SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Wyciskanie sztangi w leżeniu nie wchodzi

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1971

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 134 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 502
Od zawszę wykonywałem wyciskanie sztangi w leżeniu. Nigdy się tym nie przejmowałem ale teraz czuje że ćwiczenie mi w ogóle nie wchodzi. Inne ćwiczenia aż mi rozrywają mięśnie a tutaj poza tym że musiałem ściągnąć 14kg ze sztangi to ćwiczenie nie działa. Wykonuje rozpiętki przed tym ćwiczeniem jako zasadę wstępnego zmęczenia mięśni. Co jest waszym zdaniem??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
apokalipsa NUTRIFARM Moderator
Ekspert
Szacuny 324 Napisanych postów 37205 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 124606
a w jakim celu to wstepne zmęczenie stosujesz?

ogólnie rzecz biorąc nie można treniowac jednostajnie; zawsze musza byc jakies zamiany; czy to ćwiczeń, metod, nawet powt. czy serii, technik itp...

dobrą zmianą- lecz odpowiadam niejako mechanicznie wobez skąpości info od ciebie- byloby przesiąśc sie na pompki na poręczach, albo wyc. glową w dół, ew. pozostawienie plaskiej ale zmiana stylu, ew. wymiana sztangi na sztangielki.
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 134 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 502
Tylko najgorsze jest to że przy zmianach techniki np na wolniejsze powtórzenia zmiany ilości powtórzeń zmian masy sztangi jedynie mięśnie ramion coraz mocniej pracowały ponieważ było czuć ich intensywna pracę.

Wiem o tym co napisałeś i stosuje to od zawsze. Wyciskanie sztangielek było wykonywane i również nic nie dawało. Jutro o 17 mam trening sprawdzę jeszcze raz co jest grane i może coś dopisze
napisał(a)
Początkujący
Nie ma różnicy...chyba będe musiał zrezygnować z tego ćwiczenia
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 421
ale chodzi Ci o wyciskanie w leżeniu ogólnie czy wyciskanie na płaskiej? bo po samej płaskiej nie ma co sie dużo spodziewać... sam teraz trenuje tylko to ćwiczenie na klate (brak lepszego sprzętu)i prawie stoję w miejscu. Zmiana kąta ważna rzecz...
napisał(a)
apokalipsa NUTRIFARM Moderator
Ekspert
Szacuny 324 Napisanych postów 37205 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 124606
...a także po jednym treningu nie wyciagałbym ostatecznych wniosków, może wykonywales je nie tak do końca jak nalezy, trzeba tez troche dostosowywac -powiedzmy- styl wykonania kazdego ćwiczenia niejako pod siebie...
a i kąt także

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2009-12-09 19:43:22
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1830 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 7377
Dodam od siebie tylko, że ja w tej chwili bardziej czuję klatę na wyciskaniu na skosie górnym niż na płasko-chociaż biorę tam zdecydowanie mniejszy ciężar, a bynajmniej technike mam poprawną i tu i tu.
napisał(a)
Początkujący
Wykonuję ćwiczenie na płaskiej ławce. A co zmienia zmiana kąta nachylenia ławki??
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1830 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 7377
Skupiasz się wtedy na innej części klatki-wiadomo, że jeżeli zrobisz małą część klaty, to i pompa będzie mała[ale oczywiście strzeż się zajazdu]. Zatem będziesz miał wrażenie, że"mało wchodzi".
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 262
napisał(a)
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6529 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36902
Ja tam już porzuciłem wyciskanie leżąc jako ćwiczenie na masę Daję je do planu po to, żeby wynik poprawiać

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Klata+ramiona

Następny temat

Zakwasy

Anna Karcz- długo wyczekiwany powrót! Grzegorz Kępa- "oczyszczenie" branży Paige Hathaway na stole operacyjnym! Suplementacja na odchudzanie - Johimbina Suplementacja a timing - czyli co i w jakich porach dnia spożywać Waxy maize, vitargo vs carbo – o co tu chodzi? Nietypowe metody regeneracyjne Oleya Indeks glikemiczny i indeks sytości