SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Won z sadłem - Dziennik Lume /Film str.29

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 20672

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 417 Wiek 21 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 4520
Witam założyłem ten dziennik aby zmotywować się do ćwiczeń, przestrzegania diety. Na początku napiszę swoją małą historię można przewinąć jak ktoś musi (tl;dr)

Lat mam aktualnie 17, lecz o swoim problemie z niskim poziomem najważniejszego hormonu męskiego - Testosteronu wiedziałem, albo lepiej przypuszczałem trochę wcześniej. Odkąd zacząłem dojrzewać byłem inny: Szerokie biodra, męskie cycki itd. W końcu wybrałem się na badania hormonalne wynik wyszedł niski 2.67 w skali 2,8-8,0. Wybrałem się z tym problemem do endokrynologa po różnych badaniach zlecił zastrzyki z Testosteronem, które przyjmowałem przez 3 miesiące co 4 tygodnie w ilości pół ampułki. Po skończonej kuracji chciałem się do niego zgłosić, lecz data jaką mi wyznaczyli była śmieszna- październik (dzwoniłem na początku kwietnia), więc darowałem. Dopiero w ten poniedziałek zrobiłem badania teścia wynik wyszedł 3.8 w tych samych normach, czyli w "normie". Ja uważam, że w tym wieku powinienem mieć wynik 6, 7, ale cóż nic więcej nie zrobię. Przez to zdaję sobie sprawę, że nie zrobię idealnej sylwetki i będą dysproporcje, ale chce się czuć zdrowo i dobrze. Dla odważnych dodam zdjęcie.

Moje wymiary to:
Barki: 112cm
Klatka piersiowa: 96cm
Pas: 105cm
Biodra: 108cm
Udo lewe: 68cm
Waga: 85kg
Wzrost: 180cm

Zdjęcie:
http://bankfotek.pl/image/1554096.jpeg 
(Zdjęcie w postaci linku aby wszedł tylko ten co chce wejść. Myślę, że nie każdy chciałby oglądać moje zdjęcie.)

Moja dieta będzie wyglądać tak:

Co do treningu to będzie to bieganie 3x w tygodniu.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 417 Wiek 21 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 4520
Dietę zacznę od soboty, bo trzeba pierw kupić kilka rzeczy, ale bieganie zacząłem już dziś. 5 kółek po stadionie w ciągu 30 min jutro pewnie podobnie, zobaczymy.
napisał(a)
Początkujący
Kolejny dzień bez diety, ale starałem się jeść uważnie gdyby nie pozamykane sklepy to jutro mógłbym już zacząć pełną dietę. Co do treningu 6 kółek w koło stadionu 400m w czasie ok 35 min.
napisał(a)
Początkujący
Zapomniałem, że przycik enter wysyła wiadomośc, a nie schodzi linijkę niżej...
I tak pewnie nie odpowie na te 2 pytania ale warto spróbować:
1. Czy lepiej jest biegać szybszym tempem, a krócej czy wolniej, a dłużej?
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 828 Wiek 28 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 5974
częściej można wyczytać/usłyszeć, że najlepsze efekty sa po interwałach. artykul o interwalach: http://www.sfd.pl/Trening_Interwałowy_HIIT_Upgrade-t383862.html 

ps. jestem amatorem ktory też czesto szuka pomocy wiec do moich slow mozesz podchodzic z duza rezerwa ;)

Zmieniony przez - blocked w dniu 2013-08-15 22:46:08

Obecny cel: wytrzymałość + redukcja
zapraszam do dziennika:
http://www.sfd.pl/[BLOG]_czas_odmłodzić_ciało!_-t1094862.html 

napisał(a)
Początkujący
Hmm ciekawe nie powiem, bo takie bieganie w kółko przez 30 min potrafi znudzić :D Jutro będę musiał spróbować i zdam relacje tylko brak jakiegoś czasomierza aby odmierzył te 10 sek oraz 30 sek najwyżej będę sam sobie odliczał sekundy. Tak w ogóle dzięki za odpowiedź każda odpowiedź czy porada bardzo motywuje do działania :)
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 828 Wiek 28 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 5974
Jeśli masz telefon z androidem to możesz sobie pobrać aplikacje runtastic- za pomoca sygnału gps pokaże Ci wiele danych- czas,dystans,kalorie- pomaga w motywacji jak widzisz coraz lepsze rezultaty. Ja biegając HIIT trzymam telefon w reku (podpiete sluchawki- słucham muzyki) i mam właczony stoper i biegam 30sek sprintem 60sek truchtu/szybkiego marszu.

