SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ZMA a żelazo - suplementacja

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1788

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 230 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8945
Gdzieś wyczytałem, że ciągłe przyjmowanie ZMA /najbardziej chyba chodziło o cynk/ blokuje przyswajanie żelaza, również z pożywienia. Czy w takim razie będzie wskazane przyjowanie równolegle obydwu suplementów? Jeżeli tak to jakie dawki żelaza zastosować, żeby nie przedobrzyć?
Pamiętam, że danow temu brałem żelazo, ale wtedy nie trenowałem - były jakieś biegunki oraz smoliste stolce. Również w poradach raczej radzi się, żeby nie brać żelaza na własną rękę. Stąd pytam o sensowną minimalną dawkę, i jak długo trzeba by ją brać, żeby odczyć poprawę w funkcjonowaniu organizmu, skasować zmęczenie, senność.

Pozdro i dzięki z góry za wpisy.

Treningi są jak mycie zębów. Nie myślę o nich. Po prostu to robię. Decyzja została podjęta.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1119 Napisanych postów 3769 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68362
kuba003
(...) brakuje czasu. Dietę mam ok, od dietetyka, choć monotonna, to jest cały czas. (...)


Niestety, monotonna dieta z zasady nie może być ok i w tym jak najbardziej możesz upatrywać przyczyn złego samopoczucia:
http://potreningu.pl/articles/1323/roznorodnosc--zapomniana-zasada-zdrowej-diety

Monotonia prowadzi do nadmiarów jednych składników, niedoborów innych, a tym samym zachwiania równowagi całego organizmu. Różnorodność to żelazna zasada dobrej diety.

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Raczej nie będziesz miał niedoborów żelaza, nieraz często nawet wychodzą preparaty witaminowe na których jest napisane iron free. To działa w dwie strony nadmierna podaż cynku może hamować wchłanianie żelaza, a także nadmierna podaż żelaza hamuje wchłanianie cynku.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12026 Napisanych postów 160405 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234279
daj osobno.
w jakim cleu suplementujesz zelazo jako mezczyzna? masz niedobory?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699657
Nie zawracaj sobie tym głowy , chyba ze ze jesteś na diecie głodówkowej (-)

http://potreningu.pl/articles/5087/czy-spozywasz-odpowiednia-ilosc-zelaza 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1119 Napisanych postów 3769 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68362
Jeśli masz większe problemy z nadmiernym zmęczeniem, sennością itp., to należałoby się zastanowić nad możliwymi przyczynami i może również przebadać... Sięganie na chybił-trafił po jakiś preparat nie jest tu rozwiązaniem. Może jesteś przetrenowany, może dieta kuleje... Zmęczenie może mieć wiele powodów. Jeśli kiedyś już miałeś anemię, to na pewno pasuje się zbadać , bo może nawracać. Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 43
Podepnę się do tematu.
Jeżeli skończę przyjmowanie ZMA mogę przejść na Multvitamine od Olimpu a po tych witaminkach znowu wrócić do ZMA?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 230 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8945
Dziękuję za odpowiedzi wszystkim. Nie mam możliwości zbadania, prywatnie chyba musiałbym szukać, lekarz robił badania krwi, mówi że wszystko jest ok. Rozumiem, że jakby były niedobory żelaza, to by wiedział z tych wyników i by mi o tym powiedział. Dużo podróżuję, w Polsce bywam rzadko; wiem, że można w Polsce podejść bez problemu do każdej przychodni w dużym mieście i zrobić jakie się chce badania odpłatnie, ale nie jesterm w Polsce, a częste przemieszczanie się nie ułatwia mi sprawy. Praca i treningi, na to wykorzystuję mój czas, na więcej - szukanie punktów badania krwi, lekarza sportowego, brakuje czasu. Dietę mam ok, od dietetyka, choć monotonna, to jest cały czas. Być może za dużo stresu, zmartwień, cholera go wie.

Treningi są jak mycie zębów. Nie myślę o nich. Po prostu to robię. Decyzja została podjęta.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 230 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8945
xadios94
Podepnę się do tematu.
Jeżeli skończę przyjmowanie ZMA mogę przejść na Multvitamine od Olimpu a po tych witaminkach znowu wrócić do ZMA?


Ja przyjmuję ZMA przez jakiś czas, potem robię przerwę i znów zaczynam. Nie wiem, czy jest sens przyjmowania multiwitamin. Generalnie wyszło sporo badań, w których wskazuje się na bezużyteczność wszelkich preparatów witaminowych lub wręcz ich szkodliwość. Są osoby, które mają niedobory, ale to przypadki chorobowe i nie dotyczą one większości z nas. Sam biorę to ZMA bez przekonania, czesem też jakieś tam witaminy, ale w okresach chorobowych, jak wit B complex. Słyszałem, że w Polsce chcą wycofać z aptek suplementy diety, czyli wszystkie sportowe praparaty witaminowe itp - okazuje się, że w środku najcześciej nie ma zadeklarowanych ilości danej substancji.
Nie wiem, czy to dotyczy tylko Polski, czy również innych krajów. Osobiście nie używam polskich produktów, zaopatruję się tylko w te z USA - od oficjalnych dystrybutorów. Mam nadzieję, przekonanie, że zachodnie produkty są poddane lepszym procedurom sprawdzającym, mają dobrą jakość i są po prostu ok. Polskich produktów - ogólnie nazwę to suplementami, nie używam od lat - dotyczy to również białek oraz innych preparatów.

Treningi są jak mycie zębów. Nie myślę o nich. Po prostu to robię. Decyzja została podjęta.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 43
Jak długą przerwę robisz i jakie ZMA przyjmujesz? (jakiego producenta).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4510 Napisanych postów 35788 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 263091
kuba003


Osobiście nie używam polskich produktów, zaopatruję się tylko w te z USA - od oficjalnych dystrybutorów. Mam nadzieję, przekonanie, że zachodnie produkty są poddane lepszym procedurom sprawdzającym, mają dobrą jakość i są po prostu ok. Polskich produktów - ogólnie nazwę to suplementami, nie używam od lat - dotyczy to również białek oraz innych preparatów.



No to musisz wiedzieć, że jest właśnie odwrotnie niż uważasz

ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA: http://www.sfd.pl/[BLOG]_K_PS_w_kuchni-t1081825.html

"WE FIGHT. THAT IS HOW WE WIN, THAT IS HOW WE DIE."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699657
Zdecydowanie jw
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki spalacz?

Następny temat

Dymatize - GABA - ile mieści dokladnie jedna miarka ?

WHEY premium