SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wielki problem z klatką piersiową....

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2004

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 434 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10099
Witam, mam problem z klatą, mianowicie od 3 miesięcy mam zastój w wyciskaniu sztangi w pionie. Próbowałem już wielu zmian, suplementów, modyfikowałem lekko dietę, ale dalej nic. Od 3 miesięcy wyciskam tyle samo czyli 46/50/54/58 kg w 12/10/8/6 powtórzeniach. Ćwiczyłem 3 planami treningowymi, co miesiąc zmieniałem na inny:

1 To był zwykły FBW

Przysiady 12/10/8/6
Wiosłowanie sztangą 12/10/8/6
Wyciskanie płasko 12/10/8/6
Wyciskanie na barki 12/10/8/6
Francuskie wyciskanie 12/10/8
Uginanie przeddramion ze sztangą 12/10/8

2 Był push&Pull

Przysiady 12/10/8/6
Wyciskanie sztangielek płasko 12/10/8/6
Wyciskanie sztangi skos 12/10/8/6
Wyciskanie sztangielek na barki 12/10/8/6
Wyciskanie sztangi wąskim uchwytem 12/10/8/6

3 Teraz trenuję każdą partię osobno, bic+tric łącze w jednym treningu, opisze tylko trening na klate

Wyciskanie sztangi w pionie 12/10/8/6
Wyciskanie sztangielek w skosie 12/10/8/6
Rozpiętki płasko 10/10/10/10

Przez 2 miesiące miałem cykl na xpandzie, na którym poszło 2kg w wyciskaniu w ostatnich 6 powtórzeniach z 56 kg na 58kg (tragedia)
Naprawdę nie wiem co mogę robić źle... dietę mam opanowaną w 100%. 2g pelnowartosciowego białka/kg 4.5gww/kg 1.2g tluszczy/kg. Próbowałem kilku technik wyciskania, z prostowaniem łokci i bez prostowania łokci w górze. Nie robię szybkich ruchów, staram się rozciągać mieśnie klaty w kazdym cwiczeniu... Dodam tez ze pompa na klacie po treningu jest za***ista, zakwasy tez mam porządne.
Co mozecie mi doradzić?




Płeć: Mężczyzna

Wiek: 18

Waga: 79

Wzrost: 179

Cel treningowy: Masa

Staż treningowy na słowni: 9 miesięcy

Uprawiane inne sporty: WF w szkole

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Ławka, drązek, modlitewnik, gryfy

Dieta: Jest

Przeciwskaznania medyczne: -

Zażywane suplementy: Xpand, gainer, bialko

Zmieniony przez - Piotrx1 w dniu 2010-01-09 18:25:37
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 434 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10099
Minął już prawie 1 miesiąc... jestem po tygodniowej regeneracji, waga od tamtego czasu skoczyla +1.5kg, siła pięknie na ćwiczeniach na plecy, bicepsy, tricepsy, barki a klata - jeden wielki*****. Dołożyłem 1kg z wielkim trudem. Już naprawdę nie wiem o co chodzi, przecież wszystko wykonuję dobrze. Kładę się na lawke, nogi mam oparte o ziemie, łopatki sciagniete, klata wysunieta do przodu, lekki mostek nie odbijam sztangi od klaty, nie prostuję do końca łokci, opuszczam sztangę mniej więcej do sutków, opuszczam cięzar powoli, energicznie wypycham I jedno wielkie g****. Czy to jest możliwe, że genetycznie już sila mi nigdy nie skoczy na wyciskaniu na klate? To jest poprostu tragedia, bo ramiona powoli nabierają kształtów a klata jest jak u skrzata, płaska jak decha i słaba jak u dziecka 10 letniego. Potrzebuje pomocy, bo sam juz nie daję rady.
Codziennie czytam, ogladam filmiki, artykuly zwiazane z technika wyciskania i nic to nie daje.
Dodam, ze po treningu jest mega pompa, 1-2 dni po, mega zakwasy, a sila? nic.

