SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wybór pomiędzy orzechami laskowymi, a włoskimi

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 980

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 24
Dla człowieka o prawie wzorowej budowie ektomorficznej, co przekłada się na nacisk w budowaniu masy mięśniowej, które orzechy są zalecane?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1119 Napisanych postów 3769 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68371
Bardziej pomagają laskowe, szczególnie jeśli do lasu jest daleko i trzeba iść piechotą, żeby ich nazbierać .

A poważnie, to orzechy przeważnie mają jakieś ciekawe składniki odżywcze, bo to są nasiona i musi z nich powstać powstać kompletne, nowe życie. Duże nasiona to duże zapasy rozmaitych składników odżywczych... Dlatego wegetarianie czy weganie bardzo je sobie cenią.
Niektóre mają więcej wapnia, inne magnezu czy selenu.
Kwestia polega na tym, czego potrzebuje w danym momencie jakaś osoba - magnezu, może wapnia, a może tłuszczy i witamin z orzechów (np. z grupy B)...
Jeśli nie ma konkretnych niedoborów, to sensownie jeść różne orzechy, bo każde coś innego i dobrego wnoszą.

O nerkowcach czytałam kiedyś, że pomagają w odchudzaniu i zapobieganiu cukrzycy, bo poprawiają wrażliwość insulinową. W necie na pewno coś będzie...
Włoskie to bogactwo witaminy E - działają antyalergicznie, pomagają w chorobach skórnych, odmładzają...
Inne też pewnie mają jakieś unikalne cechy.

Jedynie trzeba unikać podpleśniałych, nieświeżych (z tego względu fistaszki są niedobre, bo zanieczyszczone pleśniami). Toksyny z pleśni mogą być dla człowieka zupełnie niewyczuwalne smaku, dlatego są groźne. Zjadamy je nieświadomie, np. w maśle orzechowym zrobionym ze złej jakości orzechów.
Natomiast zjełczałe tłuszcze ze starych orzechów są obrzydliwe, trudno by to było zjeść nie zauważając, że coś jest nie tak.

Orzechy jako nasiona zawierają też fitoestrogeny - w małych ilościach nam sprzyjają, w dużych przyczyniają się do tycia. Dlatego jak ze wszystkim - warto zachować umiar.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Do tego jakie orzechy spożyjesz somatotyp nie ma znaczenia...
Laskowe, włoskie, nerkowce, brazylijskie ...byle nie arachidowe (które tak na prawdę orzechami nie są, a bardziej strączkami).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349848
Wybierz takie, które Ci smakują i będą się wpasowywały w proporcje KT w Twojej diecie.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 24
blue hop, nawiązywałem do tego, że laskowe pomagają w odchudzaniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349848
W odchudzaniu pomaga też woda, pomagają przyprawy, pomaga nawet kurczak jak się uprzemy , tyle że to nie są kluczowe czynniki i to, że słyszałeś że orzechy X coś tam robią(ja osobiście nigdy nie słyszałem czemu akurat te mają pomagać) niczego tu nie zmienia.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Mnie nie pomagają

tak samo jak zielona herbata niby wszędzie napisane że ma takie i owakie właściwości, ludzie piją litrami i nic się nie dzieje, nadal są otyli, wiele produktów może wspomagać pewne procesy i na tym się konczy, bez ogarnięcia odżywiania nic nie pomoże.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 24
Mogłeś mi jeszcze napisać, że niejedzenie też pomaga w odchudzaniu, to już by całkowicie położyło obecną tu merytorykę . Doprawdy, przezabawny ekspert.


Zmieniony przez - dolor512 w dniu 2016-09-08 16:05:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Laskowe, czy włoskie - jeśli masz dobrze zbilansowaną dietę to i te i te pomogą Ci schudnąć.
Wliczone oczywiście w bilans.
Natomiast nie zaprzątałabym sobie głowy, tym które pomagają schudnąć, bo jak już zostało napisane wiele rzeczy może wspomagać (ja o wspomaganiu orzechowym nie słyszałam), natomiast liczy się ogół diety, nie to jakie orzechy spożyjesz.
3

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Ważne są proporcje kwasów tłuszczowych w diecie. Na nie zwracaj uwagę dobierają źródła tłuszczów w diecie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 1076 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 17704
Dopne sie, czy migdaly na noc ok 21 to dobra opcja, zawieraja jakies tam ww a na redu jestem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Pytanie, kto powiedział, że na redu nie można jeść ww (orzechy to , głównie tłuszcze ) http://potreningu.pl/articles/2664/-jedz-wegle-na-noc--i-chudnij to artykuł troszkę rozjaśniający, dlaczego warto jeść węglowodany na noc


Zmieniony przez - blue_hope w dniu 2016-09-08 20:15:33
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sprawdzenie składu masła orzechowego

Następny temat

masa, rzeźba a może jeszcze coś innego?

WHEY premium