Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 1100 razy
 • Autor

  Wyryta rana na twarzy.

 • Palo Santo
  • Pochwały:0
  • Nagany:0
  • Postów: 1
  • Na forum: 3 lata
  • LPA: 1

  Wysłano 4 IV 2012 19:38

  zgłoś naruszenie

  Cześć. Mam bardzo denerwujący i pilny problem, będę bardzo wdzięczny za Wasze opinie i porady!

  Około dwóch tygodni temu pracowałem na tokarce i poczas tej pracy na rękawie mojej bluzy znalazł się ostry stalowy opiłek, niezauważyłem go i przez nieuwagę podrapałem się rękawem po twarzy.

  Po pracy zauważyłem, że mam na twarzy długą rysę (sznyte) wyrytą w skórze. Sięga ona od lewego oka po lewe ucho, wygląda jak spory ubytek w skórze o głębokości około jednego do półtorej milimetra.

  Rzuca się w oczy i wygląda... paskudnie. Myślałem, że szybko się zagoi, znalazłem w domu jakąś maść na rany (Alantan Plus) i smarowałem nią twarz dwa razy dziennie (przed snem i przed wyjściem z domu).

  Niestety po dwóch tygodniach nie ma nawet minimalnej poprawy. Co mnie dziwi - rana nie krwawiła, ani nie pojawił się na niej strup, ale i tak nie zaczęła się goić.

  Chciałbym prosić o pomoc, dowiedzieć się co mogę zrobić żeby przyśpieszyć regenerację tego ubytku w skórze i co najważniejsze - co zrobić żeby na twarzy nie powstała blizna.

  Bardzo mi na tym zależy, ponieważ mam już kilka blizn na ciele, ale taka długa, wyryta krecha na twarzy lub blizna w tym miejscu martwiłaby mnie bardzo. Jestem gotowy spróbować wszystkiego żeby tylko się tego pozbyć!

  Czekam na Wasze odpowiedzi!
  0
 •  81.190.61.*
  Anonim

   Wysłano 5 IV 2012 10:53

   zgłoś naruszenie
   Ja mam taką szramę pod okiem od noża . Smarowałem tribiotykiem , to taką maść nie droga z 3 antybiotykami . Stosowane też do smarowania tatuaży aby się szybciej goiły . Co do blizny , miałem jakieś maści aby jej zapobiec ale raczej nie dały efektu w mym przypadku . Nie wiem jak to wygląda u Ciebie ale u mnie jest to mało widoczne , nie rzuca się tak bardzo w oczy . Pozdrawiam
   0