SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wanderlei Silva - wywiad 08.09.2006

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3585

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 270 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1984
Wywiad z Wanderleiem Silvą. Źródło: Sherdog.com


Sherdog.com: Jak przygotowujesz się do OWGP?

Wanderlei Silva: Prowadzę intensywny program ćwiczeń. W ostatnim tygodniu pracowałem nad
wytrzymałością i kondycją.
Nie mam żadnych kontuzji. Jestem zdrowy i ważę 218.5 funta (99 kg). Jestem przygotowany do walki.
Zamierzam każdego zaskoczyć.

Sherdog.com: Słyszeliśmy, że sesje treningowe z Twoim osobistym ternerem Rafaelem Alejarrą były
intensywne.

Silva: Owszem, były. Opracowuje on nowe maszyny oraz narzędzia. Przychodze do niego i mówię "Chciałbym
trenować dany element", a on tworzy nowe ćwiczenie skoncentrowane na elemencie o którym mówiłem. Taki
rodzaj pracy pozwala odkrywać nowe aspekty treningów dla każdego fightera MMA.

Sherdog.com: Opowiedz o treningach BJJ i Muay Thai.

Silva: Pracuję ciężko. Trenuję z chłopakami w sali gimnastycznej. Dużo ćwiczę ju-jutsu, mamy kilka
czarnych pasół w teamie. Gabriel "Napao" Gonzaga był tu aby nam pomóc, wprowadził wiele dobrych
rzeczy. Mamy Nino (Schembri), Cristiano (Marcelo), (Luiza) Azeredo. Każdy jest skupiony na tej walce.

Sherdog.com: Mirko poprawił obronę przed sprowadzeniami do parteru, jak przebiega twój trening w tym
aspekcie ?

Silva: Jest dobrze. Trenuję z Christopherem oraz Fabio, którzy są jednymi z najlepszych w Brazylii.
Poprawiam moje techniki sprowadzające, ponieważ to jest klucz: nie śpij, albo sprowadzę cię na ziemię.
Jestem dobry w sprowadzeniach a on (Mirko) ma dobrą obronę. Mimo wszystko będę się starał toczyć walkę
w stójce. Jakkolwiek, sprowadzę go do parteru jeśli będę chciał.

Sherdog.com: Brałeś udział w innych turniejach, jednak jak jesteś przygotowany na spotkanie dwóch
zawodników tego samego wieczoru ?

Silva: W tym przypadku musisz być przygotowany lepiej niż kiedykolwiek, ponieważ nie jest dla nikogo
możliwe, żeby być w 100 procentach gotowym aby zmierzyć się z dwoma takimi kolesiami tej samej nocy.
Jak mówię, lubię testować siebie i ciągle nie znalazłem swojego ograniczenia. Jestem bliski
osiągnięcia punktu, który jak myślę jest moim limitem, ale teraz wiem, że mogę pojść daleko. Dla mnie
jest to wspaniała szansa zmierzyć się z dwoma zawodnikami wysokiego kalibru tej samej nocy. Myślę, że
z Bożą pomocą dotrę do finałowej walki i będą to zawody mojego życia. Przysięgam jedną rzecz: dam z
siebie wszystko i ktokolwiek się ze mną zmierzy, będzie to dla niego twardy okres. Zrobię to.

Sherdog.com: Czy fakt, że walczyłeś już z CroCopem będzie teraz pomocny ?

Silva: Niezbyt, ponieważ każda walka ma inna historię. On jest szanowanym człowiekiem, bożyszczem.
Wiem, że będzie to twarda walka, ale lubię to. Lubię walczyć z prawdziwymi twardzielami. Jest kilku
kolesi, którzy cwaniakują, ale wyzywają na pojedynek tylko słabszych. Przystępują do walki tylko wtedy,
gdy są pewni wygranej. Myślę, że prawdziwy mężczyzna podejmuje walkę nawet wtedy, gdy nie jest
pewien wygranej. Lubię to, lubię wykorzystywać szanse. Lubię gdy mówią: "Do licha, jak on to zrobił??"
To miłe. Im większe wyzwanie, tym bardziej to lubię.

Sherdog.com: Na kogo stawiasz w walce Nog-Barnett.


Silva: Obstawiam 50 na 50. To będzie twarda walka. Amerykanin był mistrzem UFC, więc myślę że wszystko
możliwe. Nigdy ze sobą nie walczyli, wiec wszystko może być niespodzianką.