Zmieniony przez - Piotrx1 w dniu 2010-02-04 23:51:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
Po pierwsze jak priorytetem jest teraz klatka piersiowa to nie rozumiem czemu plasowałeś ja na 3 pozycji do do kolejności trenowania---> chodzi o FBW

Klatę wrzuć na 2 miejsce bo nóżki raczej powinny być na pierwszym. Na razie to proponuję zrobić przerwę. Chyba nie nabawiłeś się jakichś blokad psychicznych że nie wierzysz w swoje możliwości i nie sprowadzasz swoich myśli cały czas do tego samego: "nie uda mi się nie wiem co się dzieje " Jak jest problem to go trzeba zmiażdżyć.

Zacznij od tygodniowej regeneracji czyli przerwa od ćwiczeń.

Jak podchodzisz technicznie do treningu klatki? jak z wyciskaniem??

Polecam ten artykuł by uświadomić sobie pewne rzeczy:

https://www.sfd.pl/MOSTEK_podczas_wyciskania-t187988.html

I najlepiej jak byś wrócił do FBW

pozdro

Zmieniony przez - zaskron w dniu 2010-01-09 22:41:43

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2443 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12990
@ Zaskron

Chyba nie zauważyłeś że chodzi mu o wyciskanie w PIONIE a więc nie mięśnie klatki tylko BARKI.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 434 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10099
Zaskron

Do FBW nie mam zamiaru powracać, to napewno nie dla mnie. 0 przyrostów siły i masy po takich treningach na żadną partię. Co do przerw regeneracyjnych... robiłem już takie 2 porządne przerwy tygodniowe, po których tylko siła mi spadła, więc raczej też nie będę tego robił. Blokady psychiczne? Nie, raczej nie mam takich, zawszę próbuję podchodzić do treningu z myślą, że jednak mi się uda - lecz kończy się to tym, że muszę odłożyć sztangę na takie pomocnicze wieszaki. Technicznie wydaję mi się, że podchodzę wporządku, jak już wspomniałem próbowałem 2 technik wyciskania (z prostowaniem łokci w górze i bez prostowania łokci) - jak nie prostowałem łokci to miałem większą pompę na klacie. Kontroluję nad ciężarem, nie robię szybkich powtórzeń, nie stosuję mostka, nie odbijam sztangi od klaty, unoszenie robię szybsze niż opuszczanie, dwie pierwsze serię są seriami gdzie zostawiam tak ok. 1 powtórzenie w zapasie, a dwie ostatnie próbuję robić na maxa. W sumie to tu nie chodzi tylko o wyciskanie w pionie... bo sztangielkami na skosie robię od 1.5 miesiąca tym samym cięzarem. Myślę, że to, że mi siła nie rośnie przekłada się na mięsnie klatki piersiowej które się wcale nie rozwijają. W tym artykule którym dałeś ludzie polecają mostkowanie, ale zobacz ile osób dorobiło się 120kg-130kg na płaskiej bez mostkowania. Dużo moich kumpli też nie mostkuję a siła im rośnie.

Zmieniony przez - Piotrx1 w dniu 2010-01-10 09:26:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
bemben12 --> wyobraź sobie że nie dziwię się że nie ma efektów skoro na klatkę piersiową wyciskał w pionie haha nawet jak wyciskasz w skosie górnym i zbyt duży skos ustawisz to spada z klatki sporo pracy więc nawet w skosie czasem nie da rady jej przećwiczyć jak. Teraz autor dał temat że ma problem z klatką więc wypowiedź kierowałem pod kątem klatki piersiowej. Skoro robi wyciskanie w pionie to jak może mu iść siła klatki ?? jak jej nie trenuje tak jak trzeba?? Wiadomo że barki triceps i biceps są angażowane w jakiś sposób przy wyciskaniu ale te partie wzmacnia się normalnymi ćwiczeniami więc wszystko jest wprost proporcjonalne. A jeszcze jedna sprawa na początku omawiałem jak napisałem wyraźnie Jego trening FBW



Do autora:

Nie napisałeś że robiłeś przerwy więc nie dałem rady się domyśleć ale zapytałem na wszelki wypadek. Nie ma się co bulwersować. I nie trening jest zły czy ćwiczenia tylko robisz coś źle i tyle. Rozpisz jak trenowałeś pierwszym FBW jakie przerwy bo mnie to ciekawi bardzo i co z regeneracją po treningową??

