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zachowanie proporcji przedramienia i bicepsa

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1733

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 110
Cześć!

Jestem początkujący na siłowni, choć całe życie coś trenowałem, teraz mam określony cel - zwiększenia masy.

Stosuję dietę która w miarę działa, po 1 miesiącu mam +2kg, więc wszystko idzie w dobrym kierunku.
Stosuję trening Reg Park’s SCHEMAT DLA POCZĄTKUJĄCEGO - TŁUMACZENIE TRENINGU _KNIFE_. Można go łatwo znaleźć w necie, jestem zadowolony z ćwiczeń, jednak potrzebuję małej zmiany.

Problem:
Gdy byłem nastolatkiem chodziłem na ściankę wspinaczkową i strasznie rozrosły mi się mięśnie przedramion, podejrzewam, że od mocnego chwytu i podciągania głównie nachwytem. W te wakacje poważnie schudłem i miałem nadzieje odbudować tkankę, ale ponownie ręce rosną mi dość równomiernie.

Problem jest w tym, że wygląda to nienaturalnie. Mam 30cm przedramię i 30cm biceps (luz), 34cm (napięcie). Jednak "normalnie" ludzie mają biceps większy niż przedramię. Co zmienić w planie ćwiczeń (bo raczej nie diecie), żeby przyśpieszyć rozwój bicepsa i trochę odciążyć przedramię?

Wiem, że uginania, na pewno, ale na co je zmienić. Tutaj mój plan:
Reg Park’s SCHEMAT DLA POCZĄTKUJĄCEGO - TŁUMACZENIE TRENINGU _KNIFE_

TRENING A:
Przysiady ze sztangą z tyłu 5×5
Podciąganie na drążku (nachwyt lub podchwyt) 5×5
Pompki na poręczach lub wyciskanie sztangi lężąc 5×5
Uginanie ramion ze sztangą, stojąc 2×10
Przedramię (np. uginania) 2×10
Łydki (np. wspięcia na palce stojąc) 2×15-20

TRENING B:
Przysiady przednie ze sztangą 5×5
Wiosłowanie sztangą 5×5
Wyciskanie sztangi stojąc (np. żołnierskie) 5×5
Martwy ciąg 3×5 (2 serie rozgrzewkowe i 1 "stabilizująca")
Przedramię (np. uginania) 2×10
Łydki (np. wspięcia na palce stojąc) 2×15-20



Zmieniony przez - atais w dniu 2014-10-31 14:26:54

Zmieniony przez - atais w dniu 2014-10-31 14:27:26
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347417
Uzbrój się w cierpliwość, a bicepsy z czasem dogonią przedramiona.Choć z tym "strasznym rozrośnięciem" trochę przesadzasz.30cm to normalne, męskie ramię.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 110
Może wydaje sie nienormalne przez właśnie zła proporcje. A Ew zmiana uginania przedramion na po prostu ugięcia hantli ze skrętem do bicepsów będzie zła? Bo w sumie przedramię tez tam pracuje ale skupiam sie trochę na bicku.

Dzięki.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na brzuch do oceny

Następny temat

Czy ten plan na rzeźbę jest poprawy ?

WHEY premium