SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wpływ klimatyzacji na zdrowie (płuca)

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2099

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Wiek 34 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 7056
Witam,

Na wypadzie majówkowym i niedawnym wyjeździe wakacyjnym spędziłem sporo czasu za kierownicą przy włączonej klimie. Po powrocie jak chciałem biegać to zong. Kondycja spadła po 4-5 dniach przerwy i o dziwo to bez picia i palenia fajek. Przy pierwszym wyjeździe miałem dziwny kaszel który zaraz po powrocie z majówki zniknął po jakimś 1nym czy 2uch dniach. Wczoraj jak próbowałem biegać po powrocie z Bieszczad to zong kompletny, płuca jak by odmówiły współpracy. Jednym słowem tragedia i masakra, a wyglądało to tak...




Czy może być to przyczyna spędzenia wielu godzin w samochodzie przy włączonej klimatyzacji? Czy mogą być tego jakieś inne przyczyny?
PS. Jak pomyliłem dział to przepraszam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21772 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Koleżanka mieszka w katarze, tam klima przez cały rok i wszędzie, nawet na przystankach bus. Jakoś nic jej specjalnie nie jest.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Kaszel moze być normalną sprawą, jak sporo w klimie przebywasz i zaraz idziesz na gorąc to występuje różnica temperatur, jakaś chrypka itp mogą wystąpić, kolejna sprawa czy w klimie nie masz grzybów, czy ją odgrzybiasz i dobrze serwisujesz.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Wiek 34 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 7056
krzykacz
Koleżanka mieszka w katarze, tam klima przez cały rok i wszędzie, nawet na przystankach bus. Jakoś nic jej specjalnie nie jest.


Tak, tylko jak chodziłem i robiłem normalne czynności to nie czułem osłabienia (czy jakoś tak). Zacząłem to odczuwać delikatnie w trakcie brzuszków i maksymalnie dopiero jak poszedłem biegać. Wtedy był sajgon.

Samochód kupiony nie dawno i akurat klimą się nie zajmowałem odgrzybianie itp. Czyli rozumiem, że mogło to mieć efekt na chwilowe pogorszenie formy (wyników) w bieganiu czy też przyczyn szukać gdzieś indziej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21772 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Tak tylko rzuciłeś żeby się uspokoił, że klima nie zabija. Oczywiście masz klime to należy o nią dbać - regularnie czyścić wg zelceń producenta sprzętu.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Wiek 34 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 7056
krzykacz
Tak tylko rzuciłeś żeby się uspokoił, że klima nie zabija. Oczywiście masz klime to należy o nią dbać - regularnie czyścić wg zelceń producenta sprzętu.


Wiem, że nie zabija. Chodzi mi tylko, że czy długie przebywanie może mieć wpływ taki co opisałem czy to mogło być spowodowane czymś innym
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21772 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Poszukaj badań n/t. Może takie są.

doping & zdrowie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból lewego łokcia

Następny temat

Woda w kolanie!

WHEY premium