zapraszam do dziennika:

napisał(a)
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2167 Wiek 29 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 26635
Lume z racji, że jesteś totalnie początkujący odpuśc sobie interwały, w twoim przypadku nie przyniesie to większych rezultatów. Skup się na razie na odpowiednio zbilansowanej diecie, treningu siłowym (chocby domowym) i aerobach, czyli odpowiadając na Twoje pytanie: "wolniej, a dłużej" Będę często zaglądał, powodzenia
napisał(a)
Początkujący
Coś czuję, że najtrudniejszą częścią nie będą treningi, a utrzymanie diety w czasie szkoły. Jak wy radzicie sobie z tym np gotujecie ryż i kuraka w pudełko i do szkoły/pracy, a potem jecie zimnego?
napisał(a)
Początkujący
koorasy
Lume z racji, że jesteś totalnie początkujący odpuśc sobie interwały, w twoim przypadku nie przyniesie to większych rezultatów. Skup się na razie na odpowiednio zbilansowanej diecie, treningu siłowym (chocby domowym) i aerobach, czyli odpowiadając na Twoje pytanie: "wolniej, a dłużej" Będę często zaglądał, powodzenia

Dlaczego uważasz, że interwał nie przeniesie oczekiwanego rezultatu? (sam jestem początkujący albo inaczej- znowu zaczynający po dłuższej przerwie) i chciałbym wiedziec :)

Lume
Coś czuję, że najtrudniejszą częścią nie będą treningi, a utrzymanie diety w czasie szkoły. Jak wy radzicie sobie z tym np gotujecie ryż i kuraka w pudełko i do szkoły/pracy, a potem jecie zimnego?

W szkole jest chyba ciężej otrzymać diętę, bo ja pracując jestem bardizej elastyczny i sam decyduję kiedy mam przerwę i mam dostęp do kuchni w której jest mikrofala

Zmieniony przez - blocked w dniu 2013-08-16 06:34:40

Zmieniony przez - blocked w dniu 2013-08-16 06:35:11

zapraszam do dziennika:

napisał(a)
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2167 Wiek 29 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 26635
Lume

Gotuję do pracy totalnie wszystko, nie tylko ryż i kurczaka. Moja stołówkowa mikrofalówka stała się moją najlepszą przyjaciółką pod tym względem Pokombinuj trochę, na pewno jakiś sklepik/stołówkę szkolną masz w której miła pani odgrzała by Ci jedzonko Jak również możesz robic ala sałatki z kurczaka, warzyw i orzechów. Trochę wyobraźni i wszystko da się zrobic

blocked
koorasy

Dlaczego uważasz, że interwał nie przeniesie oczekiwanego rezultatu? (sam jestem początkujący albo inaczej- znowu zaczynający po dłuższej przerwie) i chciałbym wiedziec :)

odpowiadając na twoje pytanie:
Lume
...Co do treningu 6 kółek w koło stadionu 400m w czasie ok 35 min.

czyli 2.4km w czasie 35min. Taka osoba na pewno nie jest gotowa na bieganie interwałów, a jego "sprinty" nie będą efektywne.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy do oceny

Następny temat

Prosze o szybka odpowiedz czy mogę to połączyc..

Kai Greene w nowej odsłonie Kai Greene w nowej odsłonie Kreatyna, czy potrzebuje wsparcia transporterów? Kreatyna, czy potrzebuje wsparcia transporterów? Robert Burneika wróci na scenę! Robert Burneika wróci na scenę! Nietolerancje pokarmowe - rodzaje i diagnostyka Nietolerancje pokarmowe - rodzaje i diagnostyka Jakie pralinki jeść na diecie? Jakie pralinki jeść na diecie? Jak rosną mięśnie? Jak rosną mięśnie? Alicja w krainie szampana Alicja w krainie szampana Poizometryczna relaksacja mięśni, sposób na szybkie rozciąganie Poizometryczna relaksacja mięśni, sposób na szybkie rozciąganie