SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyskok po raz n-ty

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4565

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 336
Witam ponownie.

Bede pamiętał, że technika to podstawa i mam zasadę, że nic na siłę. A skoro jestesmy przy technice, to zapytam. Przy przysiadach stopy trzymam delikatnie na zewnątrz, a ciężar jest rozłożony na całą stopę, a nie tak, że łydki pracują. Tak dobrze? A czy te przysiady muszą być do końca robione, czy mogę je zatrzymac, kiedy udo jest równolegle do ziemi?

Po wczorajszym inauguracyjnym treningu zakwasow na szczescie nie bylo. Może to to, że systematycznie mam jakis ruch (rowerek, prawie codzienne bieganie). A może dlatego, że za małe obciążenie?

Co do mojego pytania o przerwy, odpowiedziałeś, że ok 5 sek przy ćwiczeniu łydek (rozumie, ze wtedy, jesli bede potrzebował). Natomiast mnie chodzilo o przerwy między poszczególnymi ćwiczeniami w serii (przysiad-łydki-wstępowanie) no i w końcu między poszczególnymi seriami.

Mimo, że nie ma zakwasów, to jednak czuć, że nogi pracowały. Jeszcze chyba nigdy tak w kość nie dostały. Teraz wiem, po co te 4 dniowe przerwy miedzy treningami.

Pozdrawiam,
Prysznic

"Sukces to 1% geniuszu i 99% potu"

Pozdrawiam,
Prysznic

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 336
Bym zapomniał muszę dokładnie zmierzyć dosiężny, co by był punkt odniesienia dla efektów treningu. Bede staral sie informować na bierząco o postępach. Może komuś się przyda do statystyk Jak zaczne brac jakies suplementy, to tez poinformuje. Teraz musze poczytac, co jeść, żeby tymczasem obyć się bez suplementów. To narazie tyle. Jak bedziecie mieli za dużo wolnego czasu i nie bedziecie wiedzieli co z nim zrobić, to napiszcie co i ile jeść (przypominam o mojej przypadłości hardgain'erowskiej). Dzieki stokrotne jeszcze raz.

Pozdrawiam,
Prysznic

"Sukces to 1% geniuszu i 99% potu"

Pozdrawiam,
Prysznic

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 980 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 12873
Witam
Przy przysiadach masz miec stopy rozstawione tak abys robil na pelnych stopach a z ustawieniem stop mozesz probowac np:2 serie stopy rownolegle i 2 serie stopy na zewnatrz. Tylko masz robic na pelnych stopach. Bo jak stajesz na palce to bardzo obciaza odcianek ledzwiowy.
A co do przerw to ja robilem miedzy seriami okolo 2 min.
A pomidzy cwiczeniami okolo 4-5 min bo zanim wszystko sobieprzygotowalem to zajmowalo troche czsu.
Co do lydek tu wazny jest ten ciezar, ale jak zrobisz nim gdzies 30 to tez bedzie dobrze a przerwy tylko wtedy kiedy sa potrzebne i jak najkrocej max 5 sek.

PZDRAWIAM. MrBUBU

"NiE mA oBiJaNiA cZaS sIę WzIąŚć Do PaKoWaNiA !

PZDRAWIAM. MrBUBU

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 336
Teraz już wszystko jasne. Jak to mówią, diabeł tkwi w szczegółach.

Pozdrawiam,
Prysznic

"Sukces to 1% geniuszu i 99% potu"

Pozdrawiam,
Prysznic

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 336
Witam. Jestem po drugim treningu dziś. Zmierzylem dosiężny po rozgrzewce=2km biegu. Wyszło, że mam 73 Zobaczymy, co przyniesie trening. marzy mi się wyskok 1m Zrobiłem 4 serie z 30kg. W 3 seriach wznoszenie łydek robilem 75x. Wydaje mi się, że ciężar jest za mały (tzn. czuc go w nogach, ale nie tak, jak sie tego spodziewałem). Dlatego na następny trening zwiekszam do 34kg. A może źle mysle? Moze jednak lepiej zrobic 6 serii z 30 niz 4 z 34kg? Co Wy na to? Przez następny miesiąc mam zamiar nie mierzyć postępu, żeby być mile zaskoczonym, lub wielce rozczarowanym. Ile moze przybyc cm wyskoku w ciagu 1 m-ca? Zaplanowalem sobie trening co trzeci dzień. Wydaje mi się, że tyle czasu wystarcza moim nogom na odpoczynek przed następnym. Nadal nie mam czasu poczytac o odpowiedzniej diecie. I mam nadzieje, że nie bedziecie sie gniewali, jak tu co jakiś czas bede dopisywal tego typu informacje i wlasne spostrzezenia oraz dopytywal sie o rozne takie rzeczy. Dzieki

Pozdrawiam,
Prysznic

"Sukces to 1% geniuszu i 99% potu"

Pozdrawiam,
Prysznic

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 336
Ja mam pytanie odnośnie ciężaru z jakim ćwicze. Wczoraj robilem z 36kg. 4 serie z przerwami 3min miedzy seriami i poszczegolnymi cwiczeniami w serii.