Sherdog.com: Czy możesz wyobrazić sobie wydźwięk i znaczenie walki pomiędzy Tobą a Minotauro ?

Silva: Z pewnością. Oczekuję tej wali z drżeniem serca. Jest fajnym gościem. Jesteśmmy przyjaciółmi,
ale gdy wchodzę do ringu nie szanuję nikogo. Kiedy walka się rozpoczyna, wchodzę do ringu jak zwierzę.
Dążę tylko do nokautu. Nie obchodzi mnie jak wielki ani sławny jest mój przeciwnik. Jestem na fali i
myślę, że jestem dobrze przygotowany. Mogę walczyć z każdym i Minotauro nie jest tu wyjątkiem. Wielu
ludzi mółi różne rzeczy na ten temat, ale nie zwracam na to uwagi. Zamierzam obijać gęby, wpaść w wir
walki i mogę zostawić wiadomość. Jedna żelazna szczęka już upadła. W MMA nie ma zawodnika, którego nie
da się znokautować. Gdy trafiam w szczękę przeciwnik upada.

Sherdog.com: Ostatnio kilku zawodnikół wypowiadało się o Tobie w kontrowersyjny sposób. Wśród nich był
Mirko, który powiedział że cię nie lubi i że nie masz etyki. Co o tym myślisz ?

Silva: Mogę to samo powiedzieć o nim (śmiech). Też go nie lubię. Jest zbyt arogancki. Próbuje znaleźć
we mnie winę i nie obchodzi mnie, że on nie uważa mnie za fajnego gościa. Do diabła z fajnymi
gościami. Nie chcę być jego kolegą ani kolegą nikogo kto mnie nie lubi. Nie chcę żeby mnie lubili,
ponieważ gdy jestem w ringu, pięści lecą wkierunku twarzy. To nie jest czas czułości. Nie zakocham się
w nim i on wie, że gdy zaczyna się walka, zaczynam kopać twarze. Kiedy walczyłem z nim byłem chudy,
ważyłem około 207 funtów (94 kg) i próbowałem dobić do conajmniej 214 funtów (97 kg). Teraz ważę 218
funtół (99 kg). Czuję się dobrze z silnym ciosem i zmuszę go do cofania się jak w pierwszej walce. On
to wie. Każdy może gadać. Nawet papuga. Ale robienie tych rzeczy to już całkiem inna kwestia.

Sherdog.com: Chuck Lidell, po wygranej nad Sobralem powiedział, że walka pomiędzy Tobą a nim będzie
jednorundowa.

Silva: Z pewnością tak będzie. Nie dotrwa do drugiej rundy! Aktualnie jestem trochę zdezorientowany.
Niektórzy ludzie mółią, że do tej walki nie dojdzie. Chcę powiedzieć jasno: chcę z nim walczyć. Chcę,
żeby to było jasne, że nie obchodzi mnie, czy odniosę obrażenia w OWGP. Wyleczę się do listopada. Chcę
tej walki, Chcę jego. Nie obchodzi mnie, że ludzie mówią: On idzie do UFC żeby się za darmow
ypromować. Nie wiem, co się obecnie dzieje, ale promotorzy to załatwią. Chcę go zamknąć uderzając go w
usta. Gdy mówiłęm do mikrofonu patrzył na mnie i uśmiechnął się lekko, bo wiedział kim jestem. Quinton
Jackson skopał mu dupę w PRIDE, Jestem fighterem Muay Thai. Jestem ciężkim zawodnikiem. Jeśli trafię w
szczękę, gość leży.


Sherdog.com: Czego mogą oczekiwać Twoi fani po twoich przygotowaniach do 10-tego września ?

