SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Złamana ręka, komplikacje :(((

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 27276

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 420
Witam, prawie 3 miesiące temu a dokładnie 13 stycznia (tak, piątek 13 :( ) złamałem sobie ręke w nadgarstku - pękła mi jedna z tych dwóch kosteczek.

Lekarz na pogotowiu nie wykrył złamania, przez 10 dni chodziłem w szynie - myślałem że to jakieś stłuczenie zwykłe, w najgorszym wypadku skręcenie - ruszałem ręką, specjalnie jej nie oszczędzałem - od lekarza nie dostałem żadnych instrukcji, nawet nie przedstawił mi diagnozy, jedynie wypisał KOMPLETNIE NIECZYTELNĄ karte z którą miałem się zgłosić do gipsowni..

Po dziesięciu dniach ściągnąłem szyne, ku mojemu zdziwieniu ręka odmawiała posłuszeństwa, udałem się więc do przychodni - tam stwierdzono złamanie. Zrobili mi gipsową rękawiczke i wysłali do domu - miałem się zgłosić po miesiącu...

Po miesiącu rentgen - zero poprawy. Był piątek, dostałem pismo na darmową opaske ortopedyczną zamiast gipsu jednak miała ona być dopiero w poniedziałek. Zgłosiłem się więc spowrotem do mojej pani doktor, akurat zbliżał się koniec dniówki - widocznie tak im się śpieszyło że wysłała mnie do domu bez żadnego zabezpiecznia złamania, mówiąc że "chyba jestem poważny i nie będe forsował ręki" - pomimo "zaangażowania" pani doktor położyłem się pare razy na ręce podczas snu cp napewno jej nie służyło..

Następna wizyta po mięsiącu - ciężko powiedzieć czy są rezultaty - poprostu przy rentgenie nie odchyliłem nadgarstka w prawo tak jak miesiąc temu - poprostu nie mogłem bo ruch był ograniczony - stąd pewnie mniejsza szczelina na zdjęciu. Być może nie mogłem dlatego że się w końcu zaczęło zrastać? Sam już nie wiem... Przeczytałem na internecie co w takich sytuacjach się robi, spytałem więc o skierowanie naświetlanie polem magnetycznym. Dostałem skierowanie na... bioptron.

Panie rehabilitantki które naświetlały mi ręke dziwiły się że nie miałem zabiegów magnetronikiem jeszcze - dowiedziałem się co i jak i wymusiłem przedwczesną wizyte po 2 tygodniach od ostatniej. Dostałem skierowanie na magnetronik - jutro pierwsza sesja. Bioptronu mam już 6 wizyt za sobą, no naświetlam się też w domu bo okazało się że moja babcia też ma takie urządzenie...

Mijają 3 miesiące a ja nie czuje poprawy, ręka boli gdy próbuje ruszyć...

Jestem poprostu załamany, zanim to się stało prowadziłem bardzo aktywny tryb życia, praktycznie codziennie trening, boks i siłownia. Teraz siedze w domu nic nie robie, obrastam w tłuszcz dopada mnie depresja - ostatnio nawet zacząłem palić... ehh.. już nie wiem co zrobić i gdzie się zgłosić..
Od pierwszej wizyty u pani doktor mam wrażenie że tylko odlicza dni do zabiegu, którego cholernie nie chce bo boje się że strace sprawność na stałe :(((((

Doradzcie coś!!! (Biore leki: Ossopan, wapno i to tyle. Oprócz tego codziennie galaretki - słyszałem że może pomóc... )

Pozdrawiam! :(

Zmieniony przez - tooth w dniu 2006-04-03 00:59:12
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 46 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 77
zanim zaczęły się zabiegi też byłam aktywna sportowo: grałam w ręczną, biegi i zaczęłam chodzić na dżudo niestety dzięki moim nagdarstką po 6miesiącach zrezygnowałam.Dziękiz namiary nie omieszkam zajrzeć do nich :) pozdrawiam i zdrówka wszystkim
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
po pierwsze - czy kości są prawidłowo złożone ,nieuszkodzone mieśnei i ścięgna itp ....
po 2 skąd jesteś
po 3 czy zdjęcie było robione tylko w 1 projekcji czy też były wykonywane 2 zdjecia

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 420
Ad.1. Hmm.. czy kości są prawidłowo złożone - tego sam nie stwierdze, swojej lekarce też nie ufam więc... Nie wiem.
Co do mięśni i ścięgien to nie sądze żeby były uszkodzone. Uraz powstał wskutek zadania ciosu - kość poprostu nie wytrzymała przeciążenia...