Moje spostrzezenie: po tych 4 seriach (ostatnia byla +10 powtorzen do wszystich ćwiczeń) nadal mialem sporo sił. Wsiadlem na rowerek i jeszcze nieźle pocinałem (jak na mnie ).

Czy to normalne? Czy powinienem zwiększyć obciążenie? Czy moze dodać ze 2 serie jeszcze. Cały trening zajmuje mi okolo 1,5h. Nie za bardzo mi pasuje zeby go jeszcze wydluzyc. Jak w takim razie dobrac obciążenie??? Czy na przyklad tak, zeby w czwartej serii drżały nogi ze zmeczenia? Podpowiedzcie, bo nie chciałbym marnować czasu

"Sukces to 1% geniuszu i 99% potu"

Pozdrawiam,
Prysznic

"Sukces to 1% geniuszu i 99% potu"

Pozdrawiam,
Prysznic

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja już przy 3-ciej serii padałem ze zmęczenia a tu jeszcze 1-2 jeśli robisz ostatnią serię z taką samą ilością powtorzeń i z takim samym ciężarem co pierwszą to znaczy że za lekko ćwiczysz zredukuj czas odpoczynku między seriami do 1,5-2min i będzie git , albo w ppierwszych seriach zakładasz duży ciężar i robisz w każdej po 10powtorzen na maksa ( jak dobrze zrobisz to w ostatnich seriach cieżar powinien być mniejszy )



Moderator działu "Sporty Ogólnorozwojowe"

[ Biali nie potrafią skakać ]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 336
Dzięki. Zwiększam zatem ciężar do 40kg. Zobaczymy co z tego wyniknie. Treningi robiłem co trzeci dzień (czułem się wypoczęty). Ciekawe, czy to się teraz zmieni.

A dla tych, którzy się wahają, czy rozpocząć trening siłowy mam parę słów: przez pewnien czas mialem klopoty z kolanami (4 m-ce zanim zacząłem trenować). Po rehabilitacji nadal mnie pobolewaly. Zauwazylem jednak, ze im wiecej mam za sobą treningów, tym bóle są mniej dokuczliwe i powoli ustają. Oczywiście wszystko delikatnie robilem na początku, ciężary zwiększam stopniowo, bez pośpiechu. Podzielam zatem opinię Hansa, że jeśli wykonuje się ćwiczenia z umiarem, głową i poprawnie, nie powinno się nic złego dziać. I potwierdzam również fakt, że stawy się wzmacnają (widzę to po sobie).

Zakupilem sobie chrząstkę rekina i profilaktycznie łykam 1 kapsułkę dziennie. Z suplementami się wstrzymuję narazie; ciekaw jestem efektow "na sucho". Potem łatwiej jest przekonac inne zainteresowane treningiem osoby do takiej jego formy.

Pod koniec miesiąca zmierzę dosiężny. Dla przypomnienia: 1 wrzesnia mialem 73cm. Ciekaw jestem postępu... ciekawe... Przyjmuje zakłady; mozecie obstawiać, że: 1) będę mile zaskoczony 2)bede zawiedziony

"Sukces to 1% geniuszu i 99% potu"

Pozdrawiam,
Prysznic

"Sukces to 1% geniuszu i 99% potu"

Pozdrawiam,
Prysznic

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tej chrzeastki bierz wiecej ! ja zarłem chyba 3 czy cus a ze skikiem powinno byc lepiej a z nabiegu mierzyłeś ?



Moderator działu "Sporty Ogólnorozwojowe"

[ Biali nie potrafią skakać ]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 336
Mowisz, zeby brac wiecej? Dzień w dzień 3 kapsułki? Powiedz, po co brałeś chrząstkę i jakie byly efekty?

"Sukces to 1% geniuszu i 99% potu"

Pozdrawiam,
Prysznic

"Sukces to 1% geniuszu i 99% potu"

Pozdrawiam,
Prysznic

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

BIKEMARATON - PRZESIEKA 06-08.IX

Następny temat

Koszykówka - przepisy i informacje

WHEY premium