SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Złamanie Proste Piszczela.

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 760

napisał(a)
Ekspert
Szacuny 10626 Napisanych postów 43745 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 57734
Witam. Od paru miesięcy mam problem z bólem piszczela a konkretnie boli mnie centralnie z przodu w połowie kości. W tym miejscu mam tez lekkie zgrubienie.Noga boli mnie gdy robię na niej przysiad lub gdy porostu szybciej biegnę. Uniemożliwia mi to grę na 100% gdyż nie mogę w pełni komfortowo wykonywać rożnych ruchów. Ogólnie trenuje piłkę nożna od kilkunastu lat. Bylem u kilku specjalistów i było kilka diagnoz i podejrzeń. Najpierw musiałem zrobić tomografie i scyntygrafie piszczela gdyz podejrzewano oscyloid osteoma. Na szczecie to nie to. Okazało się ze mam złamanie powolne piszczela a konkretnie przerwę w piszczelu na ok 7mm. Byłem w Piekarach i powiedziano mi żebym mega oszczędzał nogę i zgłosił się za 3 miesiące na ponowne prześwietlenie. Niestety fakt jest taki ze ja ta nogę już jakiś dłuższy czas oszczędzam a poprawy nie widać.Bardzo chciałbym się dowiedzieć czy mógłbym jakoś wspomóc zrost kości.Zastanawiam się czy w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem nie był by gips na jakieś 6 tygodni, do tego jakaś dieta lub jakieś suplementy do odbudowy kości.Nie znam sie za dużo na takich sprawach ale dużo czytam i coś dedukuje ale chciałbym zeby mi ktoś mądrzejszy doradził coś ciekawego, bo nie chciał bym po tych 3 miesiącach kolejnej przerwy mieć ten sam problem. Z góry dziękuje za pomoc;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Ekspert
Szacuny 10626 Napisanych postów 43745 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 57734
Gips niezbędny imo. , ale pytaj lekarza specjalisty a nie na forum sportowym .
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 691 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2069
Jeśli lekarz nie podjął decyzji o unieruchomieniu nogi to znaczy,że jest jakiś powód. Gips wbrew pozorom może przynieść więcej złego niż dobrego. Unieruchomienie mięśni nie pozwala stymulować mięśni a co za tym idzie następuje ich zanik. Unieruchomienie kończyny ma też zły wpływa na transport składników energetycznych i budulcowych (a przecież twoja kość ma się odbudować). Unieruchomienie trwające 8 tygodni może spowodować zesztywnienie stawu który może nie odzyskać pełnego zakresu ruchu. Miałem ręce w gipsie przez 7 tygodni i wiem co to znaczy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

piłkarz z numerem 41

Następny temat

jak sie szybko odchudzic

Maszyny treningowe, z których warto korzystać Maszyny treningowe, z których warto korzystać 14 najlepszych produktów spożywczych dla mężczyzn 14 najlepszych produktów spożywczych dla mężczyzn Pamela powiedziała TAK! Pamela powiedziała TAK! Rozciąganie po treningu - czy jest konieczne? Rozciąganie po treningu - czy jest konieczne? Jak pobudzić swoje libido i zwiększyć jego moc Jak pobudzić swoje libido i zwiększyć jego moc Najlepsze ćwiczenia w seriach łączonych na tricepsy Najlepsze ćwiczenia w seriach łączonych na tricepsy Alicja Pyszka-Bazan na ostatniej prostej Alicja Pyszka-Bazan na ostatniej prostej Jaglane Rafaello w wersji fit Jaglane Rafaello w wersji fit