SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wzrost wagi następnego dnia po ciężkim treningu...

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 40001

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Koniu151 z działu Odchudzanie.
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam
Od pewnego czasu bardzo nurtuje mnie zagadnienie dlaczego zdarza mi się że po ciężkim treningu następnego dnia rano jak się ważę, waga znacznie wzrasta. Dzisiaj był to skok o 0,8 kg Czy coś robię źle? Ćwiczyłam wczoraj 1h na siłowni (trening obwodowy) oraz 45 min na orbitreku. Mam dzisiaj małe zakwasy więc trening do lekkich nie należał... Przed treningiem zjadłam placek a la omlet (1 jajko, łyżka otręb owsianych, łyżka jogurtu naturalnego, pestki dyni i słonecznika) Bezpośrednio po treningu (10 min po) zjadłam serek wiejski a po przyjściu do domu sałatkę z tuńczyka (dużo warzyw, łyżeczka majonezu, olej lniany, orzechy itp). Wieczorem kanapki z ciemnego pieczywa. Co mogło być powodem aż takiego wzrostu. Dodam iż mój cel treningowy jak się chyba kazdy domyśla to redukcja tkanki tłuszczowej....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Witam



Ważenie się codziennie jest zupełnie niepotrzebne a może nawet psuć sam proces pracy nad estetyką sylwetki. Nieraz potrafimy przytyć w ciągu dnia 1-2kg a jest to powiązane jedynie ze zwiększeniem sie poziomu wody podskórnej bądź glikogenu. Kobiety ponadto potrafią w czasie miesiączki przytyć nawet 3-4 kilogramy, co również jest związane z zatrzymaniem się wody w organizmie. A zatem codzienne ważenie mogłoby nierzadko nas rozczarować. Kolejną kwestią jest to,iż z dnia na dzień nie zaobserwujemy żadnych rezultatów, gdyż na to potrzeba czasu. Stąd najczęściej poleca się wykonywać pomiar co 1-2 tygodnie. Sama waga nie musi być żadnym wyznacznikiem, gdyż miałem wiele klientek, które mimo podobnej wagi traciły centymetry z pasa i bioder i wyglądały co raz lepiej. Najczęsciej dzieje sie tak, gdy tracimy tłuszcz i budujemy mięśnie jednoczeście. Jak to robić ?


Przede wszystkim musisz stosować odpowiednio zbilansowaną dietę. WIększosć kobiet niestety spożywa zbyt niską ilośc kcal, a wtedy poprawianie kształtów jest po prostu nie możliwe. Jak ułożyć dietę ? Odsyłam do 2 pomocnych artykułow :


http://potreningu.pl/articles/290/jak-zabrac-sie-za-ukladanie-diety

https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html


Następnie potrzebujemy odpowiedniego programu treningowego, najczęściej w przypadku początkujących kobiet sprawdza się FBW. Przykładowy zestaw:


1.Przysiady ze sztangą 4 x 10
2.Hip thrust 4 x 10
3.Wyciskanie sztangielek na skosie 4 x 10
4.Wyciskanie sztangielek siedząc 4 x 10p.
5.Ściąganie na wyciągu górnym lub wiosłowanie sztangielką 5 x 10p.


Taki trening 3 dni w tygodniu.


Pozdrawiam








Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2018-01-02 16:09:08

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349847
to ten majonez!!!!

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 13783 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111973
chcesz chudnąć na wadzę, a wyglądać jak worek?
czy chcesz mieć jędrną i szczupłą sylwetkę, nie zwracając uwagi na wagę?


Jaki sens jest ważenie się codziennie?
A tak poza tym już widać, że dieta tragiczna. Trening pewnie też.
Jeśli chcesz pomocy, w podwieszonych tematach masz Regulamin działu, tam znajdziesz ankietę do wypełnienia + umieść zrzut z dziennika posiłków (pokaż co jesz) + zdjęcia sylwetki.


Zmieniony przez - UNKNOVVN w dniu 2012-07-20 10:14:37

what doesn't kill you makes you stronger.
▪█─────█▪

PODSUMOWANIE PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/PODSUMOWANIE_PRZEMIANY_/_UNKNOVVN-t953320.html

PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/Konkurs/UNKNOVVN-t933010.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mój trener kazał mi sie codziennie ważyć i tak sie odżywiać... I ja mu jeszcze za to płacę.... Najciężej jest co do tego odżywiania bo nie wiem co mam jeść, a widze że usze się sama za to zabrać. W internecie jest masa podzielonych opini i nie wiem już czego mam sie trzymać... Trenuję rano. Nie wiem co jeść przed a co po treningu, co na kolację... Ehh....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ach no i oczywiście że zależy mi na tym aby jak najlepiej wyglądać, ale chciałabym aby to było również widoczne na wadze... Nie wierzę w diety cud bo już sie na tym przejechałam. Chciałabym odchudzać się z głową... porządny trening i rozsądna dieta... myślałam że na siłowni mi pomogą, ale widzę ze nie mam co na to liczyć... Dlatego szukam pomocy na forum...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 10166 Wiek 110 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 124582
Poczytaj dzienniki innych dziewczyn, zobacz jak się odżywiają i jakie mają efekty

If you change nothing ... nothing will change!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 6334 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 99958
Co to za trener, że kazał się warzyć codziennie

POczytaj tu https://www.sfd.pl/-t585708.html i tu https://www.sfd.pl/-t666997.html#post0

Niestety muszę cię z tą wagą rozczarować... bo w chudnięciu najważniejsze są cm i lustro, a nie waga. Zmiany wagi nie zawsze mają odzwierciedlenie w chudnięciu. Nawet często jest tak, że waga stoi a cm spadają. Możesz schudnąć 10 kg, a wyglądać gorzej niż teraz, możesz schudnąć 3 kg i wyglądać jak laska. Wszystko zależy co tracisz.
1

Gdy poprawisz fundamenty, łatwiej Ci będzie doprowadzić do porządku resztę domu...

Było minęło: http://www.sfd.pl/Dotkazoz_DT_2013_podsum.str.19_-t914686-s19.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4817 Wiek 47 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 87118
Dotka dobrze gada - polac jej wodki

A diete ci ulozyl ten trener jak z 'Pani Domu'. Kobiety potrzebuja tluszczu, a w twojej diecie jest go peweni duzo za malo...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cztery tabletki metki najlepsze dla Twej sylwetki - SPAM

Następny temat

Bloeu / Chyba jednak przyda mi się pomoc

WHEY premium