Silva: Mogą oczekiwać wielkiej woli walki z mojej strony. Trenuję tak ciężko, jak nigdy w moim życiu.
Zatrudniłem wspaniałego trenera osobistego, który opiekuje się mną dając mi suplementy i witaminy,
Tylko jem, trenuję i śpię. Nic poza tym. Prygotowuję się jak nigdy aby zadowolić publiczność. Mam
zamiar dać wspaniałe show i reprezentować brazylię. Chcę walczyć dobrze. Zwycięstwo to tylko
konsekwencja. Chcę zelektryzować publiczność, sprawić by ludzie krzyczeli. Wiem że moi fani to lubią i
dla nich walczę. Wiem że patrzą na mnie gdy walczę i spodoba im się to co zobaczą, ponieważ jestem
silny, dobrze prygotowany i dążę do nokautu. Nie czekam na drugą walkę bo nie wygrałem pierwszej
walki. Myślę teraz tylko o pierwszej walce. Jeśli zostanę ranny, będę walczył w drugiej walce ranny,
nie dbam o to. Będę walczył do końca. Poddam się dopier po zakończeniu walki. Nigdy wcześniej

Zmieniony przez - _deadcraft w dniu 2006-09-08 12:28:04

"Tak się wk..wiłem, że poszedłem poćwiczyć moim ulubionym młoteczkiem",
"Mówiłem mu: stary, CroCop ci j**nie i pójdziesz spać" - E.Fedor

http://youtube.com/results?search_query=pudzian czyli koks po polsku&search=Search 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 270 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1984
Kilibian: przez Ciebie zalałem klawiaturę pod wpływem śmiechu

lukaszmun: im bliżej walki tym słowa są zawsze bardziej wyważone. Dziś jednak nie mamy się o co spierać - rozwiązanie już blisko.
Co do wag zawodników, jeśli CroCopowi by to służyło, ważyłby teraz ze 115.

Budzik nastawiony!

"Tak się wk..wiłem, że poszedłem poćwiczyć moim ulubionym młoteczkiem",
"Mówiłem mu: stary, CroCop ci j**nie i pójdziesz spać" - E.Fedor

http://youtube.com/results?search_query=pudzian czyli koks po polsku&search=Search 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 6323 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19141
BARDZO DOBRY WYWIAD !!!

Silva ciężko trenuje i miejmy (przynajmniej ja mam ) nadzieje, że pokona Mirka, przed nim BARDZO trudne zadanie i musi DUŻO trenować.

http://www.sfd.pl/temat279968  - Wejdź i przyznaj SOG'a

*** Mafia Ślązaqf ***

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2097 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10222
" trenera osobistego, który opiekuje się mną dając mi suplementy i witaminy, " wand chyba nie wie ze mamy na forum podwieszonego posta o dopingu i przed nami nie musi udawac

...::::: WE ARE ALL ONE :::::...

http://coolflashgames.free.fr/swf/flightofthehamsters.swf
GRA KTORA NISZCZY

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 394 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6339
grom, dwa dni przed zawodami piszesz ze Silva musi duzo trenowac , smiech na sali Trenowal pare miesiecy do tego OWGP, a za 2 dni ma walke

Co do tematu to Silva jest bardzo pewny siebie, ale jak to sie mowi "czas pokaze"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 714 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6525
to będzie naprawde COś - walka pomiędzy wandem a mirco. cholernie nie moge sie doczekać!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 166 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1934
zobaczymy jak pójdzie silvie, dzięki za wywiad
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
x-ray ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 7467 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32016
Kazdy z nich jest pewny siebie. Jest to typowy element psychologiczny. Bez tego nie ma co wychodzic na ring.

Koksy to nie wszystko http://www.sfd.pl/temat148281/
Nie masz koncepcji, zajrzyj tutaj http://www.sfd.pl/temat255388/
Patrz co jesz http://www.sfd.pl/temat280738/
Train smarter, not just harder!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2499 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 23442
zaapowiada sie wporzo walka.poki co zrobilem krociutki hl silvy.http://rapidshare.de/files/32400741/silva3.wmv.html

jak sie spodoba to moze zrobie hl crocopa.

Zmieniony przez - pawelek770 w dniu 2006-09-08 19:40:13

najslabsze psy najglosniej szczekaja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 6323 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19141
Ten mi się podoba, ale CC niemusisz już robić

http://www.sfd.pl/temat279968  - Wejdź i przyznaj SOG'a

*** Mafia Ślązaqf ***

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2499 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 23442
Ten mi się podoba, ale CC niemusisz już robić -czemu?

najslabsze psy najglosniej szczekaja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 6323 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19141
Bo CC mi się niespodoba

(żartuje, zrób jak Ci się chce )

http://www.sfd.pl/temat279968  - Wejdź i przyznaj SOG'a

*** Mafia Ślązaqf ***

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kick-boxing - co sie z nim stalo i dlaczego ?

Następny temat

Steve Irwin był jednym z nas [*]

WHEY premium