SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystko o pływaniu

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 163293

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 579
Witam
Mam takie pytanie odnośnie nauki pływania poniewważ od nie dawna uczę się pływać kraulem i jestem na etapie pływania na boku z zanurzaniem i wynurzniem głowy na boku. Jednej rzeczy nie mogę załapać kiedy wynurzam głowę nos jest w takiej pozycji że woda bez problemu nalewa się do środka i oczywiście wtedy zaczynam się krztusić. Przepływam kilka metrów wykonuję tą czynność i się zatrzymuję od razu. Może jakies rady?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
źle wynurzasz głowę weź deskę i rób oddechy raz na jedna strone potem wydech do wody i wdech na drugą brodę staraj się mieć blisko klatki piersiowej gdy ją odwracacasz przylega do ramienia zresztą jeśli wykonujesz ruch napłynięcia ręką sama będzie Ci się przyklejać do ręki inaczej nie umiem wytłumacyć

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 822
Witam, mam pytanie jak doskonalic technike kraulem - moj problem to ze lewa reka idzie b. nienaturalnie w wode, albo od razu ja prostuje i 'bije wode' albo mam w polowie ruchu nadgarstek wygiety do tylu.
Co polecilibyscie jako cwiczenia, mam łopatki+pływak, dokładanka kraulowa wychodzi smiesznie, jeszcze gorzej niz normalnym stylem. Trener zalecil mi staranie sie o tzw. wslizg ta reka do wody, jednak nadal jest kiepsko.

A druga sprawa, to ze pływam delfinem sprinty, a ostatnio zauwazylem ze wykonuje ruchy jak na 400 m, za gleboko wchodze w wode, jak skrócic ruch, u mnie nie wychodzi to naturalnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 13
Niedługo idę na kurs Młodszego Ratownika WOPR .
Mam takie pytanko czy na tym kursie można używać okularków pływackich ???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 1264 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16210
Co polecilibyscie jako cwiczenia, mam łopatki+pływak, dokładanka kraulowa wychodzi smiesznie, jeszcze gorzej niz normalnym stylem. Trener zalecil mi staranie sie o tzw. wslizg ta reka do wody, jednak nadal jest kiepsko.

Jeśli dokładanka idzie kiepsko znaczy, że ze stylem jest jakiś kłopot, musisz ją wyświczyć,
ćwicz na samych łapach raz jedną raz drugą strone
co do motyla mozesz poćwiczyć głębokośc wchodzenia stosując albo
- łapy do żaby nogi delfin
- łapy kraul nogi delfin
może coś pomoże



Niedługo idę na kurs Młodszego Ratownika WOPR .
Mam takie pytanko czy na tym kursie można używać okularków pływackich ???

Na wszelkich zaliczenia i egzaminach nie możesz na pewno jeśli chodzi o same ćwiczenia zależy od humoru instruktora

Zmieniony przez - iza121 w dniu 2009-04-13 21:23:07

ktoś inny może nas uczyć i wskazywać nam drogę ale pracę musimy wykonać sami

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 870 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14404
Jaką byście polecili suplementację w pływaniu długodystansowym podczas treningów ? I jak ma wyglądać taka suplementacja w samym okresie przedstartowym i podczas startu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 34
Cześć,

Pływam już od jakiegoś czasu, i szczerze mówiąc, ruch po za wodą nie za specjalnie mi się podoba.
Jestem Ratownikiem WOPR, więc świadczy to o tym, że całkiem dobrze sobie radzę w wodzie:)

Mam pytanie, może akurat nie na to forum, ale nie znalazłem odpowiedniego :) chodzi o to, że przez ten rok, pływałem, ok raz w tyg przez 60min, a wciągu tyg. tryb siedzący, chcę zrzucić brzuszek :D mam 180 i 73 kg. Jak mam pływać, żeby to zrobić? interwały? czy pływać non stop przez jakieś 1.5h? jak najszybciej, jak najlepiej? z góry dzięki za pomoc :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 1264 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16210
BARTLEY8 po pierwsze staraj się dostarczać składników z pożywnienia, dodatkowo drzuć jakieś witaminki, ewentualnie carbo, chyba że chodzi ci o coś konkretnego

semilunare po pierwsze pływać min 3razy w tygodniu, oprócz tego dobra dieta interwały też możesz dorzucić jeśli kondycja pozwala

ktoś inny może nas uczyć i wskazywać nam drogę ale pracę musimy wykonać sami

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 34
dobra, dieta? blee a bez dobrej diety się nie da...

interwały dam rade;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 1264 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16210
jeśli nie będziesz na ujemnym bilansie to chodźbyś nie wiadomo co robił nie schudniesz, bilans się liczy

ktoś inny może nas uczyć i wskazywać nam drogę ale pracę musimy wykonać sami

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ósema....

Następny temat

wyprawa do Norwegi - Nordkap

WHEY premium