SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyliczanie makroskładników pokarmowych

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

Ilość wyświetleń tematu: 1904

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 83
Witam, To mój pierwszy post na tym forum a więc chciałbym się z wami przywitać :) Małymi kroczkami próbuje ułożyć sobie dietę na redukcję Przystanąłem na wyliczaniu makroskładników, bo nie wiem czy wszystko obliczyłem tak jak potrzeba. Chciałbym, abyście to sprawdzili i skorygowali. Ok więc zaczynamy:

Jako iż teraz codziennie jestem aktywny fizycznie wtorek , czwartek 2 godz trening kicboxingu , poza tym codzienne bieganie i jazda na rowerze moje zapotzrebowanie kaloryczne wynosi 3452 Kcal dzienne.

Białko (2g/kg)
Czyli przy wadze 80kgx2 = 160g 1gram = 4kcal czyli 160x4= 640 kcal BIAŁKA.

Węglowodany (5g/kg)
Waga 80kg x5g =400g 1gram= 4kcal czyli 400x4= 1600 kcal WĘGLOWODANÓW.

Tłuszcze
A resztę naszego zapotrzebowania będą stanowić tłuszcze( 1g tłuszczy to 9kcal), czyli : 3452kcal-640kcal-1600kcal=1212kcal
1212/9=135g tłuszczy


640(Białko)+1600(Węglowodany)+1212(Tłuszcze)= 3452 kcal


Przepraszam, że zawracam głowę... Lecz czytając układanie diety po jakimś czasie robi się mętlik w głowie co ile gram ile % itd, a chciałbym abo było zrobione w miarę OK ;)
Proszę o pomoc, dziękuje i Pozdrawiam ;))
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 221 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5961
Jak na redukcję znacznie za dużo węgli :]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 251 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4985
ja preferuje inna forme 3g ww / 2,2 b / 1 t

'Vide Cul Vide'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 83
Czyli jak dać więcej białka , a mniej węglowodanów ? sbtdogoryleb właśnie niewiem jak rozdzielić ilość gramów na kilogram poszczególnych makroskładników , w jednym poradniku przeczytałem tak jak napisałem , a w innym jest inaczej , a gdzieś na forum ktoś pisał jeszcze co innego i właśnie dlatego napisałem tutaj , żeby poradzić się w razie czego jak co zmienić :)

P.S. Kiedyś jak robiłem taką pół dietę , korzystałem z kalkulatora czy to tabeli , mniej więcej to wyglądało tak , że wybierało się np Ryby > Łosoś i pokazywały się poszczególne wartości odżywcze i można było dodać do listy dań czy coś takiego. Wiem , że był taki niebieski wygląd... Podeśle ktoś może linka ? prewertowałem całe praktycznie forum i nie mogę tego znaleźć :/

Zmieniony przez - Zajbastu w dniu 2012-03-11 18:36:04
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta - prosze o pomoc

Następny temat

Dieta/Wytrzymałość / ładny brzuszek

Wiecej