SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyniki rezonansu

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1009

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 105 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 896
Witam od 2 latach zmagałem się z bólem pleców chodząc po lekarzach, fizjoterapeutach którzy no nie pomogli aż wreszcie zrobiłem rezonans(Wyniki na dole) i nie takie mam pytanie. Do kogo się zgłosić i jak to leczyć ? Lekarz pierwszego kontaktu, ortopeda, czy fizjoterapeuta

Mile widziane propozycje lekarzy z okolic Nysy, albo Opola ;)

WYNIK REZONANSU:
1.spłycenie fizjologiczne kyfozy piersiowej kręgosłupa
2. Niewielkie wyostrzenia na przednich krawędziach trzonów kręgów piersiowych
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
Wg mnie dobry fizjoterapeuta. A robisz jakiekolwiek ćwiczenia rozciągające/wzmacniajace/korekcyjne/rehabilitacyjne? Jeśli tak, to jakie? Leczy się najczęściej odpowiednio dobranymi ćwiczeniami.


Zmieniony przez - xorton w dniu 9/2/2018 9:49:23 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 105 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 896
Nic nie robię, a chciałem to w jakiś sposób rozciągać w stylu takim jak rozpiętki może? ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
Moja profilaktyka dbania o kręgosłup uwzględnia (kolejność losowa): rollowanie mięśni przy kręgosłupie orzeszkiem, rozciąganie dwugłowych, czworogłowych, zginaczy bioder, thorasic extension, silne i rozciągnięte mięśnie szyi, spanie na płasko, wzmacnianie brzucha, pośladków, prostowników grzbietu, rozciąganie kręgosłupa w ćwiczeniach rotacyjnych, okazjonalne ćwiczenia asymetryczne na skoliozę, spacer, odpowiednie dobrane warianty ćwiczeń siłowych.

A co Ci by pomogło, to już musisz sam poszukać ćwiczeń i potestować albo od fizjoterapeuty zestaw ćwiczeń dostać. Pełno jest materiałów na ten temat, np. Artykuły SFD czy na YT. Bez gimnastyki to większość osób będzie miało problemy z kręgosłupem w dzisiejszych czasach. U mnie we Wro są też w różnych miejsach zajęcia gimnastyczne typu "Zdrowy kręgosłup".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
W samym oposie nie ma nic szczególnego co by powodowało dolegliwości bólowe , jak dotychczas wyglądała fizjoterapia oraz jakie są dokładnie objawy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 105 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 896
Jeśli chodzi o bark to jest taki dziwny ból jakby łamiący taki ciężki rwący i rzadko się pojawia, a na plecach pojawia się w roli kłucia i jak się prostuję taki dziwny ból jakby mi coś wbito i nie mógłbym tego wyciągnąć (nie wiem jak to opisać :D) i przy noszeniu cięższych rzeczy takie objawy jakby mrowienie, pękanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
A druga kwestia o którą pytałem, jak wyglądała dotychczasowa fizjoterapia którą miałeś ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pomoc, badania krwi, brak libido, senność.

Następny temat

Uraz (chyba) mięśnia skosnego od strony plecow

WHEY premium