SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Warzywa, witaminy i woda - 2 ciekawe pytania

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 810

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 45 Napisanych postów 544 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6789
Pytanie nr 1.
Mam przykładowe 2 wody:
Polaris (biedronka) 1zł/1,5 litr
Cisowianka 2,20zł/1,5 litr
Muszynianka 2zł/1,5 litr

Która z wód jest najlepsza dla zdrowia i dlaczego ?
Podobne pytanie tyczy się wody ŻYWIEC za ok 2,5 zł i OAZA czy tam tej taniej z lidla za 50 gr. Czym to się różni.

---------
Pytanie nr 2.
Jem dziennie 150 g marchwi, 100 g brokuł, 125 g ogórka, 50 g pomidorka cherry.
Czy taka dawka wystarczy żeby dostarczyć odpowiednią ilość błonnika i witamin ? Czy mam jeść więcej ? Czy zażywać jakieś witaminy w kapsułkach?


Dzieki za odpowiedzi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 1557 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 24901
Jak dla mnie woda to woda. Ja pije z kranu ;p

co do warzyw to sa jeszcze takie witaminy jak D3 i sporo witamin z grupy B które szczegolnie mozemy znalezc w wyrobach miesnych. Wiec sadze ze przy tej ilosci warzyw i dobrze zbilanoswanej diecie mozesz odpuscic suplementacje witaminami chyba ze witamine D (aczkolwiek slonczko zaczyna wychodzic) Mozesz dolozyc jeszcze Kwasy Omega oraz Wit.C.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 19 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 8420
Jeżeli cierpisz na nadkwasoty, to najlepsza będzie Muszynianka, bo ma dużo wodorowęglanów, które neutralizują kwasy żołądkowe, co u osoby zdrowej może zaburzyć trawienie. Jeżeli jesteś zdrowy, to najlepsza będzie Cisowianka, bo ma nieco więcej wapnia i magnezu, od Polarisa, ale różnice nie są znowu tak duże, żeby płacić dwa razy więcej za butelkę. Żywiec i Oaza to sobie daruj, niektóre kranówy mają więcej składników mineralnych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 45 Napisanych postów 544 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6789
Dzieki za pomoc!
Ogólnie na nic nie cierpie, jestem zdrowy raczej calkowicie. (no może poza tym , ze nadgarstki troche strzelaja wiec czegoś tam za mało mam Ale zawsze tak miałem )

Ok to będę brał omega3 i witaminę C. Ogólnie z mięs to jem kurczaka i wołowinę. Ryby rzadko - raz na 2 tygodnie może.


-----
A co do wód...
Lubię też Staropolankę2000, kingę pienińską , muszyniankę - ok 2 zł i jurajską - także ze względu na cenę 1,60 zł za Jurajską.
One są równie dobre ? Znacie się na tym ? Może macie do polecenia jakiś ranking wód, które warto kupować, a których nie.
Czy po prostu nie zawracać sobie tym głowy i wybierać najtańsze, czyli polaris lub saguaro .
POZDR!


Zmieniony przez - ernie1234 w dniu 2016-04-18 19:54:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6211 Napisanych postów 75712 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753064
Zdecydowanie woda wysokozmineralizowana, jak jedno z lepszych źródeł wapnia i magnezu. Od źródlanych można się odwodnić.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Praktyczne domowe pytania Vol.2

Wiecej