logo
zamknij zamknij

Wystający brzuch a lordoza

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 549

0 5 0
napisał(a)
DuckyDuck
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 135 dni Przeczytanych tematów 181
Cześć! Wiem, że dodawałem jakiś czas temu podobny post, ale nie wiem czy został zamknięty czy to jakis problem, bo nie mogłem dodać tam żadnych nowych zdjęć. Ale mniejsza. Mam 22 kg, 176 cm wzrostu i 74 kg. Przez ostatni czas wyrzuciło mi brzuch do przodu. Zapewne to wynik śmieciowego jedzenia, ale też często słyszałem opinie na temat posiadania przeze mnie patologicznej lordozy. Na podstawie wrzuconych zdjęć, uważacie, że mam ową lordozę? I jeśli tak, to co powinienem zrobić, żeby zrzucić ten brzuch? Zająć się najpierw kręgosłupem, czy zacząć od razu ćwiczyć? I jeśl i ćwiczyć to czy iść na siłke czy może wystarczą ćwiczenia w domu? A moze lepiej zacząć biegać ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

Krzysztof Piekarz
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4009 Napisanych postów 129004 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 539360
fakt jestes po prostu gruby, jednak problem z poglebieniem lordozy jest rowniez.
zanim podejmiesz aktywnosc fiyczna warto skonsultowac sie z fizjo lub ortopeda by obejrzal, czy wada postwy nie rzutuje na mechnaikę ruchu np konczyn dolych.

jak nie bedzie przeciwwskazac to
-dieta redukcyjna
-cwiczenia korekcyjne dla hiperlordozy, czyli pleców wklęsłych, wystarczy ze wklepiesz na YT lub w necie, to bedziesz mial z 50 cwiczeń minimum do wyboru
-trening silowy 3 razy w tygodniu bazujacy na treningu calego ciala, by pobudzac zarowno grupy agonistyczne, jak i antagonistyczne na jednej sesji dla wady postawy ciala
-ewentualne cardio/interwaly, ale to juz raczej dalszy etap
napisał(a)
Remik7 Ćpaj Sport Moderator
Ekspert
Szacuny 569 Napisanych postów 33330 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 230664
z śmieciowego jedzenia trzeba zrezygnować
napisał(a)
DuckyDuck
Początkujący
No to wiem, że ze śmieciowego żarcia muszę zrezygnować :D tego fizjoterapeuta chyba zleje i od razu wezmę się za ćwiczenia. Uważacie, że jestem w stanie gdzieś w domu podjąć decyzję takich ćwiczeń czy lepiej udać się na siłownię?
napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4009 Napisanych postów 129004 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 539360
na 80% bedziesz tego typu cwiczenia wykonywal zle, wiec nie wiem czy zlanie fizjo bedzie oplacalne. no ale Twoja sprawa. zdr.
napisał(a)
DuckyDuck
Początkujący
Rozumiem, ze fizjoterapeuta powie jak powinienem wykonywac owe cwiczenia? Generalnie sprawa wyglada tak, ze jestem biednym studentem, takze chce z fizjoterapeuty zrezygnowac, bo zapewne mnie na niego nie stac :D Musze to wszystko jakos tak ogarnac, zeby nie przekroczyc miesiecznie pewnego pulapu finansowego.
napisał(a)
Ekspert
spoko rozumiem, jednak na zdrowiu oszczedzanie wychodzi w pozniejszym etapie zycia najgorzej.
napisał(a)
DuckyDuck
Początkujący
Z tego co sie zorientowalem to godzina z fizjoterapeuta to nawet stowa. Az tak bogaty to nie jestem :D a rzucac studia dla zgubienia brzucha to troche slaby pomysl :D Juz sama dieta i ewentualnie ta silonia beda mnie troche kosztowac, takze chyba bede zmuszoony dzialac w kwestii cwiczen na wlasna reke.
napisał(a)
Ekspert
napisał(a)
DuckyDuck
Początkujący
Ale właśnie, bo jak to wygląda, wypada iść na siłownie czy da rade robić te ćwiczenia siłowe w domu? I teraz ile zajmie doprowadzenie do tego, zeby moj brzuch był znowu płaski? I czy da sie jakos to przyspieszyc? Mam tu na mysli czestsze cwiczenia, jakies wymeczajace cwiczenia, jakas pseudoglodowka etc
napisał(a)
Ekspert
da rade w domu smialo
co do redukcji fatu okolo 3 miesiace i powinno byc ladnie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zacisk na gryf

Następny temat

kreta przestała działać !

Ale będzie jazda!

Twój przyjaciel – stres

Kawa chroni przed cukrzycą

Kreatyna dla kobiety?

Mistrz w salonie piękności!