SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystko o pływaniu

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 163285

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Mądrze rzeczesz sog .

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 786 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3354
jak to tak sog bez abona?

troche sie doksztalcilem i musze uzupelnic swoja wypowiedz, calkiem niedawno stwierdzon ze od samego poczatku intensywnego wysilku zachodza procesy beztlenowego "spalania" glikogenu.
czemu to pisze? bo chce podkreslic role odpowiedniej diety. czesto sprinetrzy wychodza z zalozenia ze najwaznjesze jest bialko (budowa i odbudowa miesni, naturalna kreatyna, stymulowanie ukladu hormonalnego) ale w mysl wyzej wspomninego bardzo wazne sa weglowodany. Jesli poziom glikogenu miesniowego/watrobowego nie bedzie wystarczajaco wysoki (odbudowany po ostatnim treningu) wydajnosc moze znaczaco spasc.
dlatego jeszcze raz polecam izotoniki z glukoza / fruktoza. oczywiscie tylko tym ktorym nie grozi otluszczenie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
No rzeczywiscie skonczyl mi sie - dostaniesz jak wykupie .

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 786 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3354
spoko... moje ego wytrzyma bez soga.

ale zeby nie bylo ze spamuje to napisze cos jeszcze. nie wiem czy wiecie ze istnieje (bardzo mocna ale tylko) hipoteza iz organizm ludzki reaguje na kazdy trening jak na trening wytrzymalosciowy? mam tu na mysli ze zawsze zwiekszamy wytrzymalosc, zawsze. nie da sie tego obejsc.
oczywiscie w zaleznosci od rodzaju treningu stopien owego zwiekszenia moze sie roznic, ale tak naprawde z punktu widzenia fizjologii roznica miedzy treningiem sprintera a maratonczyka jest niewielka.

oto jak bardzo sprytnie w 3 postach przeszedlem bardzo gladko z jednej strony barykady na druga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2234 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10857
gratuluje artykułu no i osiągnięć

moderator ogólnorozwojówki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
No mi sie od zawsze wydawalo ze kazdy trening jaki by nie byl zwieksza wytrzymalosc organizmu wkoncu jest to dosc logiczne przeciez nawet taki sprinter po jakims czasie swojego treningu moze wiecej przebiec tych sprintow itd .

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 281
Witam,
Ja jestem mlodszym ratownikiem i juz niestety od roku nie bylem na basenie :(( nie wiem dlaczego ale jakas tak wyszlo. Chcialbym zrobic sobie stopien ratownika ale wiem ze tam juz nie ma zbytnio przelewki jak na mlodszym. Chcialem sie zapytac ile trzba sie tak srednio przygotowywac na ten stopien ? Przyznam sie ze moje wyniki na mlodszym ratowniku nie byly zbytnio zadowalajace :( (przynajmniej mnie) i mam problemy rowniez z zabka, ktora dla ratownika jest obowiazkowa i cieko mi jest ten styl poprawic... "eprom" moze jakas pomoc bym od ciebie dostal ? bo to co na 1 stronie opisalas to ja tam zbytnio nie rozumie ;)
Pozdrawiam was
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 786 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3354
do zdobycia tytulu ratownika wodnego potrzebujesz "wodnych patentow", nie?
to zrob sobie instrukora plywania. rownolegle poprawisz styl i umiejetnosci plywackie oraz zdobedziesz wymagany patent.

lacze sie w bolu jesli chodzi o zabke.... nienawidze. a fakt ze bez niej ratowac sie nie da...

tutaj polecam ci sie gleboko zastanowic bo nie chodzi o wymagania jakie stawia uczestnikom (smieszne 1.40 na 100m) ale o to ze jako wodny jestes juz samodzielnym ratownikiem i mozesz samodzielnie pracowac/ratowac kogos... kwestia odpowidzialnosci przed samym soba: czy jestes wystarczajaco dobry.

viel Spaß
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 281
Jest patent instruktora plywania ? Heh ale troche glupio robic taki patent jezeli samemu ma sie problemy z technika :) Ile taki patent kosztuje... bo ja slyszalem o innych ale o tym jeszcze nie (np. motorowodny, zeglarski, pletwonurek (chyba))
Co do odpowiedzialnosci to wiem jaka na mnie spoczywa dlatego zalezy mi na poprawieniu tej techniki.
PS. Ty masz wodnego juz ? (Jezeli tak to bardzo ciezko bylo ?, czy ci instruktorzy sa normalni, bo czasem sa tacy chamscy i potrafia wymekolic psychicznie)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 786 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3354
na 100% jest taki patent i jest on akceptowany w WOPR, wiec polecam. a co do zalozenia ze bez sensu robic jak sie samemu nie umie, to rownie dobrze mozna nic nie robic i siedziec w domu, o patencie ratownika nie wspominajac, nie?

ja mialem szczescie do instruktora ktory chcial nas czegos nauczyc, ale jak trafisz na kosmitow co sie wyzywaja to nie zazdroszcze. przy nauce, stres utrudnia (lub uniemozliwa) przyswajanie nowego materialu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ósema....

Następny temat

wyprawa do Norwegi - Nordkap

Wiecej