SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Wzdęcia

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 861

...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 180
Moim problemem są wzdęcia. Mam je praktycznie po każdym posiłku, rano budzę się lekko wzdęta, po wypiciu wody brzuch się lekko powiększa, po posiłku jeszcze bardziej i tak przez cały dzień... Nie ma dnia, w którym nie miałabym tego problemu. W ciągu dnia obwód pasa jest w stanie powiększyć się o jakieś 15cm. Aktualnie jestem na diecie low carb-jem do 100g węgli na dzień 1,5g tłuszczy i 2g białka. Kiedy jadłam ok. 200g węgli było gorzej niż teraz, myślałam że po zmniejszeniu ich ilości problem ustąpi.Pije ponad 2l wody dziennie, jem warzywa, nie jem glutenu i nie piję mleka więc to nie od tego, ew. twaróg, ale go jem dopiero wieczorem a do tego czasu zdąże już się nadać jak piłka. Po zjedzeniu czegoś z mąką/chleba jest jeszcze gorzej niż zawsze, myślałam że to od tego ale po odstawieniu nic to nie dało. Nie mam pojęcia co może być przyczyną, proszę o pomoc.

Zmieniony przez - alu_uu w dniu 2017-02-26 16:22:11
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 62 Wiek 29 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 584
Moim zdaniem powinnaś iść do lekarza. Może cos wyjdzie na gastroskopii jeśli lekarz da Ci skierowanie.
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Myślałam, że to przez to co jem, próbowałam chyba wszystkiego... Lekarz to chyba ostatnie wyjście
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 62 Wiek 29 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 584
Skoro eliminujesz z diety produkty a wzdęcia dalej są to coś jest nie tak.
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2669 Napisanych postów 54963 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 566330
Zdecydowanie należy udać się do gastrologa.

http://potreningu.pl/articles/1538/wzdecia-5-porad-dietetyka 

Moderator działu Odżywianie

...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Zacznij od przeżuwania każdego kęsa ok. 35 razy. Nie pij przed, w czasie ani po posiłku ok. pół godziny.
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Zawsze jem powoli, z przeżuwaniem też chyba jest dobrze, co prawda nie aż 35razy ale na pewno wszystko jest 'rozdrobnione'. Z przejadaniem też bez szału, to redukcja. Jedyne co to piłam do posiłku albo bezpośredio po nim.

Zmieniony przez - alu_uu w dniu 2017-02-26 18:24:43
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Moze wklej zrzut diety to będzie można coś więcej powiedzieć.
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Całość ma 1700kcal, ostatnio obcinałam węgle, jest rozdzielone na 5posiłków dziennie. Do 4 posiłków jem warzywa.

Zmieniony przez - alu_uu w dniu 2017-02-26 18:55:09
1
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Spróbuj jeść na kolacje coś innego niż twaróg i masło orzechowe. Ogólnie te dwa produkty nie są za dobre.
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Może jakaś sałatka ze świeżych warzyw z awokado, pomidorem i mozzarellą.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja - ocena co robię źle

Następny temat

Przejście z redukcji na masę