SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wchłanialność magnezu (p.Ambroziak, Biniu)

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 51308

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 452 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3125
Te wszystkie nagrody i wyróżnienia są nic niewarte i bardzo dziwnie przyznawane w tym kraju.Były nawet reportaże dziennikarskie po kazujace ich niską wiarygodność.
Np.nagrodzony przez profesorów farmacji 4Flex czyli kolagen firma wydaje miliony na reklame kilka razy dzienni od miesiąca. Jest to obecnie najdroższy kolagen w aptece reklama wliczona w cenę :) Czy inne kolageny np z Olimpa właśnie są gorsze skoro nagrody nie otrzymały?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Takich badań nie widziałem. Ja biorę 250 mg magnezu (1 kpas Chela Mag forte) przed imprezą, 250 po imprezie i 250 rano, po przebudzeniu. Potas to wrzucam w naturalnej postaci - ziemniaki, frytki, sałatki, avocado, bo z potasu to trzeba ze 3 gramy.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1528 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17554
LIONS Na stawy, wiezadła ect białka kolagenowe są jak znalazł. Poczytaj z czego zbudowane są chrząstki kości itp.. Tylko cena tego 4 flex to nieporozumienie.

Po drugie uważam, że chelat nie jest hiper mega lepszy. Jego zalętą jest, że nie trzeba łykać nie wiadomo ile kap./tab/. Jabłczan magnezu też daje sobie świetnie radę. Osobiście preferuję chlorek magnezu. Niestety w Polsce jego cena do ilości jest niewspółmierna :)-Tabletki

Niech masa bedzie z wami ....:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1731 Wiek 24 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 23497
a co myślicie o:
fosforanach wapnia?
fosforanach magnezu?
wodorowęglanach potasu? zwłaszcza ten ostatni mnie interesuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 69 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 720
Ja bym chciał się dowiedzieć, który z suplementów zawierających potas Panowie polecają, bo w diecie praktycznie każdego z nas jest go za mało. Brałem kiedyś kaldyum, dość mocne, ale tylko na receptę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
osobiscie nie kojarze badan ale temat alkoholu srednio mnie interesuje

Zmieniony przez - Biniu w dniu 2010-10-14 07:48:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Maras, najwyższa dawka potasu, dopuszczona jako suplement diety, to bodaj 100 mg. Preparaty lecznicze potasu zawierają go od 600 do 1500 mg. Potrzebujemy dziennie ok 3 g tego pierwiastka.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 69 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 720
Widziałem w jakimś produkcie Animala ponad 150mg(chyba 170). W każdym razie bardzo wątpię, byśmy dostarczali w diecie chociaż połowę tego, co potrzebujemy. Może w takim razie wybrać się do rodzinnego po receptę?

Zmieniony przez - maras1234 w dniu 2010-10-15 03:42:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4196 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53586
Maras a masz objawy niedoboru? Bo takim sposobem wymienie Ci połowe witamin i minerałów które z diety nie dostarczasz, no chyba że mówimy o 100% RDA to ok.

Życie jest za krótkie aby brać ciągle te same suplementy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
djfafa

jest zwolennikiem kompeksowego podejscia do dziedziny uzupelniania niedoborow
i tutaj sie z nim zgadzam

no moze poza tym ze i RDA czasem trudno dostarczyc jak sie spojrzy na 'przecietna' diete
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dawkowanie BCAA Olimp Megacaps - kobieta-bokserka :)

Następny temat

Opalanie - odchudza.

WHEY premium