SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wołowina na kokosie

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2765

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1158 Napisanych postów 95001 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 375707
Wyszło całkiem przypadkowo konkursowo. Tak myślałem myślałem i wymyśliłem, że wypada się tym podzielić. Trochę dużo połączeń smakowych, ale utkwiło mi to w pamięci i jutro muszę to powtórzyć koniecznie

Co potrzebujemy?
-ugotowaną wołowinkę
-ugotowany makaron
-ugotowaną marchew
-sól,pieprz,curry
-szczypiorek
-mleko
-mąkę (dałem pszenną)
-olej kokosowy
-cebulkę czerwoną
-czosnek
-cynamon
-goździki
- winko białe, ale tyci tyci odrobinkę



Więc wygląda to następująco:

1.Gotujemy sobie wcześniej rosołek z dużą ilością wołowinki i włoszczyzną (wypada wrzucić troszkę więcej marchewki) + makaron.
Jak gotujemy? Wrzucamy wszystko do gara, zalewamy wodą, przykrywamy i wrzucamy na palnik na 1.5-2 h ;p

2. Rozgrzewamy patelnię, wrzucamy olej kokosowy i podsmażamy pokrojoną w kostkę cebulkę, posiekany czosnek, solimy oraz pieprzymy.


3. Gdy się przyrumieni dorzucamy makaron i obficie posypujemy curry-smażymy jeszcze ok 3-5 min.(na koniec można polać odrobinką wina białego półsłodkiego albo i słodkiego oraz dziabnąć pół szklaneczki dla lepszego apetytu, ale niekoniecznie) i zdejmujemy.

4. Na patelnie z resztkami oleju dolewamy mleka, wrzucamy duuuużo pokrojonej marchewki rosołowej, kilka startych goździków i odrobinkę cynamonu dla lekkiego posmaku oraz solimy i pieprzymy(najlepiej pieprz ziołowy-czuć smak i aromat).

W międzyczasie bierzemy szklankę, wlewamy wodę i dodajemy mąkę, dokładnie mieszamy, zalewamy i wychodzi nam kozacki beszamel.

5. W pierwszrej kolejności makaron ---> sosik ---> pokrojony drobno wół ---> i szczypioru ile fabryka dała


BTW robiłem pod siebie, tak więc można sobie manipulować. Ilośćskładników przecież smaku nie zmieni aczkolwiek zależy czy pominęliśmy bonus w punkcie 3







Zmieniony przez - grekar9 w dniu 2014-09-21 21:34:20
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2678 Napisanych postów 9011 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 221338
Kozak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 936 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 16405
Jak znajdę chwilę czasu, albo domownicy będą robić rosół to na pewno zrobię, super przepis :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 93284 Napisanych postów 362783 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1664119
o fajnie to wyglada.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 674
Fajny przepisik. Pytanko. Co to za makaron ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1158 Napisanych postów 95001 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 375707
makaron "babuni" ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 3726 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 24421
Jutro już wiem co będę jadł
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1158 Napisanych postów 95001 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 375707
A ja wiem co zabiło mój żołądek




Rosoło galareta po nocce w lodówce. ~3 h się gotowało, a wołowinka rozpływa się w japce




Dziś stestowałem ver bez wina, ale za to z grzybkami mun i jest zayebioszka.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 3726 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 24421
Powiedz mi jeszcze tylko jaki to jest makaron
Dobra na górze jest odpowiedź, znalazłem, przeoczyłem wcześniej.

Zmieniony przez - p3pe w dniu 2014-09-23 11:12:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 9774 Napisanych postów 5546 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 18126
Grek wyglada super,
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

czy mogę pić samo białko serwatkowe po treningu ?

Następny temat

Jakie macie wyciskarki/sokowirówki

WHEY premium