SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Więcej siły i wytrzymałości.

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1174

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 33
Witam.
Przeglądałem forum czytając różne tematy. Postanowiłem spróbować zmienić trochę swój wygląd, siłę o wytrzymałość. Mam nadzieje że mi pomożecie...

Mam 19 lat
Wzrost 175 cm
Waga 70 kg
Posiadam drążek i 2 ciężarki (kazdy po 4,5 kg)
Na dzień dzisiejszy jestem w stanie zrobić:
- max 5 podciągnięć na drążku podchwytem (ręce obok siebie a nie rozłożone)(Po zrobieniu tych 5 podciagniec po 5 - 10 min zrobie tylko 2 bo więcej nie daje rady)
- max 9 pompek (jeśli po zrobieniu tych 9 pompek odczekam 5 - 10 min to moge zrobic tylko 4 bo więcej nie daje rady)
- brzuszków max zrobie 20
- ciężarek 4,5kg jestem w stanie podnieść 30 razy na każda reke

Czytalem wasz atlas wiec coś tam wiem o cwiczeniach.

Chciałbym robić więcej pompek oraz podciągnięć. Ale najbardziej zalezy mi na wytrzymałości, mieśniach dwugłowych ramion i mięśniach klatki piersiowej.
Niestety biegać nie mogę czesto i długo bo zdrowie nie pozwala. Ale czasami biegam po 5 km i dużo jeżdżę rowerem.

Pomożecie ? Naprawde mi zalezy :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Ta-dam!
https://www.sfd.pl/NAJCZĘŚCIEJ_ZADAWANE_PYTANIA-t755553.html
Wybierasz sobie na początek najlepiej albo metodę Mawashiego albo Lafaya (bo to kompletne, gotowe plany nie wymagające sprzętu), czytasz o tym jak dobrze się odżywiać i wprowadzasz to w życie, ruszasz konsekwentnie i budujesz muskle hantelki 4,5 kg oddajesz siostrze
Zdrówka!

Edit:
Ciekawa korelacja ilości pompek do podciągnięć

Zmieniony przez - wazzup1988 w dniu 2011-09-19 00:29:26

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 33
sam nie wiem czemu tak jest. Niestety 4 lata temu przestalem cwiczyc i troche mi z tym zle ;)
Jak sadzisz wazzup1988 ile musze cwiczyc zeby na moich rekach bylo widac efekty ? :>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To wszystko chyba zależy od: treningu, diety oraz twoich własnych predyspozycji do tego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Niestety 4 lata temu przestalem cwiczyc i troche mi z tym zle ;)

Rychło w czas

Jak sadzisz wazzup1988 ile musze cwiczyc zeby na moich rekach bylo widac efekty ? :>

To zależy co masz na myśli mówiąc "efekty", zależy od czego startujesz, jak dobrze się przyłożysz do treningu, diety, regeneracji, etc etc. Generalnie po 2 miesiącach powinno być widać, że zaczyna wszystko iść w dobrym kierunku. A no i broń Cię Pambu od skupiania się na łapach, należy trenować całe ciało

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
No i istnieje coś takiego jak "pamięć mięśni". Czyli jeżeli już kiedyś byłeś napakowany, to dużo łatwiej jest do tego wrócić :>

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 892 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5231
Jak możesz zrobić 5 podciągnięć a tylko 9 pompek. Pompki to o dużo o bardzo dużo łatwiejsze ćwiczenia.

Mawashi :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta i trening do oceny

Następny temat

Prosba

WHEY premium