SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Złe objawy po zażyciu jednej dawki kreatyny

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9594

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 28
Witam koledzy!
Dziś zacząłem pierwszy cykl z mono (Creatine Powder z Hi-Teca), 1 łyżeczka od herbaty rozpuszczona w 250 ml soku owocowego z rana na czczo,pół godziny przed śniadaniem. Niemal odrazu po wypiciu dziwne samopoczucie, lekkie zawroty głowy (jak po wypiciu kilku piw), brak koncentracji, pare minut po śniadaniu kilka razy mało nie zwymiotowałem, później objawy ustąpiły tylko troche bolały mnie nerki. Dodam, że produkt nie jest przeterminowany, to był mój pierwszy kontakt z kretyną tylko ta jedna szklanka soku z łyżeczką kretyny. Co może być przyczyną? Czy lepiej nie ryzykować i odstawić to na bok?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1647
Ja również miałem dziwne odczucia po spożyciu kreatyny na czczo, mianowicie zakupiłem KTP Creatine firmy Hi Tec (monohydrat) i rozpocząłem suplementację tego specyfiku spożywając 5 kapsułek rano na czczo popijając tylko samą wodą niegazowaną, po 5 minutach poczułem wielki przypływ ciepła, moja twarz, szyja i uszy zrobiły się bardzo czerwone, oddech przyspieszył, lekkie zawroty głowy i nerwowość, gorąco powoli ogarniało całe ciało, przechodząc na klatkę piersiową, ręce i uda wywołując przy tym swędzenie.Kolor skóry na rękach, nogach i klatce piersiowej również przyjął kolor twarzy, czyli mocno czerwony. Zupełnie nie wiedziałem co się dzieje, więc postanowiłem puścić pawia.Wiem, że zabrzmiało to zabawnie, niestety samo w sobie zabawnym dla mnie nie było.Po 15 minutach stan powoli zaczął się stabilizować, po zjedzeniu śniadania i spacerze na zimnym powietrzu ten negatywny stan minął.
Nie wiem co było przyczyną tego zjawiska, czułem się tak jak niekiedy człowiek się czuje po wypiciu pewnej ilości wódki w krótszym czasie, nagły wzrost ciśnienia, twarz była wręcz rozpalona i gorąco to schodziło coraz niżej czyli tak jak pisałem wcześniej.
Czy może mi ktoś wyjaśnić co to kurva mogło być??
Nie chcę już więcej przeżywać czegoś takiego i temu podobnego
Nikomu nie życzę takich wrażeń.
Pozdrawiam

Zmieniony przez - H.Hanzo w dniu 2013-03-22 10:42:53

Zmieniony przez - H.Hanzo w dniu 2013-03-22 10:45:08

Zmieniony przez - H.Hanzo w dniu 2013-03-22 10:52:31

Zmieniony przez - H.Hanzo w dniu 2013-03-22 11:38:07

Zmieniony przez - H.Hanzo w dniu 2013-03-22 11:38:52

Zmieniony przez - H.Hanzo w dniu 2013-03-22 11:40:17

Każda nawet najdłuższa droga zaczyna się od pierwszego kroku

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 316 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12650
nie pij jej na czczo tylko po śniadaniu . może przejdzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1688 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15962
Moze miales spaadek cukru we krwi stad te zawroty glowy. Tymbardziej ze odrazu po spozyciu to niemozliwe zeby byla wina kreatyny ze wzgledu na to ze musi uplynac jakis czas zanim dostanie sie ona do krwiobiegu.to nie injekcja ktora wprowadza substancje prosto do krwi.
Druga sprawa to nerki nie bola chyba ze je obijesz.
Jesli nerki Cie bola to masz jakies stadium chorobowe ktore nie nalezy bagatelizowac.
Ogolnie sadze ze to jakis zbieg okolicznosci.
Jedyne co mozesz czuc po spozytej kreatynie na czczo to wzdecie i uczucie dyskonfortu w zoladku

Zmieniony przez - Ćiastuś_ w dniu 2009-11-10 18:12:04

nadzieja jest zatapialna

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 28
W takim razie czemu większość znawców zaleca jej picie jeszcze przed śniadaniem??? może to kwestia przywyczajenia trudno powiedzieć, jeśli ktoś miał podobne zdarzenie dzielcie się z tym śmiało tylko proszę o szczere wypowiedzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 28
Nigdy wcześniej nie miałem problemów z nerkami (chodz to wcale nie musi byc to), wiem że kreatyna ma wpływ na nerki i jej nadmiar jest przez nie usuwany wraz z moczem, dziwi mnie tylko że to sie stało po tak małej dawce! Poprostu nigdy sie tak nie czułem z rana i jestem niemal pewiem ze wplyw na to miala kreatyna, nie wiem tylko w jakim stopniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1159 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13295
może ty coś nie tak masz z głową uroiłeś sobie ze kretyna to nie wiadomo co i taki z tego skutek, pomieszaj z woda moze to z sokiem bylo cos nie tak albo poprostu gorszy dzien, nie mam pojecia :/

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 28
Jeśli nigdy nie miałem takich objawów i odrazu takie które odczówam prze połowe dnia to chyba nie przez śniadanie, może poprostu są produkty których lepiej nie łączyć z kreatyną, np. niektórych rodzajów soków lub jedzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 22991 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 173464
Tak jak to określiłeś większość "znawców", niegdyś tak zalecała z powodu iż wierzono w to, że kreatyna najlepiej się wchłania właśnie z sokiem, dextro, lub też innym cukrem prostym, na pusty żołądek.
Jak się okazało po przeprowadzonych badaniach, cukry nie zwiększają "przyswajalność" kreatyny, oraz niema zasadności przyjmowanie jej na pusty żołądek.
Tak więc to czy będziesz ją przyjmował na czczo, w trakcie posiłku, po nim, z sokiem, czy też bez, niema najmniejszego znaczenia.
Co do objawów jakie u Ciebie wystąpiły, także sądzę, że problem może leżeć w psychice, nieraz sama świadomość, "podjadania cukierasków" daje większe "efekty" (placebo), niż dany produkt.

"That's not normal because we don't want to be normal.
Normality is what weak people call living. I call it death."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 28
W takim razie kiedy najlepiej jest przyjmować kreatyne i w jakich dawkach? Czy to zależy od wagi, czy też dla wszystkich są jednakowe zalecenia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 214 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6318
pij z woda nie z sokiem bo pewnie byl winogronowy albo slodzony glukoza i miales jakis skok cukru jedyna opcja zwiazana z tym ze te zawroty byly tym spowodowane ale na 99% to cos innego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 22991 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 173464
dt. rano 5g, po treningu 5g
dnt. rano 5g
Po śniadaniu, z wodą.

Tak się już przyjęło ogólnie, teoretycznie niezależnie od wagi, chociaż ja osobiście od pewnego czasu stosuje większe dawki.

Akurat to jest także dobry temat, ktoś w sumie mógłby przeprowadzić badania. Ponieważ osoba ważąca 120kg, zapewne potrzebuje jej więcej niż 60 kg.

Zmieniony przez - Amentoris w dniu 2009-11-10 18:56:19
1

"That's not normal because we don't want to be normal.
Normality is what weak people call living. I call it death."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kreatyna,glutamina,dextroza jak brac?

Następny temat

Siatkówka + siłownia + odżywki (jakie)

WHEY premium