Ad.2. Obecnie Gdynia.

Ad.3. Tak, były robione 2 zdjęcia, z 2 różnych rzutów...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 22
ja to mam już 5 tydz w szynie tez przy nadgarstku kosteczki połamane
tydzień temu kontrola i dalej szyna nie chce się goic pewnie piwko wychodzi ale teraz kupiłem w aptece francuskie witaminy na gojenie się i zrost kości rexrubia ponoc pomaga

lis127

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 631
ja tez miałem złamaną ale mieszkam w piekarach śląskich i po 6 tygodniach mogłem normalnie reką ruszac i do teraz bez bolu jest ponad 2 lata
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 37
Proponuję zainwestować w wizytę u prywatnego ortopedy. Możliwe, że będzie konieczna operacja - nie bój sie jej, bo dzięki temu skrócisz czas unieruchomienia i krócej będziesz wracał do formy.

Work hard or go home!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1
miałem złamaną ręke,w gipsie miałem 4-tygonie okazało się że ręka po złożeniu wcale się nie zrasta.skierowno mnie na operacje .po otworzeni ręki okazało się że w nięjsu grzie się nie zrasta zrobiła się kość martwa więc częśćkości mi usunięto i rozwiercano aby poponownym złożeniu mógł się odbudowywać szpik kostny.oczywiście ręka jest stręcona na śruby.Od operacji minęło już 8 miesiecy i nadal kości się nie zrastają.obecnie jestem wyznaczony do nowej operacji.i co dalej doradzcie mi czemu to się nie zrasta ???
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 46 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 77
witam , w skrócie ja walcze już dwa lata obecnie jestem po operacji z drutem przy kciuku jestem już dobre 4 tyg po operacji miałam na dniach kontrol i dr. był szczerze zaniepokojony bo wszyscy pacjenci po takiej operacji jak ja ruszają całym nadgarstkiem normalnie(mialam przerzucone ścięgno żeby wzmocnic nadgarstek) a moja ręka przypomina na dzień dizsiejszy manekin, tyle że palcami ruszam ale nadgarstek zamist zginac sie w 100% zgina sie w 10% miał ktoś z was cos takiego? w lipcu maja usunać mi drut i ....niewiem co dalej,są dni że też płacze i chodż dawno rzucilam palenie to przypale bo mam problem z podstawowymi pracami, też prowadziłam aktywne życie a teraz mnie roznosi , odbija się na najbliższych. może ktoś poradzi co robić dalej?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 86 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 978
Idz na rehabilitacje, samo się nie rozćwiczy.

"Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy." (Kubus Puchatek)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 46 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 77
za 2 tyg, wyciagną mi drut potem mam mieć intensiw rehabilitacje dam znać o powodzeniu, ale na obecna chwile to nie chwyce płyty cd leżącej na podłodze czy szpilki a jak się uda to boli w nocy jak sprawdzam córke czy się nie otkryła to mam jak przykrywam ją to zledwoscia i boli jak...probuje powerbal na tyle ile moge.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 86 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 978
No cóż Ci mogę powiedzieć, skoro będziesz miała wyciągany drut tzn, że zrobili Ci jakieś zdjęcie, zrost musi być 100% jeśli go wyciągają, a jak zrobili zdjęcie tzn, że raczej widzieli, że wszystko jest ok, więc to raczej nie wina komplikacji. Chociaż dmuchając na zimne wszystko się okaże po, ogólnie teraz i tak Ci się faktycznie nie opłaca jakoś specjalnie ćwiczyć, bo po wyciągnięciu będziesz miała szwy i opuchliznę, a może to ten drut Cię tak blokuje? Okaże się wszystko za jakiś miesiąc, ale wykorzystaj rehabilitacje na 100% nawet jakbyś miała tam płakać z bólu. Życzę powrotu do zdrowia i koniecznie napisz jak będą jakieś postępy

"Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy." (Kubus Puchatek)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

o jakiej porze pomiar temp ciała jest najbardziej obiektywny?

Następny temat

Solarium,krem nawilzajacy i odwieczny problem-wypryski:)

WHEY premium