SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Wybór odżywki

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1452

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 330 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3741
Witajcie. Pomozcie wybrac odzywke/odzywki na mase. Niestety bede mogl cwiczyc tylko 3 tyg na silce a na ferie mam przerwe i na ten okres szukam czegos na mase. W domu to tylko pompki w ferie. Kwota do 120 zl na poczatek. prosze o konkretne nazwy.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Początkujący
po feriach oczywiscie bede dalej cwiczyl
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 6212 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 49212
jak masz braki w diecie ( jesli taka masz ) to jakis gainer ;]
napisał(a)
Początkujący
diete mam tylko lekka, ze wzgledu na brak czasu. A jakies bialko?? Konkretna nazwa jakas
napisał(a)
Początkujący
Co konkretnie (nazwa)?? Po 3 tyg beda jakies efekty czy to za krotki czas?? Co najlepsze do 120 zl? POMOCY!!!
napisał(a)
faftaq Dietetyk-SFD Moderator
Ekspert
Szacuny 1410 Napisanych postów 35562 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 150755
jak masz braki kaloryczne to kup to czego ci brakuje. jak brakuje ci mwegli z normalnego zarcia - wez gainera, jak bialka - wez biualko, jak tluszczu - kup olej lniany albo oliwe z oliwek. nikt nie oszacuje brakow za ciebie
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 6212 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 49212
napisz czego ci brakuje wtedy sie cos poradzi... :)
napisał(a)
Początkujący
a skad ja mam wiedziec czego mi brakuje... Mysle ze mam za malo energii na treningu i przed nastepnym treningiem bola mnie lapy... Czego mi brakuje?
Wegli i bialka?
Co jest najlepsze na zrobienie masy?
napisał(a)
Ekspert
Szacuny 1410 Napisanych postów 35562 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 150755
najlepszy i obowiazkoy jest dodatni bilans kaloryczny. musisz jesc wiecej niz potrzebujesz na codzienne wydatki energetyczne. jak widzisz, ze brakuje ci w diecie jakiegos makroskladnika i nie jestes w stanie z jakis przyczyn dostarczyc go drogą naturalną (wypadaloby obliczyc dzienne zapotrzebowanie), to dorzucasz gainer lub odzywke bialkową/bulk, albo jakis tluzcz do diety. proste - tak sie robi mase.

odzywki takie jak gainer - to posilki w proszku, do szybkiego przygototowania, maja podobna wartosc jak bulka z serkiem, ale sa wygodniejsze. niestety - ustepuja troche naturalnemu pozywieniu iloscia prozdrowotnych zwiazkow ktore w nich wystepuja, dlatego nalezy je stosowac tylko jako uzupelnienie a nie jako podstawę.

idz do dzialu odzywianie i poczytaj podwieszone tematy
napisał(a)
Początkujący
juz to czytalem... Nie mam mozliwosci trzymania dokladnej diety. skoro brokuje mi energii i bola mnie lapy to potrzebne sa mi wegle i bialko, tak?? Tyle mi wystarczy.
napisał(a)
Ekspert
nie wiem. nie musisz trzymac dokaldnej diety., oblicz zapotrzebowanie, wez pod lupe kilka przecietnych dni ze swojego zycia i zobacz czy wszystko gra z kaloriami. jak barkuje - dorzuc tego czego brakuje.

jak barkuje wegli - a dasz bialko - to niepotrzebnie bedziesz tracil aminokwasy na potrzebu energetyczne

jak brakuje bialek - a orzucisz wegli, to miesnie nie beda rosnac - tylko tluszcz.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mleko w proszku

Następny temat

CYKL : ) SPRAWDŻ!!:)

Co zamiast ryżu na masę? Co zamiast ryżu na masę? Dlaczego zmarł Rich Piana? Nadciśnienie - ukryty zabójca kulturysty Dlaczego zmarł Rich Piana? Nadciśnienie - ukryty zabójca kulturysty Nie mogę przytyć - dlaczego? Nie mogę przytyć - dlaczego? Olej kokosowy a cholesterol Olej kokosowy a cholesterol Schab czy kurczak? Schab czy kurczak? Odżywka białkowa - w jakich porach spożywać? Odżywka białkowa - w jakich porach spożywać? Rosyjski Popeye Rosyjski Popeye Żurawina - właściwości i zastosowanie Żurawina - właściwości i zastosowanie