SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wynik badań wydolnościowych a oddanie krwi

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1059

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 360 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8632
Witam!

W przyszłym tygodniu mam testy wydolnościowe dla ratownika górniczego składające się z testu harwardzkiego oraz jazdy dziesięciominutowej ostrej jazdy na rowerze, po której bada się jak szybko tętno wraca do normy. Oprócz tego jestem honorowym dawcą krwi. Oddaje regularnie co miesiące. Na dniach wypada mi termin. Czy mogę oddać krew przed badaniami, czy lepiej poczekać?? ma to jakiś związek z np lepszym transportem tlenu czy coś w tym stylu. Może jakiś ekspert się wypowie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 3926 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28444
lepiej poczekaj
poziom hemoglobiny we krwi wraca do normy minimalnie po 1-2 tygodniach z tego co czytałem

mniej erytrocytów=mniejsza wydolnośc tlenowa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 360 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8632
czyli im więcej krwi tym lepszy transport tlenu do mięśni tak??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 3926 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28444
objętościowo wszystko wraca do normy wmiare szybko ale ilość składników komórokwych jest mała

np. biegacze wyjeżdzają w góry 3000m.n.p.m gdzie ilość tlenu jest mniejsza, by tam trenowac, ich erytrocyty zwiekszają swoją ilośc bo muszą transportować więcej tlenu

poźniej taki biegacz wraca do swojego 500m.n.p.m i ma dużo większą wydolność

dlaczego?
bo ma więcej komórek krwi w obiegu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 360 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8632
spoko dzięki za odpowiedź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siłka w Gdańsku

Następny temat

Jak dojsc do czego takiego

WHEY premium