SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wzmocnienie stawów

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7860

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 156 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5121
Witam!

W jaki sposób mogę wzmocnic stawy (szczególnie kolana). Chodzi mi o preparaty i ćwiczenia.

Pozdrawiam:
[email protected]
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 107 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8472
ja w młodym wieku miewałem bóle kolan i innych stawów przez przetrenowanie. stosowałem Glukozamine z MSM i efekty u mnie były bardzo dobre. dodać można jeszcze kolagen i będzie wszystko, czego potrzebują nasze stawy, jeśli chodzi o 'farmakologię'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
Co do kolan to możesz wzmocnić mięśnie w jego obrębie tak że kolano będzie się trzymało bardziej w kupie. Najlepiej biegając pod górkę lub jazdą na rowerze. Bardziej polecam jednak bieganie. Intensywna jazda na rowerze koliduje trochę z ćwiczeniami rozciągającymi, jeżeli się rozciągasz, gdyż ruch przy jeździe na rowerze jest wykonywany w bardzo wąskim zakresie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 1862 Wiek 27 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9562
Pierwsze słyszę aby bieganie wzmacniało stawy kolanowe!

Pij wodę - woda daje siłę - napędza parowozy!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
Co nie znaczy że tak nie jest.
tam jest napisane że bieganie pod górke, to jest różnica
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 1862 Wiek 27 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9562
zapomniałem o "pod górkę"
osobiście sądzę, że jednak rower jest bdb ponieważ stawy pracują, a nie są obciążane ciężarem naszego ciała i nie przenoszą obciążeń pochodzących od uderzania o podłoże tak jak przy bieganiu.

Pij wodę - woda daje siłę - napędza parowozy!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
Przy bieganiu pod górkę nie ma aż takich uderzeń o podłoże. Rower na pewno jest lepszy dla osób z nadwagą i równie dobry dla innych. Rower natomiast nie jest polecany dla osób rozciągających się regularnie nawet dla tych już rozciągniętych. Naprzemiennna intensywna jazda na rowerze i rozciąganie się prowadzi regularnie do mikro naderwań włókien mięśniowych co po dłuższym takim schemacie kończy się poważniejszą kontuzją. Taka informacja jest zawarta w dobrej ksiąźce o rozciąganiu: Thomas Kurz: "Stretching, trening gibkości"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 1862 Wiek 27 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9562
OK, zgoda.
Tak na marginesie, nikt nie każde jeździć na rowerze intensywnie.
No i o jakiej intensywności mówisz?

Pij wodę - woda daje siłę - napędza parowozy!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
Intensywność to już chyba kwestia indywidualna. Właściwie to chodzi o wielkość obciążenia i czas jego wykonywania. Przy zbyt długiej jeździe i pracy nóg w niepełnym zakresie mięśnie zostają nadmiernie skrócone przez organiz i każdorazowe rozciąganie ich po takim czymś prowadzi później do mikronaderwań. Podobno niektórzy trenerzy gimnastyki całkiem zabraniają jazdy rowerem swoim podopiecznym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 156 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5121
Kurczę, a ja właśnie planuję zakup roweru i dużo jazdy. Co z farmakologią, co proponujecie?

Mariusz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
Nie no rower nie jest zły. Nie potrzebnie chyba o tym pisałem bo to dotyczy raczej osób które się rozciągają często.

"Co z farmakologią, co proponujecie?"
a masz jakieś urazy czy co?

Zmieniony przez - wwwaldek w dniu 2005-08-04 19:01:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 156 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5121
Kiedyś (z 15 lat temu) ćwiczyłem taekwondo, przerwałem gdy doznałem przeprostu w stawie kolanowym (teraz mam tam taką miękką tkankę, i kolano boli). Nedawno pod wpływem zbyt intensywnego rozciągania uraz "jakby" się odnowił i boli mozniej. Nie mogę za bardzo obciązać tego kolana.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

skaczący kaptur...

Następny temat

SZOKUJĄCY FRYZ !! !!

WHEY premium