Co do twoich technik z tymi łokciami: nie nazwał bym tego jakoś specjalnie techniką bo:
Prostując łokcie w fazie pozytywnej gdzie sztanga jest w górze spada napięcie w mięśniach

Kiedy nie prostujesz łokci do końca wiąże się to z utrzymaniem stałego napięcia w mięśniach dla tego też banalna sprawa że większa pompa bo mięśnie nie miały czasu nawet na sekundę przerwy tylko od razu opuszczałeś ciężar i powtarzałeś ruch ponownie.

Kontroluję nad ciężarem, nie robię szybkich powtórzeń --> tutaj powiem ci tak: opuszczanie ma być wolne kontrolowany ruch, faza pozytywna zaś ma być szybka i dynamiczna z całych sił wypychamy ciężar do góry. Mam nadzieję że tak też robiłeś. I jeśli o fazę negatywna nikt nie każde ci opuszczać ciężaru nie wiadomo ile ma to być płynny ruch około 2 sekundy z kontrolą nad ciężarem. Następuje zatrzymanie i szybkie pchnięcie ciężaru d w górę. Radzę poczytać o technikach wyciskania w dziale "wyciskanie dwubój i trójbój siłowy" tam masz wszystko wyjaśnione. Jak nie to na klatę rób metodą 5x5 poszukaj rozpiski procentowej na jakich ciężarach masz pracować i na pewno będzie ok.

nie stosuję mostka ---> jejku ty na serio nic nie czytałeś chłopie. Weź przeczytaj to co ci podesłałem--> tam znajdziesz odpowiedź Ale dokładnie a nie czytaj że ktoś się chwali że bez mostka wyciska 120-130 co z tego jak za chwilę skończy. Jak napisał "FairDo" w mostku nie chodzi o to że daje ci jakąś siłę , lecz o to że ciało jest ułożone w lepszej, korzystniejszej i bezpieczniejszej pozycji a dzięki temu twoja siła będzie naturalnie wzrastać bo włączasz w tym momencie w wyciskanie największą liczbę mięśni które współpracują ze sobą wtedy wycisk jest efektywny, dynamiczny i pracują wszystkie mięśnie które powinny. Masz tak się ułożyć by wykorzystać wszystkie możliwości jakie masz w zanadrzu. Mostek nigdy nie był haniebny i nie był pośmiewiskiem na siłowni. Wyciskanie to wyciskanie, jak pracujesz nad siłą to łącz te wszystkie elementy. Co z tego że ktoś tam wyciśnie 120 jak za chwilę zrobi sobie krzywdę Mostek jest naturalny dla wyciskania i nie tylko kiedy robisz maksy, poczytaj sobie podwieszone artykuły i znajdź informacje jak wygląda poprawna technika wyciskania:

kładziesz się na ławce, nogi pod kątem prostym i oparte na podłodze, kładziemy się na ławce część piersiowa odcinka kręgosłupa spoczywa na ławce oraz biodra-- zwróć uwagę że leżymy z wygiętymi plecami na ławce a nie kładziemy się na niej jak na łóżku -- > i teraz mamy odpowiednią pozycję do wyciskania oczywiście to tego dochodzą inne sprawy związane z samym wykonaniem ćwiczenia.

Mówisz: " dużo moich kumpli nie trenuje z mostkiem" powtórzę się jeszcze raz--> oni mają pewnie predyspozycje do tego sportu, czasem tak jest że jedni rozwijają łatwiej masę innym siła idzie znowu lepiej a innym to i to. Nie wspominając o tych którzy mają problemy z tym i tym czasem bóg obdarza innych lepszymi predyspozycjami do sportu. Widzisz są 3 typy budowy ciała ale teraz ciężko stwierdzić że człowiek jest tylko ektomorfikiem czy mezomorfikiem takim 100 procentowym. Może ty jesteś ektomorfikiem i z kolei jesteś wytrzymalszy od swoich kumpli , wysiłek nie stanowi dla ciebie problemu, ale za to znowu do prostych ćwiczeń zużywasz duże pokłady energii--> tak mają ektomorficy i nic na to nie poradzisz.

Ale nie mówię że tak jest. Nie stwierdziłem tego. Trzeba doszukać się błędów i je wyeliminować. Czytaj i czytaj i jeszcze raz czytaj. Odnajduj różne informacje by wyłapać to co robisz źle.

Na razie tyle. Jak jest jeszcze coś co chcecie powiedzieć to czekam.

