SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Witam proszę o radę i ocene

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1016

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 168
Witam trochę czytałem chciałem ułożyć plan pod siebie ale jednak zaczne od początku. Mam zamiar wprowadzić w życie plan kolegi Roniego z powieszonego tematu czyli.
Na wstempie ankieta


Płeć : mezczyzna

Wiek : 23

Waga : 96

Wzrost : 190

Cel treningowy : ogolnorozwojowy

Staż treningowy na siłowni :0

Uprawiane inne sporty : zapasy 9lat aktualnie 2lata przerwy

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : sztanga łamana, sztanga prostą, sztangielka 1 szt , 160kg nakladu, ławka z ustawieniem skosu dodatniego

Dieta : brak. Staram się jeść zdrowiej lecz nie rygorystycznie. Białko na poziomie 150gr dziennie z jedzenia lub np. Drinku od activlab

Przeciwskazania medyczne : brak

Zażywane suplementy : kreatyny cm3 jabluczan

A tu zestaw cwiczen
Zestaw a

Przysiady tylne 5x6/8p
Wiosłowanie 5x6/8p
Wyciskanie sztangi leżąc 5x6/8p
Military press 5x6/8p
Wyciskanie wąsko z flarowaniem łokci na boki 5x10/12p
Uginanie stojąc z prostą sztangą 5x10/12p

Zestaw B

Przysiady przednie 5x8/10p
Martwy ciąg klasyczny 5x8/10p
Wyciskanie sztangielek na skosie dodatnim 5x10p
Wyciskanie sztangielek siedząc 5x10p
California press 5x12p
Uginanie sztangi na modlitewniku 5x12p

Trenujemy na zasadzie:

Tydzień 1-A/B/A
Tydzień 2-B/A/B

Pytanie brzmi czy mogę zmienić wyciskanie sztangielka na sztange gdyż nie posiada 2 sztangielek?

2 pytanie o co chodzi z flarowaniem łokci nie mogę znalesc objaśnienia

3 czy uginanie ramion z gieta sztange wchodzi w grę zamiast prostej ? Pytam z względu na nadgarstki

Jesli ktoś podpowiedzi jak mogę zmodyfikować będę wdzięczny ;)


Zmieniony przez - Nadol-1992 w dniu 2015-10-14 10:54:30
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 88 Napisanych postów 192 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15855
1. Pewnie że możesz.
2. Tu niestety Ci nie pomogę gdyż sam nie mam o tym pojęcia.
3. Co prawda lepszym wyborem jest prosta ale jeśli używać będziesz łamańca nic się nie stanie


Zmieniony przez - zajkosz w dniu 2015-10-22 16:37:16

Zajkosz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Flarowanie, czyli prowadzenie łokcie na boki, a nie totalnie przy ciele.

PS.Chyba będę musiał to usunąć z artykułu, bo to nie ma większego znaczenia w przypadku początkujących.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 88 Napisanych postów 192 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15855
ronie220 a przy dłuższym stażu?

Zajkosz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Ma.

W mojej opinii mocniej angażujemy same tricepsy-w tym głowę boczną.Tyle że ja bym nie prowadził łokci całkowicie w bok, a pod lekkim skosem.Wtedy oszczędzasz barki i nadgarstki.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
W temacie podwieszonym "Leksykon" jest wstawiony filmik z pokazaną techniką.
Poszukaj pod literą "F".

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Właśnie sprawdziłem i widzę, że filmik już nie działa.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Wiecej