SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Wyniki badan Echo ???

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1597

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 315 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 25709
Temat zakładam tu bo lubie ten dział

Wyniki ECHO , jak wam to wygląda ? Ostatnio miałem troche cisnienie saa zadnych nie bylo z rok i miałem przerwe z treningiem z 4 miesiace zaczaęłm w listopadzie po miesiac wziałem m drola brałem tylko 3 dni i miałem takie cisnienie ze odstawiłem ( nie miałem dostepu do srodkow farmakologicznych na cisnienie ) i od tamtej pory cały czas" slysze " serce . Cwicze dalej ale nie tak intensywnie nie mam za bardzo jak zmierzyc cisnienia sobie.. ale jak juz zbadam to nie jest ono az tak wysokie do 140/85 max i to jakis czas po wysiłku. Biore czosnek , ekstark jemioły , omega 3 . Chodzi mi o to czemu czesto " slysze " bicie serca ? moze juz sam sobie troche wkrecam ciezko powiedziec ogolnie ostatnio duzo stresu mam i duzo alko bylo..

Lewa komora
wynik późnorozkurczowy 53/32 mm ( N<5,6 cm)
kurczliwość dobra
frakcja wyrzutowa 70% ( N 53-77%)
przegroda międzyżebrowa 11/14mm ( N<1,2cm)
ściana tylna 10/18 mm ( N<1,1cm)

Zastawka aortalna
wymiar pierścienia 30 mm ( N <3,7cm)
separacja płatków 22mm ( N> 1,5 cm)

Lewy przedsionek
wymiar przednio tylny 37mm ( N<4,0cm)

Prawa Komora
wymiar rozkurczowy 24 mm ( N<2,5 cm)

Zastawka Mitralna - fizjologiczny przepływ zwrotny E 92,5 cm/s A 38,3 cm/ s E/A 2,42 DT 192 ms

Zastawka T. Płucnej V max 136/s AccT 112 ms

Inne pomiary
wymiary jam serca w normie . Kurczliwość i relaksacja lewej komory w normie . Funkcja zastawek prawidłowa . Przestrzeń osierdziowa wolna.

Badnia robił mi kardiolog mówił ze wszystko w porzadku nawet nie zdazyłem spytac o nic tylko sie zmył . Lekarz rodzinny powiedział że separacja płatków "jest cos zła" wg mnie wymiar jest dobry . SPytałem go czy dalej moge ćwiczyc powiedział ze nie jest to wskazane jedynie jakies lekkie treningi . Co Wy o tym myslicie bo miałem zamiar w przyszłości wejść na jakis cykl a dokładniej zrobic " dwutygodniowke " robiłem juz 2 takie cykle i jestem b. zadowolony . Czasem mam wrażenie ze jak juz sobie mierze to cisnienei to ono samo wzrasta z obawy o wynik .

Mam nadzieje że jest wszystko jasno napisane , nie skanowałem wyników bo cięzko je zobaczyc..

Pozdrawiam wasz Leszek

-----
Masa z tobą
-----

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
miczelx ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 921 Napisanych postów 35146 Wiek 78 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 814700
Moze bys raczej zapytal lekarza o interpretacje badania.

BO LEPIEJ BYSMY STOJAC UMIERALI NIZ MAMY KLECZAC NA KOLANACH ZYC!

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 315 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 25709
no własnie pytałem.. masz wyżej napisane

-----
Masa z tobą
-----

napisał(a)
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 9928 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 56496
Czasem mam wrażenie ze jak juz sobie mierze to cisnienei to ono samo wzrasta z obawy o wynik

nie jest to nic nadzwyczajnego i jest jak najbardziej możliwe

Zwycięstwo to piękne słowo dla którego polec musi wielu..

Pozwól mi mieć to nieszczęście by przekonać się o tym
że więcej hajsu to większe kłopoty..

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 427
Badania masz jak najbardziej w normie, tylko wymiary serca masz w granicach normy ale jeszcze są spoko(wiekszosć ludzi z nadciśnieniem ma lekkie przerosty). Pamiętaj że słuuchaj kardiologa a nie koniowala "rodzinnego", to że czujesz serce moze być spowodowane(i jest najprawdopodobiej):
- stes/ nerwica
- niedobory magnezu(zacznij REGURALNIE brac np. aspargin koszt ok. 6 zł to magnez z potasem)
- mozesz mieć wypadanie płatka zastawiki mitralnej(ale watpliwe to jest), przy takich odczuciach(80% ludzi zwalszcza kobiet to ma i nawet nie wie i nie czuje) nic powaznego
także bierz się do roboty Panienko
bo dwie najwazniejsze rzeczy z tego badania masz w normie a mianowicie wielkosć komór i EF(czyli frakcja wyrzutowa- dla "chłopka roztropka" mówiąc wydajnośc pracy serca)
140/85 to bym nie przesadzł ze jest to wysokie cisnienie facet to facet a nie ***** one mają niskie zacznij sie bać jeśli dolne regularnie będzie wynosić ponad 90 lub sporadycznie koło 100 WTEDY WAL DO LEKARZA i nie daj mu się zbyć z gabinetu bez skierowania na holter cisnieniowy!!!

There's no other way to live and win- Only Fight, no rules, no mercy.
One destination- Never back down

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 33 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 493
xNicox SOG , swietny post !!! pozdro
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 427
po cichu odbiję żeby nie było

There's no other way to live and win- Only Fight, no rules, no mercy.
One destination- Never back down

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trenadrol po SAA, czy warto?

Następny temat

Dwa krotkie cykle

Intermittent Fasting - zasady i przykładowy jadłospis Intermittent Fasting - zasady i przykładowy jadłospis 120kg Kevin Levrone - przed ostatnim startem w karierze 120kg Kevin Levrone - przed ostatnim startem w karierze Dlaczego warto robić przysiady, jak poprawnie wykonać przysiad? Dlaczego warto robić przysiady, jak poprawnie wykonać przysiad? Dieta paleo - Zasady, jadłospis. Plan ewolucyjnego dziedzictwa Dieta paleo - Zasady, jadłospis. Plan ewolucyjnego dziedzictwa Czy jesz za dużo cukru? 6 niepokojących oznak Czy jesz za dużo cukru? 6 niepokojących oznak Migdałowe Ferrero Migdałowe Ferrero Czy dbasz o swoje nerki? Czy dbasz o swoje nerki? Błędy na siłowni, które mogą doprowadzić do kontuzji Błędy na siłowni, które mogą doprowadzić do kontuzji