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 508 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3424
Nie dziw sie , ze siła ci nie idzie. Na początku do 1 seri dodaj 1 pwt chyba dasz rade wziąć sie w kupe i wycisnąć 1 raz więcej . Po 2 następnych treningach dodaj do 2 seri 1 pwt i tak dalej i tak dalej aż będziesz musiał zwiększyć ciężar którym ćwiczysz . Nie dziwie sie że po prawie roku ćwiczeń z twoją wagą i wiekiem tylko tyle ciśniesz

Przyjaciół trzeba mieć blisko, wrogów jeszcze bliżej...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
Albo właśnie jak wyżej kolega mówi, spróbuj pod kątem wytrzymałościowym zwiększyć siłę. Zwiększaj liczbę powtórzeń potem zwiększaj ciężar.

A tak jeszcze dla ścisłości to siła powinna iść sama przynajmniej do 70 kg bo jak trenujesz na masę to stopniowo zwiększamy ciężar i w naturze człowieka jest tak że z czasem podnosimy większe ciężary nie zważając na to jakie ćwiczenia wykonujemy.

A jak u ciebie wyglądała faza roztrenowania?? z reguły jest ona właśnie po to by odpocząć, i nic dziwnego że startujemy z mniejszymi ciężarami ale bardzo szybko dochodzimy do maksów w krótkim czasie wtedy siła idzie na plus. Najlepiej rozpisz jak wcześniej pisałem procentowo ciężary i takim systemem jedź albo jak wyżej wytrzymałościowo. Zejdź z ciężarami i dochodź do 50 góra 55 kg i staraj się zwiększać liczbę powtórzeń a nie ciężar wtedy na pewno ruszy.

pozdrawiam

Zmieniony przez - zaskron w dniu 2010-01-10 13:40:08

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 434 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10099
Tak własnie od 2 tygodni próbuję, wczoraj miałem trening klaty i robiłem takimi samymi ciężarami jak tydzień temu, poprostu staram się zrobić więcej niż 8 powtórzeń z ciężarem 54kg, lecz ostatnie powtórzenie sprawia mi wielki problem.
Co do przerw między seriami, to robię tak minimalnie 1.5 minuty do 2 minut. Faza roztrenowania wyglądała tak, że po każdym cyklu treningowym robiłem sobie tydzień przerwy od ćwiczeń, dietę dalej stosowałem.
A tak w ogóle to ludzie mówią, że dieta to 70% sukcesu - z tego co widać to g**** prawda, bo dietę trzymam na 100% i g**** z tego mam... Mogę ją nawet opisać:


1 Posiłek
Płatki owsiane 125g
40gr odżywki bialkowej
25g orzechów wloskich
banan

2 Posiłek
Chleb razowy 150g
150g piersi z kurczaka
18g masła

3 Posiłek
Ryż 125g
Wołowina 200g
Oliwa 15g
banan

4 Posiłek
Ryż 125g
Wołowina 200g
Oliwa 15g

5 Posiłek
6-7 Białek jaj
25g orzechów wloskich
7 kromek wasa

Zmieniony przez - Piotrx1 w dniu 2010-01-10 14:43:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
Wróć do FBW i Spróbuj regresję. Jest bardzo ciężą metodą ale na pewno ruszy jestem pewien.

Dietę można oceniać w odpowiednim dziale.Tutaj szlifujemy sprawy związane z treningiem.

Wierzę że trzymasz miskę. Dbasz o odpowiednie proporcje przed B T WW przed treningiem??

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 434 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10099
Dbam o wszystkie proporcję w diecie, były one nie raz poprawiane przez ludzi z tego forum. Do FBW nie chcę powracać, bo na splicie mi przynajmniej inne partię rosną a na FBW to w ogóle jest masakra. Najdziwniejsze jest to, że siła na wszystkie inne partię idzie do przodu... np. w 3 miesiące dodałem 20kg na wiosłowaniu sztangą

Zmieniony przez - piotrx1 w dniu 2010-01-10 19:26:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 434 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10099
Ma ktoś może jeszcze jakieś rozwiązania? Czy lekka ginekomastia może mieć wpływ na rozwój mięsni klatki piersiowej?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początki z siłownią - pytania zielonego

Następny temat

ćwiczemia i odrzywianie plan prosze o pomoc

WHEY premium