SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wojsko Polskie - przyszłościowa droga

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3825

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1050 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25636
Witam! Zamierzam dostać się do WSOWL, WAT etc. Wiadomo, jakiś przedmiot ścisły trzeba zdać, ale również trzeba być dobrze przygotowanych fizycznie. Ułożyłem sobie mały trening, z tym, że jest jeden problem. Jakiś czas temu, skończyłem z siłownią, gdyż przez nią, nabawiłem się lekkiej skoliozy, choroby Scheuermanna oraz dyskopatii. Na szczęście wszystkie stadium ww chorób są w stanie, że tak powiem początkującym. Zapisałem się na basen, już od 3 miesiące nie chodze na siłownię i od tąd, kręgosłup pobolewa mnie bardzo rzadko. Ortopeda powiedział, abym unikał noszenia ciężkich przedmiotów, natomiast polecił ogólnorozwojówe (co właśnie w ramach ćwiczeń fizycznych wykonuje się w wojsku). Więc jak już wspominałem wyżej, ułożyłem sobie mały plan i teraz chciałbym, aby ktoś sprawdził go pod kątem zarówno 'zdrowotnym' jak i sportowym. Dodam, że mam 16 lat (I LO), dietkę jako taką mam tzn słodkości jem umiarkowanie, posiłki nie są zbyt regularne gdyż mam zbyt dużo zajęć, natomiast będę starał się jeść dużo owoców i warzyw. Oto plan:

PONIEDZIAŁEK - basen 45 minut (pływam tylko grzbietem, jak zalecał mi lekarz sportowy, kraula raczej pomijam, gdyż może narobić więcej szkód aniżeli zysków, a do WATu\WSOWL nie liczy się pływanie, więc póki co stosuje basen, jako alternatywę siłowni. Pływam dość dobrze techniczne, obecnie kończę lekcje z ratownikiem)
WTOREK - trening piłki nożnej, ok 1,5h po treningu do razu na basen 45 min (basenu raczej nie mogę przenieść na środę)
ŚRODA - wolne, dużo nauki na czwartek
CZWARTEK - basen 45 mim
PIĄTEK - wolne
SOBOTA - póki co biegi, w marcu kiedy ruszy sezon dojdzie mi mecz i wtedy zrezygnuje z biegania w sobotę
NIEDZIELA - biegi

W II klasie LO, po ponownym rentgenie kręgosłupa, mam zamiar skonsultować się z lekarzem i ew powrót na siłownię. Już teraz mogę na siłowni robić najważniejsze ćwiczenia z punktu widzenia 'wojskowego', czyli drążek i triceps na poręczach, ale poczekam do II kl może wszystko się jakoś unormuje - no właśnie jest na to szansa?

Z góry wielkie dzięki za pomoc!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10
Witam orientuję się ktoś jakby wyglądało pójście do cywila i z cywila starać się o etat w wojsku tylko w innej jednostce bo w tej co jestem dowodca mówi że przenieść się mogę za 5 lat , a mi zależy jak najszybciej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Jeśli chodzi o wojsko i uczelnie z wojskiem związane to największy nacisk kładziony jest na ogólną wytrzymałość, kondycje a jeśli chodzi o dyscyplinę typowo siłową to jest to podciąganie się na drążku. Jeżeli słabo się podciągasz to radzę poćwiczyć. Moim zdaniem podciąganie nie obciąża kręgosłupa aż tak bardzo bo jest to jego rozciąganie a nie ściskanie jak przy podnoszeniu ciężarów - ale nie jestem expertem, najlepiej skonsultuj to z lekarzem.

pozdro i powodzenia

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1050 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25636
Jak jeszcze chodziłem na siłownię, potrafiem podciągnąć się 16 razy także myślę, że nie będzie źle. Systematyczny trening biegów myślę, że także powinien mi pomóc, a w II klasie LO prawdopodobnie zrezygnuje z piłki nożnej, na rzecz np interwałów.

Co do ćwiczeń na siłowni, konsultowałem już to z lekarzem sportowym, pokazał mi jakie ćw mogę wykonywać, ale przejdę się do niego dopiero po wakacjach z rentgenem i wtedy będziemy myśleć.

Dzięki za pomoc!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 135 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4292
WAT to nie AWF, 2 ręce i 2 nogi i starczy
Jakie przystosowanie fizyczne ? Chyba masz dziwne info odnośnie tej uczelni

Zmieniony przez - YAB0L w dniu 2009-01-20 00:15:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1145 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12654
żeby iść na WAT to musisz bardziej umysłem błysnąć głównie z przedmiotów ścisłych,

John. C. Maxwell, Postawa zwycięzcy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 159 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5062
w wojsku rewelacji niema to fakt naklad duzy na wytrzymalosc klada w egzaiinie jest min marszobieg na 3000m podciaganie na drosnku koperta brzuszki rzut pilka i pare innych ja bym ci bardziej polecal straz graniczna czy cos w podobie

Bez kasy nie ma masy, bez masy nie ma klasy.
moja siłka http://www.sfd.pl/silka_ANIMAL_HAUSE_:d:d-t479514-s3.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1050 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25636
Właśnie praktycznie mało co mam informacji na temat tej uczelni, bo dopiero od niedawna zacząłem interesować się tym kierunkiem.

Tak sobie myślę, że jak przykładowo podst majce zdam dość dobrze tak samo jak angielski i polski, z testów wypadnę ponadprzeciętnie to powinienem się tam dostać(tak strzelam bo dokładnie nie sprawdzałem). Wydaje mi się, że na takie uczelnie nie idzie nie wiadomo ilu i jak dobrych z przedmiotów ścisłych kandydatów, bo ihmo jeżeli ktoś jest bardzo dobry ze ścisłych to zazwyczaj nie jest dobrym sportowcem, i idzie na bardziej odpowiedni kierunek aniżeli WAT, dlatego wydaje mi się, że jeżeli jest się przeciętnym z ścisłego przedmiotu a w miarę dobrym sportowcem, to powinno się dostać do owych szkół.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 135 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4292
A od kiedy na WAT są jakieś testy sprawnościowe ????
Przecie tam liczą się tylko wyniki w nauce, o żadnych testach nie słyszałem bo takowych nie ma
Chyba masz złe wyobrażenie o tej uczelni.
To jest zwykła uczelnia, jak każda inna.

Zmieniony przez - YAB0L w dniu 2009-01-20 16:17:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1050 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25636
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 135 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4292
Ale to jest dla żołnierzy, a nie dla cywili

Tu sobie poczytaj:
http://www.wat.edu.pl/0001004.php?=Wynik=St_Ist

Zmieniony przez - YAB0L w dniu 2009-01-20 16:37:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 539 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43081
ty chyba zartujesz ze z podstawową matmą i ang dostaniesz sie do WSOWL to samo WAT

My game plan to be trained heavy, military
Mind of a Thug Lord, sittin in the cemetary

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy sztanga 160cm wystarczy??

Następny temat

konsternacja

Wiecej