SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystko o pływaniu

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 163287

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 34
a ok, już się bałem, że napiszesz co powinienem, jeść..a ujemny bilans, to wiadomo :D

Dziękuję :)

PZdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 825 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 33983
Witam poczytałem troche tego tematu ale nie znalazłem odpowiedzi a niechciało mi sie całego tematu przewracac jestem teraz na redukcji i jako Aeroby czesto wybieram basen mam pytanie na temat Jacuzzi i sauny lepiej jest isc do tych miejsc po pływaniu czy przed
Często ide na basen zaraz po siłowni ponieważ znajduje sie w tym samym budynku sauna,itp. również

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 34
ok, dzięki. ujemny bilanas, czyli jeśc mało, głównie owoce i warzywa?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 1264 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16210
Ronney88 sauna czy jacuzzi ma się ni jak do redukcji no chyba że chodzi ci o poprawę samopoczucia, czy szybszą regenerecję po treningu, sauna powoduje pocenie się a co za tym idzie utratę wody z organizmu, a nie tłuszczu, ja bym chodziła przed głównie dla tego żeby nie czuć zapachu chloru, zresztą według mnie po pływaniu takie profilaktyki nie mają jakiegoś większego sensu pływanie samo w sobie rozluźniające nawet jeśli twój trening jest bardzo intensywny to z punktu widzenia samopoczucia, obciążenia i przeciążeń jesteś na lepszej pozycji niż biegacz czy chodźby kolarz, wzniosek jest jeden zostaw sobie te praktyki po innych ćwiczeniach, cyba że koniecznie chcesz poprawić samopoczucie ale w takim wypadku to czy pójdziesz przed czy po zależy już tylko od ciebie


semilunare najlepiej wylicz swoje zapotrzebowanie zacznij od bilans na zero dadaj ćwiczenia i zobacz jaka będzie reakcja organizmu. Warzywa możesz jeść i owszem, owoce raczej unikaj (fruktoza jest cukrem prostym który powoduje szybki skok insuliny i nagły jej spadek jesteś po niech szybciej głodny a i tłuszcz się łatwiej odkłada) owoce tylko rano i potreningowo, ogólnie dieta powinna być urozmaicona oparta na węglowodanach złożonych, białku i zdrowych tłuszczach najlepiej gdy poczytasz trochę tematów szczególnie tych podwieszonych z działu odżywianie i odchudzanie

ktoś inny może nas uczyć i wskazywać nam drogę ale pracę musimy wykonać sami

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 798
Siemka! z nowym rokiem postanowiłem wrucic do pływania na zawody i mam pytanie do was :P bo nie pływałem z rok juz i jaki trening siłowy poprawił by szybkość i sile w pływaniu ?? a także czy bieganie pomaga tez ?? thx za odp :) ii szczęśliwego nowego roku ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 1264 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16210
Witam!
Każdy trening wykonywany na lądzie może być ewentualnym uzupełnieniem/urozmaiceniem. jeśli chodzi o siłę, to zwróć uwagę na nogi, obręcz barkową, brzuch, i plecki. Bieganiem właściwie nic nie daje, można powiedzieć, że działa to tylko w jedną stronę, pływanie pomaga w utrzymaniu kondycji biegowej również ale w drugą stronę nie zauważyłam żeby coś się zmieniało. Jeśli chodzi o wodę to przede wszystkim pływanie, pływanie i dobra technika sprawdza się najlepiej

ktoś inny może nas uczyć i wskazywać nam drogę ale pracę musimy wykonać sami

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 86 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 978
Jaki czas na 50 m dla dziewczyny jest przyzwoity? (nie trenuję, chodzę rekreacyjnie, pytam z ciekawości)

"Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy." (Kubus Puchatek)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 183
na 50 m jakim stylem? ile masz lat?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 117
O, widze ze ktos odpisal to ja cos powiem...
Chodze na zajecia Total Immersion , pewnie znacie, i tam tylko technike cwicze, 2x w tygodniu po 45min.
I tak:
50m kraul - 32s
50m delfin- 36s
a zabka i grzebietem nie plywam.
O i ja mam basen 25m to z nawrotami to jest... To dobrze czy nie? Na sama techinke? Mam 15 lat, 182cm wzrostu i 76kg wagi.
Bede wdzieczny jak ktos odpowie:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 183
To zależy od tego jakie są twoje ambicje:) jak robisz to tylko dla siebie, nie masz zamiaru startować na zawodach i walczyć o miejsca na podium, to moim zdaniem jak na to jak mało czasu spędzasz w wodzie to dobrze:) na każdym basenie na jakim się nie pokażesz w godzinach ogólnodostępnych na pewno wzbudzisz zainteresowanie:) a jeżeli chcesz się porównać do czegoś to tu zamieszczam tabele http://www.polswim.pl/new/img/100316085504_klasyfikacja_2010_2012.pdf :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ósema....

Następny temat

wyprawa do Norwegi - Nordkap

Wiecej