SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wstępna dieta do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1134

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam. Zaczynam swoją przygodę dopiero dlatego chciałbym zaczerpnąć zdania bardziej doświadczonych osób więc mam kilka pytań.
Podstawowe dane:
- Ektomorfik
- 180 cm wzrostu
- 73,5 kg wagi
Wyliczyłem że wstępnie muszę przyjmować 3500 kcal. Jeśli chodzi o makro składniki to wyczytałem że dobrze trzymać 30%białka,50%węgli oraz 20% tłuszczy.
Zamierzam jeść 6 posiłków dziennie. śniadanie, 4 obiady, kolacja. z tym że przed i po treningu pewnie będzie na bazie makaronu natomiast w ciągu dnia ryż.
Oczywiście to wstępna dieta i będę ją rozbudowywał ale może macie jakieś rady przed wyliczeniem proporcji składników?
Wątróbka raz w tygodniu

Dodatkowo zaraz po treningu 40g węgli w proszku i tu kolejne pytanie. Czy np w ciągu dnia mogę dodatkowo jeszcze zmieszać w szejkerze 40g węgli i pić np do posiłków czy po prostu w ciągu dnia?

Mam też jedno pytanie odnośnie treningu. Zamierzam cwiczyc 5-6 dni w tygodniu. Np poniedziałek-sroda, czwartek gram w siatkówkę więc trening bym odpuszczał, później piątek, sobota i niedziela odpoczynek. I czy np mogę robić 5 dni plan treningowy z podziałem na partie a np 6 dnia powtarzać którąś partie którą uważam za najsłabszą?



Bardzo dziękuje za pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A i jeśli chodzi o makro to:
białko 263g/wegle 437g/tłuszcze 78g.
Białko jakie bede stosował to sp 80 z olimpu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191504
Dietę wrzuć w takiej formie : https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_Z_POTRENINGU__INFO_JAK_TO_ZROBIĆ.-t922822.html  trening siłowy jeśli trenujesz siatkówkę powinien być inny troszkę .
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ok zaraz wrzucę dietę a jeśli chodzi o siatkówkę to nie trenuje profesjonalnie po prostu raz w tygodniu na studiach nas ganiają 1,5 godziny przewaznie siatkówka czasem coś innego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,

zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady dietetyka, dieta zostanie opracowana precyzyjnie dla Ciebie.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 


Pozdrawiam/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Stworzyłem już plan żywieniowy na potreningu.pl jak teraz mogę go tutaj udostępnić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816



A może odpuścić sobie narazie białko w proszku?


Zmieniony przez - baza0 w dniu 2015-10-11 21:50:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 85 Napisanych postów 377 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5503
Nie jest dobrym pomysłem zaczynać dzień czystą dawką carbo. A w ciągu dnia możesz zjeść owoc jeśli chcesz węglowodany dobić. Białko w ilości ponad 3,5g na dzień to całkiem sporo...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To carbo dałem tylko na początku żeby było uwzględnione w diecie. Chodziło mi po prostu o to że mieszam sobie z wodą i popijam cały dzień np podczas posiłków. Jaki powinienem mieć rozkład BTW w takim razie?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ketoza a cardio

Następny temat

Carb-Cycling do oceny

WHEY premium